12 і трохи більше пісних страв на Святвечір. Оригінальна випічка, рецепти традиційні та нові - один за одного кращі!

Тетяна Зінченко
6 січня, 2022 четвер
13:04

З давніх-давен повелося, що напередодні Різдва готуються 12 пісних страв. Відомі кулінарки діляться найкращими перевіреними рецептами для особливого вечора

"Дочекалися Різдва" - говорили раніше старші люди, і це означало, що ще один рік пройдено, а з ним - і майже половина зими, а отже починається новий рік, новий виток життя, а природа розвертається на весну. Це свято оповите найкращими мріями, сподіваннями, дивами. Народження Спасителя святкується найбільш урочисто - як і Великодень.

З давніх-давен вважають: вечір напередодні Різдва Христового - Святвечір - велике родинне свято. За столом збиралася вся родина, але якщо приходив гість, його обов’язково запрошували до столу, бо, за повір’ям, він приносив у дім щастя. Ще було і є багато повір’їв, пов’язаних iз таїнством свята, багато народних звичаїв, які прижилися в кожній родині, в які щиро вірила кожна родина і по вірі їй воздавалося. І так само з давніх-давен Святвечір супроводжували дванадцять пісних страв, кожна з яких була не просто стравою, а символом і навіть оберегом.

Чому 12 страв? Символи і значення

Господині намагаються готувати їх 12, що символізує дванадцять апостолів і кількість місяців у році.  
Хто цікавиться народними звичаями та обрядами, набуває в ці дні неоціненного досвіду. Бо кожен регіон, та навіть кожне місто, містечко чи й навіть куток, має свої "родзинки" Святвечора, і всі вони - дуже цікаві й гарні.

Десь до Святої вечері зовсім нічого не їдять, десь - постують, десь починають таїнство Святвечора з порання домашньої скотини, десь - iз підкидання куті під стелю.

Десь - iз цілою промовою-побажаннями господарів, десь - iз квоктанням дітей під столом, щоб водилася домашня птиця, десь - інші сценарії, не менш захоплюючі та символічні.

Цікавий звичай є на Гуцульщині, де перед Вечерею старша із присутніх жінок - бабуся чи мама - символічно натирають часником родину, "щоб нічого не боліло".

Кутя багата - страви пісні

Часник, до речі, входить до переліку 12 страв Святвечора, як і сіль та хліб, тому насправді стіл не має ломитися від надмірностей, хоч і має назву "Багата Кутя". Страви на Святвечір пісні.

Найголовнішою стравою цього благословенного вечора є кутя. Вона не має чіткого рецепту, визначених інгредієнтів чи технології приготування, бо вона - це мрія, надія, фантазія кожної господині, її витвір і її внесок у цей великий вечір.

Кутю варять тричі: на Різдво, на Старий Новий рік і на Водохреще. Зазвичай її готували з ячменю, рису, та поступово ці злаки витіснила товчена пшениця. Найпоширеніша нині - варена пшениця з медом, маком і горіхами - вважається символом єднання з Богом, зі світом померлих. Це сакральна частина Святої вечері, символ достатку та плодовитості ідеї спасіння, яку приніс Ісус своїм народженням у Вифлеємі.

Отож на 2,5-літрову каструлю беремо 3,5 склянки товченої пшениці, перебираємо і заливаємо водою. Її має бути більше, ніж зерна, приблизно у півтора раза. Хай вариться на маленькому вогні чи в духовці, доки не стане м’якою. Аж тоді трішки посолимо. Заллємо окропом мак, щоб розм’якнув, і розітремо його макогоном. Цукор слід додавати потроху. Окремо підсушуємо кілька жмень подрібнених горіхів. Куті треба готувати стільки, щоб з’їсти за вечір, тому небажано з’єднувати з маком усю пшеницю - вона ствердне до ранку. Змішуємо гарненько пшеницю, мак, горішки. Додаємо трохи меду. Кутя готова, пригощайте всю родину і своїх друзів, розпочинаючи ритуальну вечерю словами «Морозе, морозе, іди до нас кутю їсти, а якщо не йдеш, то не йди й на жито, пшеницю й усяку пашницю».

Другою неодмінною стравою на різдвяному столі має бути узвар - чудовий смачний корисний напій. На 4 л води візьміть 1 л сухофруктів (яблук, груш, вишень, слив, родзинок), 5 столових ложок сушеної меліси, 1 л яблучного соку, цукор, мед. Сушку залити водою. Закип’ятити і варити 10 хвилин. Наприкінці додати мелісу і зняти з вогню. Поцукрити до смаку, дати остигнути. Додати сік і мед. Найсмачнішим узвар завжди робиться на 2-3-й день. Мед і сік додаємо щоразу перед подачею.

А щодо дванадцяти пісних страв, які готує господиня на Святвечір, то можна пофантазувати, використовуючи овочі, боби, картоплю, фрукти, крупи, борошно. Або приготувати страви, які радять наші чудові господині, рецепти яких давно стали мотиваторами створення смачних страв.

Різдвяні пампухи від Лілії Цвіт

Ох ця пухка ніжна випічка, що казково пахне і аж тане в роті! Пампухи пекли ще наші бабусі - з маком, з повидлом і ягодами, додаючи ще щось і від душі: чи гроно калини, чи ялинову гілочку, чи зацукровані фрукти збоку, на великій тарелі з горою м'яких пампухів.

"Я вважаю, що готувати пампушки має навчитися кожна українка, щоб зберегти ці традиції і передати їх нашим дітям! - каже Лілія Цвіт, топ-майстриня, засновниця Кулінарної школи. - Бо наші різдвяні традиції, і пампушки в тому числі, цікаві та особливі! Нам є чим пишатися і що показати світові!", і ділиться покроковим рецептом.
  


Пісні завиванці з маком від Лілії Цвіт
Бо, як не крути, а маковик - це незмінна смакота найбільших свят! 
Лілія Цвіт у властивій манері детального і доступного опису розповідає, як готують ці смачні завиванці.

Інгредієнти для тіста: вода - 300 мл, борошно - 650 г, цукор - 120 г ( 4 ст. л.), ванільний цукор - 1 п. 16 г, сіль – щіпка, олія - 50 мл, куркума - 0,5 ч. л., дріжджі - 50 г.

Для начинки: мак - 150 г, какао - 20 г, варення - 2 ст. л., родзинки - 100 г.

Опара: У велику миску наливаємо 300 мл теплої води, додаємо1 ст. л. цукру від загальної кількості та 50 г дріжджів і все перемішуємо.

Тоді від загальної кількості додаємо 6 ст. л. борошна та замішуємо рідке тісто. Накриваємо харчовою плівкою - лишаємо на 30 хвилин.

Після цього додаємо решту цукру, ванільний цукор, рафіновану олію - все перемішуємо і додаємо половину борошна та трішки куркуми - замішуємо тісто (місимо приблизно 20 хвилин, поступово додаючи борошно), наприкінці додаємо ще 20 мл олії. Знову накриваємо плівкою та залишаємо ще на 1,5-2 години.

До макової маси додаємо 2 ст. л. густого варення та какао – перемішуємо.

Тісто ділимо на 3 частини, руки та поверхню змащуємо олією і розкачуємо тісто. Змащуємо його начинкою відступаючи від країв на 2-3 см.

За бажанням додаємо родзинки і скручуємо тісто в рулет, кладемо у застелену пергаментом форму та лишаємо ще на 30 хвилин. Випікаємо при температурі 180 градусів 50 хвилин. Після цього посипаємо цукровою пудрою, охолоджуємо та смакуємо.

 


Яблучний пиріг від Оксани Костик

Смачний та легкий у приготуванні пиріг з яблуками від відомої майстрині прикрасить стіл у такий благословенний вечір.

Для тіста потрібно: 500 г борошно, 150 г олії, 250 г мінеральної води, 150 г цукру, 1 розпушувач (10 г), 1 ванільний цукор та дрібка солі.

До просіяної муки додаємо розпушувач, цукор, вливаємо олію, воду та решту інгредієнтів - замішуємо тісто. Тісто виходить м'яке та трохи липкувате. Ставимо в холод на 20 хвилин. Тим часом приготуємо яблучну масу.

Яблучна начинка: 1,5 кг яблук, 100 г цукру, 1 ванільний цукор, 2 ложки манки, ванільна есенція - 2-3 краплі, за бажанням можна корицю.

Яблука почистити, натерти на великій тертці, тушкувати 5-7 хвилин до пом'якшення. В гарячі яблука додати манку, цукор, ванілін, есенцію. Дати добре вистигнути.

Виймаємо тісто з холоду та ділимо на 2 частини. Більшу розкатуємо у форму, застелену пергаментом (форма 20×30). Робимо високі бортики та наколюємо вилкою. На тісто накладаємо яблучну масу, накриваємо зверху тістом, або як я вирізаємо смужки, і накриваємо яблука. Випікати при температурі 180 г 40 хвилин, але   слідкуйте за своєю духовкою. Гарячий пиріг можна змастити медом або, як прохолоне - цукровою пудрою. 

Торт "Чорний ліс" від Магдалини Шершун

Знали би ви, який це смачний торт! От ніби спеціально придуманий для зимової пори, коли ліс – чорний і замислений, а за столом зібралася родина, і від того світло, добре і смачно.

Дуже-дуже ніжний, у міру солодкий, з абрикосовою кислинкою, мегасмачний тортик.

Для крему потрібно: 1 літр соку густої консистенції персикового (світлого), 7столових ложок рівних манної крупи змішати. Варити при слабій температурі, постійно помішуючи, до загустіння, остудити, збити міксером до пишної маси.

Коржі: 25 столових ложок рівних просіяного борошна, 4 чайні ложки соди рівні,4 столові ложки какао, просіяні, 600 грам цукру, добре перемішати.

У сухі інгредієнти додати 8 столових ложок олії без запаху, 6 столових ложок абрикосового джему, додати 800 мл води холодної води ,все добре вимішати до однорідності.

Ділити на 3 частини. Кожний корж випікати окремо при температурі 180 градусів 30 хвилин. Форма 20×30. Готуємо 300 г консервованих абрикосів.

Збираємо пляцок. Кладемо перший корж, змащуємо кремом, посипаємо рясно абрикосами, викладаємо другий корж, змащуємо кремом, посипаємо абрикосами та чорницею, викладаємо третій корж, заливаємо помадкою.

 Пісний торт "Прага" від Магдалини Шершун

Ще один шедевр від уже відомої нам майстрині  - дуже святковий, надзвичайно смачний і простий у приготуванні.

Шоколадний бісквіт: борошно - 300 грам, цукор - 150 грам, вода - 300 мл, олія без запаху - 90 мл, какао - 40 грам, розпушувач - 2 чайні ложки, кориця - 0,5 чайної ложки, сіль – дрібка.

Крем: сік апельсина з м'якоттю - 400 мл, цукор - 50 грам, шоколад темний гіркий - 100 г, агар-агар - 10 г (можна крохмаль - 2 столові ложки).

Заливка на торт: шоколад темний - 100 грам вода - 50 мл.

Просіяні борошно, розпушувач, какао, сіль, цукор -  перемішати, додати воду, олію без запаху, - все перемішати, додати окріп і знову ретельно перемішати.

Форма 24 см застелити пергаментом, вилити тісто, випікати в попередньо розігрітій духовці при температурі 180 градусів 40 хвилин.

Тим часом приготуємо крем: у посудину для приготування крему всипати агар-агар, додати цукор, вилити малими порціями сік, варити на слабій температурі 2-3 хвилини.  Додаємо шоколад перемішуємо до розчинення шоколаду, збиваємо блендером, накриваємо крем в контакт, остуджуємо до кімнатної температури.

Бісквіт розрізаємо на 2 рівні частини. Зверху з бісквіта зрізаємо шапочку на крихти.

Просочувати бісквітні коржі не потрібно, бо вони досить вологі. Беремо перший корж змащуємо кремом, потім викладаємо другий корж, верх торта змащуємо тонким шаром крему, і боки теж змащуємо кремом. Обсипаємо крихтами боки торта.

Приготування заливки для торта :воду кип'ячену та шоколад темний поставити в мікрохвильовку та розтопити.

1 столову ложку заливки взяти в кондитерський одноразовий пакет та залишити для оформлення торта. Залити торт шоколадною заливкою, поставити в холодильник на 1 годину. Після того прикрасити торт зверху. Дуже красивий торт готовий!

Пісний кокосовий кекс від Лілії Цвіт

Ні яєць, ні молока, ні масла. Але як смачно і гарно! Ось такий чудовий варіант пісної випічки.
Для тіста потрібно: вода - 300 мл, олія - 75 мл, варення - 80 г, борошно - 300 г, розпушувач - 2 ч.л., какао - 40 г, цукор - 80 г, ванільний ц. - 1 п. 18 г

Для начинки: вода - 300 мл, цукор - 2 ст. л., манка - 30 г, кокос - 100 г
 


 

 Пісні вареники із заварного тіста від Валентини Кузьмової

Ну а як же без вареників? На Святвечір вони займають важливе місце на родинному столі.

У шанованої кулінарки Валентини Кузьмової цікавий рецепт – із заварного тіста.

Потрібно: 4 склянки борошна, склянка окропу, 1 чайна ложка солі і 4 ст. л. олії.

Для начинки: 500 г картоплі, 300 г грибів (свіжих – печериць, чи будь-яких заморожених), 2 цибулини, спеції за смаком, олія для смаження.

 

До просіяного борошна додаємо сіль, олію, заливаємо окріп і швиденько дерев'яною ложкою замішуємо тісто, затим добре вимішуємо. Тісто стане еластичне і не прилипає до рук.

Приготування начинки: гриби відварити 30 хвилин. Цибулю посмажити на олії до золотистого кольору, додати гриби і все разом посмажити ще 10-15 хвилин. Картоплю відварити і приготувати пюре. До картопляного пюре додати смажені гриби і все добре перемішати. Начинка готова. Ліпимо вареники і відварюємо в підсоленій воді. Зварені вареники помастити смаженою цибулею.

Кольорова капуста від Валентини Кузьмової

Погляньте, як святково! Пані Валентина купила капусту різних кольорів і ось ділиться рецептом, бо вийшла страва дуже смачною, пікантною, ошатною.

 

1 кг капусти, 2 шт. моркви, 5-6 зубців часнику.

Маринад: 1 л води, 120-150 г цукру, 1 столова ложка солі (з верхом), 100 мл оцту, 50 мл олії.

Спеції: 1 ч. л. перець чорний мелений, 1 ч. л. коріандру, 1 ч. лож. приправи до корейської моркви.

Відварити капусту не більше 5 хвилин., щоб не переварити. Складаємо в посуд, в якому будемо маринувати. Моркву тремо на корейській терці і додаємо до капусти, часник ріжемо пластинками, або через прес, додаємо спеції. Маринад закипить і гарячим заливаємо капусту. Все добре перемішати і залишити на 5-6 годин. Коли вистигне кладемо в холодильник. А звідти, зрозуміло, - на святковий стіл!

 Скумбрія фарширована овочами від Лариси Ваврін

По-перше, це дуже красиво! По-друге – так само дуже смачно. А, по-третє – святково!

Потрібно: 1 тушка скумбрії, по 2 морквини і цибулини, 2 мариновані чи квашені огірки, перець маринований чи свіжий, пачка желатину (25 г), рибна приправа, спеці, лимон.

 

Рибу гарно почистити, розрізати навпіл, вийняти усі кісточки, шкірку не знімати, посипати рибною приправою, збризнути лимонним соком і поперчити. Зробити начинку для риби: моркву натерти на грубій тертці, нарізати цибулю півкільцями, спасерувати на сковороді до прозорості, охолодити. Огірки і перець нарізати смужками. На одну половину рибного філе посипати пів пачки желатину, викласти моркву з цибулею, огірки, перець, накрити другою частиною філе, яке висипати решту желатину, придавити. Завернути рибу в кілька шарів харчовою плівкою, рулет туго закріпити ниткою, щоб під час варіння не розкрутився. Налити воду у каструлю, коли вода закипить положити туди рулет і варити на середньому вогні 30 хв. Остудити рулет не розгортаючи плівки і поставити під гніт в холодильник на 2-3 години. Охолоджений рулет нарізаємо невеликими порціями.

Куліш з грибами від Алли Пінчук

Погляньте, яка цікава страва ще від наших бабусь! І від дідусів, до речі! Попередньо намочити гриби, можна брати свіжі. Склянку пшона залити кип'ятком перемішати і через хвилин п'ять злити (щоб не було гіркоти). В каструлю крадемо пшоно, гриби заливаємо трьома склянками води і ставимо варити. Пасеруємо цибулю з морквою та 1 ст. л. муки. Коли пшоно готове, солимо, додаємо улюблені спеції, лавровий лист. Страва готова, смачного!

Салат "Смачна краса" від Тетяни Козак

"Якщо чесно то я не очікувала такої вітамінно- ароматної смакоти, - щиро зізнається відома нам майстриня з Почаєва. - А тут настільки кожен складник гармонійно і максимально розкриває свій смак і чудово поєднуються між собою. Спробуйте і ви, сподобається!".

Потрібно: 2 великих ківі, половина головки пекінської капусти, 1 фіолетова цибулина, жменя соняшникового насіння, зелень. Для заправки: чайна ложка рідкого меду, столова ложка лимонного соку, чайна ложка гірчиці, 4 ст. л. оливкової чи іншої олії, зубчик часнику, сіль, спеції.
 

Усі складові заправки об'єднати і додати цибулю її нарізати потрібно півмісяцем.

Перемішати і залишити для маринування 5 хвилин.

Тим часом насікти пекінську капусту, не надто дрібно. Ківі очистити від шкірки і нарізати півмісяцем. Насіння соняшнику (очищене) обсмажити на сухій сковороді. Всі складові рецепту об'єднати і заправити заправкою. Насіння краще додавати в салати перед подачею на стіл, щоб не розмокло.

Пухкі зрази від Лариси Ваврін

Пісні, але дуже апетитні, можуть бути улюбленими смаколиками родини не лише і піст. Приготуйте такі за рецептом знайомої господині!

Потрібно: картопля, морква, цибуля, капуста, олія для смаження, сіль, перець, панірувальні сухарі, борошно.

Для начинки потрібно взяти один качан капусти нашинкувати, цибулі нарізати дрібно, натерти моркви і все пожарити на олії, приправити спеціями (у рецепті - начинка з квашеної капусти, яку потрібно також протушкувати ).

Картоплю почистити і відварити, перекрутити через м'ясорубку, додати борошно (не багато) і замісити м'яке картопляне тісто. Виробляти пиріжки з капустою, обкачати їх у сухарях (можна і в борошні), обсмажити на олії з двох сторін до готовності. Смакують зрази з підливою чи просто так.

Квасолевий паштет від Тетяни Козак

Його секрет, зізнається господиня, - це гармонійне поєднання складових рецепту.

Він має приємний і багатий смак, зерна гранату - це вдале доповнення його, неймовірно красивий перед подачею на стіл.

В ідеалі для паштету   потрібно червону квасолю – 200 г. А ще цибулина, зубчик часнику, 60 г грецьких горіхів, 1 ч. л. солі, чорний мелений перець.

Приправи: свіжа кінза або петрушка, гранат зерна, олія для смаження цибулі.

Замочену квасолю з ночі, зварити до готовності, щоб була м'яка, без солі. Злити відвар, він нам буде потрібний для регулювання густини паштету.

Квасолю пропустити через м'ясорубку, додати сіль, перець, улюблені приправи, підсмажений грецький горіх (подрібнити качалкою або посікти ножем), цибулю нарізати кубиками і обсмажити на олії до золотистого кольору.

Об'єднати всі складові рецепту, ретельно перемішати. Додайте відвару з квасолі, регулюйте густину паштету на свій смак. Перед подачею на стіл посипте зеленню і зернами гранату. Смакуєте на здоров'я!

Рибні котлети від Тетяни Козак

Дуже ніжні і неймовірно смачні котлети, легкі у приготуванні і добре тримають форму.

 Потрібно: 600 г мороженої риби (пропустити через м'ясорубку), 2 цибулини, 300 г хліба, 2 ст. л. манки, сіль, приправи.

 Рибу почистити від нутрощів і луски, пропустити через м'ясорубку філе риби і хліб, замочений в воді. Цибулю нарізати кубиками і пасерувати на олії до золотистого кольору, можна теж пропустити через м'ясорубку.

Фарш: хліб, манка, сіл, перець - добре вимішуємо і залишаємо на 30 хвилин для набухання манки.

Формуємо котлети, паніруємо, обсмажуємо з двох боків. Допікаємо в духовці. Перед початком запікання накрити котлети пергаменом або фольгою. Смачненькі дуже!

Квасоля з овочами від Марії Гнатів

"Особливим смак квасолі приготований по цьому рецепті стає на Святвечір. Це варто приготувати, щоб відчути смак", - радить з власного досвіду майстриня.

Потрібно: по 2 цибулини  і морквини, 400 г квасолі, 2 ст. л. томатної пасти, 150 г олії, 4 зубчики часнику, 4 ст. л. борошна.

 

Квасолю замочити на ніч. Відварити до готовності. Цибулю нарізати дрібно, а моркву натерти на тертці й обсмажити на олії до м'якого стану, додати томатну пасту, протушкувати. До тушкованих овочів з томатною пастою додати просіяне борошно і перемішати. В готову варену квасолю додаємо овочі і тушкувати (води в готові квасолі має бути трішки вище неї). Солимо, перчимо в самому кінці за смаком, додаємо подрібнений часник і тушкувати ще 15 хвилин. За бажанням додати зелень.

Вишеньки від Любові Бугай

Лиш погляньте, які святкові!

Потрібно: 1 кг цукрової пудри, 2 ст. ложки крохмалю та 2 чайні ложки лимонної кислоти перемішати. 1 столову ложку желатину залити 100 грамами води. Як набухне - розчинити до однорідної маси на невеликому вогні й змішати з цукровою масою до утворення крутого тіста. Виліпити кульки, пофарбувати в буряковому соку, обкачати в цукрі та застромити в кожну соснові голки.

Бажаємо душевного спокою, миру та святкового настрою. Смачної куті! Христос рождається!

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.25
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
26 квітня
20:14
Володимир Зеленський на Чернігівщині (6 квітня 2024 року)
З початку року РФ вдарила по Україні 9 тис. керованими авіабомбами: Зеленський наголосив учасникам "Рамштайну" на необхідності Patriot
20:04
Оновлено
міська дитяча клінічна лікарня №1
У Києві через ворожу провокацію евакуювали дві лікарні
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 793 дня війни: ГУР знищило російський гелікоптер в Москві і здійснило "масштабну кібератаку" на сервіси партії "Единая Россия"
20:00
OPINION
Василь Зима
Смерть, як і любов — дуже великі сили
19:50
Херсонська область
На Херсонщині обмежили відвідування низки територій. Перелік
19:44
3 окрема штурмова бригада, ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 23 ворожих атаки на Авдіївському напрямку
19:36
Джозеф Байден
Байден назвав термін відправки зброї в Україну
19:30
Ексклюзив
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Коли "СВО" для росіян відійшло на другий план через економічні проблеми, влада РФ "увімкнула" теракти, - соціолог Шульга
19:16
Взяти Часів Яр в оперативне оточення: в ОСУВ "Хортиця" розкрили плани російської армії
19:10
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на дорозі
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на проїжджій частині
18:59
Ексклюзив
Карта бойових дій: Авдіївка
Найскладніша ситуація на фронті у напрямку Авдіївка - Покровськ, - депутат міськради Дружківки
18:49
Росія поновила постачання нафти до Індії, – Reuters
18:48
Українська команда перемогла на міжнародному хакатоні зі штучного інтелекту
Українські підлітки перемогли на міжнародному хакатоні з ШІ: який проєкт представили
18:43
Бустерна доза
У Британії вперше у світі почали тестування на людях вакцини від раку шкіри
18:30
Ексклюзив
Суровкін і Шойгу на нараді з Путіним
Арешт заступника Шойгу навряд чи свідчить про розкол російських "еліт", - соціолог Шульга
18:11
протести у Грузії, закон про "іноагентів"
У Грузії опозиція анонсувала масштабний мітинг проти закону про "іноагентів"
18:09
OPINION
Сашко Лірник
"А все решта — вороги та сміття?"...
18:08
Книжка Романи Романишин та Андрія Лесіва "Куди і звідки"
Переклади двох українських книжок потрапили до списку найкращих дитячих видань у Японії
17:56
Ексклюзив
Валерій Залужний
"Це робить його суперваговитою фігурою": політолог Цибулько про Залужного на посаді посла у Великій Британії
17:51
Єдина Росія
Українська розвідка здійснила кібератаку на сервіси партії "Единая Россия"
17:51
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
РФ уперше за довгий час вивела в Чорне море 2 підводні ракетоносії
17:50
"Російськомовні квіри у Берліні у XVIII-XXI століттях"
Росіяни перепросили, що внесли Лесю Українку до книжки про російськомовних квір-людей
17:24
Олександр Яковець
Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ Яковця
17:23
наручники
Російського журналіста Forbes затримали за репост публікації про події в Бучі, йому загрожує до 10 років тюрми
17:17
картина Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"
"Мону Лізу" можуть перемістити у підземну кімнату, адже картина викликає "розчарування громадськості"
17:09
Іран Росія
"Відносини виходять на новий рівень": Росія й Іран заявили про поглиблення співпраці у військовій сфері
17:07
Дрон РФ влучив у цивільну автівку на Харківщині: постраждало подружжя волонтерів та їхній син
16:58
ґрати
Шпигуна ГРУ, який збирав дані про вогневі позиції артилерії ЗСУ на Миколаївщині, засудили до 11 років
16:50
Ексклюзив
Енергетика
Без імпорту нам не обійтися: нардеп Кучеренко про дефіцит електроенергії в Україні
16:47
вимкнення електроенергії
Уряд ухвалив рішення залишити ціни на газ та електроенергію для населення без змін
16:26
Telegram логотип
Троянський кінь для Зеленського: в ефірі Еспресо фільм про загрози мережі Телеграм
16:26
Росіяни намагаються змусити кримських лікарів підписати контракт з армією РФ, - "Атеш"
16:24
Окупанти КАБами обстріляли промисловий об'єкт у Сумах, внаслідок артобстрілу Білопілля є жертви
16:15
Норвегія виділить $13,7 млн для обслуговування переданих Україні танків Leopard
16:15
сонячні вітрила
NASA розгорнуло сонячні вітрила на низькій навколоземній орбіті
16:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Чи це останній пакет допомоги від США? Чому ми маємо працювати з усіма заради України
16:01
Оновлено
Державний секретар США Ентоні Блінкеном з Сі Цзіньпін
США готові вживати додаткових заходів проти Китаю через допомогу РФ, - Блінкен
16:00
На фото: Анна Алхім
Блогерка Алхім заявила, що Путін "нагинає весь світ", а війну можна зупинити за хвилину
16:00
Президент Литви Гітанас Науседа
"Елемент стримування": Науседа заявив, що підтримує розміщення ядерної зброї в Польщі
15:57
Ллойд Остін
Ми готуємося до будь-якої подальшої агресії РФ, включно з агресією щодо наших партнерів, - Остін під час відкриття "Рамштайну"
Більше новин