live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли батьківщину домашніх яблунь

Китайські й американські вчені встановили, що сучасні домашні яблуні на загал походять з Казахстану

З'ясувалося, що яблука з казахських степів поширювалися на схід і захід уздовж Великого шовкового шляху, пише The Guardian.

Яблука, які ми знаємо сьогодні, це різновиди виду Malus domestica. Давно відомо, що вони походять від виду дикого яблука з Центральної Азії. Однак уточнити місце, звідки розповсюдилась популяція домашніх яблук, вдалося тільки зараз.

Дослідники з США та Китаю аналізували генетичні дані 117 різних сортів яблуні, які належали до 24 видів. Порівнюючи геноми різних сортів і характеристики їх плодів, команда змогла відновити еволюційну історію плода.

"Наші дослідження - це перший аналіз геномного рівня, який присвячений еволюційної історії яблук", - сказав один з авторів дослідження, Ян Бай з Інституту Бойса Томпсона в Корнельському університеті (США).

Дані дослідження припускають, що близько 46% генома сучасних домашніх яблук, швидше за все, передається з рослин з Казахстану, ще 21% - від європейського сорту, відомого як Crabapple, а 33% - з невизначених джерел.

Ключовим фактором в еволюції цих рослин на Заході і Сході, як показав генетичний аналіз, виступав Шовковий шлях, уздовж якого вони поширювалися разом з торговцями і мандрівниками.

"Торговці йшли по всьому Євразійському континенту в обох напрямках. Вони поширювали насіння предків яблука на своєму шляху", - підкреслив Бай.

Додамо, що назва найбільшого міста Казахстану - Алмати - перекладається як "яблучне".

Все по темі

новини партнерів

24 вересня, 2017 неділя

23 вересня, 2017 субота

24 вересня, 2017 неділя

23 вересня, 2017 субота

22 вересня, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати