live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили насадку на смартфон, яка виявляє рак


фото: nano.ece.illinois
19 жовтня, 2016, 11:10
Американські вчені розробили сумісний зі смартфоном спектроскоп для паралельного аналізу декількох зразків крові на предмет онкомаркерів

Результати роботи представлені у журналі Biosensors and Bioelectronics.

У новій роботі вчені представили спектрометр, який здатний одночасно обробляти вісім проб біоматеріалу. Пристрій є насадкою на смартфон і працює за методом ELISA - цей імунологічний метод заснований на специфічній реакції антиген-антитіло.

Зокрема, спектрометр аналізує зразки крові на наявність інтерлейкіну-6 (IL-6), який може діяти як протизапальний цитокін і стимулює імунну відповідь.

Тести показали, що точність такої діагностики сягає 99%. Вона може застосовуватися для оперативного аналізу біоматеріалу на предмет маркерів раку печінки, молочної залози, простати, легенів.

За словами дослідників, спектрометр вже застосовується на практиці, але поки сумісний тільки з iPhone 5. Наступним кроком стане адаптація технології до будь-якого смартфону.

Автори вже подали заявку на патент.

"Спектрометр буде особливо корисний у клініках і лікарнях з великою кількістю зразків, але не таких, які не мають лабораторій. Також розробка буде актуальна для лікарів, які практикують за кордоном або у віддалених районах", - повідомив співавтор роботи Лей Лі.

Все по темі

новини партнерів

22 серпня, 2017 вівторок

21 серпня, 2017 понеділок

22 серпня, 2017 вівторок

21 серпня, 2017 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати