Огляд

Історія катастроф, аморальний роман і що уряд зробив з нашими грошима – 5 книг, які змусять замислитись

Ігор Бондар-Терещенко
24 лютого, 2024 субота
09:09

Автори цих книжок кожен у своєму жанрі розширюють фокус історичної та соціальної перспективи, аналізуючи ідеології, політичні вектори та культури, що зробили свій внесок у події останнього часу. І замислитися часом доводиться над тим, чим альтернативна історія, розказана в романі, відрізняється від реального майбутнього, обрії якого вже видно у нашому сьогоденні

Сергій Плохій. Атоми й попіл: глобальна історія ядерних катастроф. – К.: Наш Формат, 2024

Автор цього захопливого дослідження атомної ери та її небезпек розповідає драматичну історію шести найбільших ядерних катастроф, що спіткали людство у ХХ столітті: аварія на Чорнобильській АЕС, руйнування станції "Фукушіма-1" унаслідок цунамі, ядерні випробування на атолі Бікіні, Киштимська аварія, пожежа на станції "Віндскейл" та аварія на "Три-Майл-Айленді". Розповідаючи про ці шість жахливих інцидентів у своїй книжці "Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф" Сергій Плохій досліджує ризики ядерної енергетики як для військових, так і для мирних цілей, водночас пропонуючи яскравий опис того, як люди й уряди ухвалюють рішення за надзвичайних обставин. Також, спираючись на глибокі дослідження та показання свідків, автор простежує розгортання кожної кризи, ключові рішення учасників подій, а також реакцію урядів, які часто намагалися приховати масштаби катастроф. Водночас він розширює фокус історичної перспективи, предметно аналізуючи ідеології, політичні вектори та культури, що зробили свій внесок у трагічні події. "Головна причина глибокої недовіри до атомної енергетики й урядів, які її пропагують, - дізнаємося ми, - полягає в низці ядерних аварій, які з 1950-х років переслідують галузь чи то у військових, чи то в цивільних іпостасях. Цивільний ядерний сектор сколихнули три великі аварії: аварія на "Три-Майл-Айленді" 1979-го, Чорнобильська катастрофа 1986-го і розплавлення Фукушімських реакторів 2011-го. Вони не тільки породили в загалу глибоке занепокоєння безпечністю ядерних реакторів, а й, що зовсім неочікувано, зробили атомну енергетику циклічною. Після кожної аварії кількість побудованих і запущених реакторів падала".


Сергій Постоловський. Релігія. – Х.: Фоліо, 2023

Приголомшливий, неполіткоректний, аморальний – саме так можна назвати цей роман, в якому змішалися добро і зло, амбіції та ненависть, категоричність і нездатність пробачати, атеїзм і релігійність, розпуста й цнота, залаштункові ігри й трагедії, що є результатом людських слабкостей та гріхів. Починається "Релігія" Сергія Постоловського - політичний роман, що описує Україну XXI століття після закінчення Визвольної війни проти загарбницької Росії, - зі страти: "Дивись, синку! Добре дивись і запам’ятовуй, що буває з тими, хто йде проти держави. Хоч і попив він моєї крові, але такі, як він, не минають безслідно. Ще згадають про нього, - шепотів мені у вухо батько, але я був занадто малим, аби зрозуміти справжній сенс його слів. Батько був Главою Таємної Поліції - організації, яка декілька років полювала на Проповідника, аби врешті-решт упіймати його та повісити". Тож це оповідь - про життя жорстокого та всесильного Глави, який, щоб помститися своїм мертвим, змінив хід самої історії, а також легенда про Проповідника - чи то людину, чи то істоту, чи то справжнього посланника Бога. Альтернативна історія у цьому романі, присмаченою магічним реалізмом в його найкращих традиціях, – не дуже втішна для України, народ якої, навіть отримавши Пророка і Месію, все одно залишився на рівні печерного атеїзму. І єдиного, хто міг би його врятувати, вкотре назвали ворогом держави номер один, небезпечним бунтівником і терористом, вбивцею та фанатиком, екстремістом і богохульником, зрадником і запроданцем, агентом іноземних спецслужб і членом таємної світової організації чи то масонів, чи тамплієрів, а може, й ілюмінатів. Невже на таку "релігію" заслуговує Україна? Дізнатися подробиці нашого з вами життя у недалекому майбутті можна, лише прочитавши цей грандіозний за своїм масштабом, змістом і зухвалістю роман.


Мюрей Ротбард. Що уряд зробив з нашими грошима. Аргументи проти Федеральної резервної системи. Анатомія держави. – К.: Wellbooks, 2024

Ця книжка нікого не залишить байдужим, змусивши замислитись над сенсом нашого буття. Загалом дослідження Мюрея Ротбарда "Що уряд зробив з нашими грошима. Аргументи проти Федеральної резервної системи. Анатомія держави" - для того, хто хоче дізнатись, що таке гроші та яка їхня функція; як вільне суспільство описує грошовий обмін і чи можливий контроль за грішми в цьому суспільстві; яким чином втручання в економіку через монетарну політику, контроль банківської системи та відсоткових ставок спотворює сутність економіки та зв’язків, що відбуваються в ній; чи можемо ми повпливати на побудову вільних грошових зв’язків на ринку в економіці. А також чому банківська справа з частковим резервуванням є узаконеним шахрайством. Книжка містить три невеликі праці американського економіста присвячені найбільш значущим явищам людського суспільства – державі та грошам. Автор досліджує анатомію держави, доходячи висновку, що держава – єдина організація в суспільстві, яка отримує свій дохід за допомогою примусу, а не добровільного обміну. Це визначальна позиція, з якої ми повинні виходити, коли ми хочемо зрозуміти, що і чому робить держава. Також у книжці досліджується походження і роль грошей у нашому суспільстві, походження та особливості банківської справи й особливо банківської справи з частковим резервуванням. Автор докладно описує походження центрального банку в США – Федеральної резервної системи, як банківського картелю для організації інфляції. Таким чином, ми нарешті зможемо дізнатися про те, як насправді функціонують звичні нам соціальні системи.


Сергій Башинський. Українська Церква: заборонена історія. – К.: Зелений Пес, 2024

Навіщо читати цю книжку, спитаєте ви? "Читаючи її, ви зможете розібратися у складних богословських та історичних питаннях становлення Православної церкви в Україні, — нагадує автор, — а також зрозуміти, яку роль у цьому процесі відіграють Вселенський та Московський патріархати та хто з них має право щось вирішувати в церковному житті українців; чи таке право взагалі хтось може мати й що робити, щоб українці самі розв'язували проблеми свого церковного життя". Таким чином, дослідження Сергія Башинського "Українська Церква: заборонена історія" - про те, що Церква — це не храм; що таке взагалі автокефалія, звідкіля вона взялась, нащо і кому потрібна, що з нею робити та де її взяти; звідки в Україну прийшло Православ’я і чи було хрещення князя Володимира першим; як київський митрополит у Москві опинився, і як волиняни збудували Московську церкву (і храм, і інституцію); коли з’явилися греко-католики (так звані уніати) і хто вони такі; чому гетьман Петро Сагайдачний не тільки видатний український полководець, який переможно на Москву ходив, а ще й рятівник Української православної церкви; чому XX століття називають "парадом українських автокефалій"; чому в незалежній Україні було аж три православних церкви, і всі три запевняли, що вони українські та автокефальні; звідки в Україні взялася Церква, підпорядкована Московському патріархату, і що з нею не так; що таке Томос, і чи справді це те, чого так прагнули українці; чи з Томосом можна ставити крапку в історії становлення Української церкви, і які можливі варіанти подальшого розвитку релігійної ситуації в Україні. В основу книги покладено багаторічне наукове дослідження і результат фактчекінгу правди та неправди щодо історії Української православної церкви, а саме дослідження є першою спробою подати в художньо-публіцистичному стилі науково-історичні відомості про складний багатовіковий шлях християнства та Православної церкви на теренах України.


Сніжана Дімітрова. Назустріч коханню. Як розібратися в собі, навчитися любити та побудувати щасливі відносини. – К.: Видавництво Ростислава Бурлаки, 2023

Книга "Назустріч коханню. Як розібратися в собі, навчитися любити та побудувати щасливі відносини" Сніжани Дімітрової присвячена психології побудови гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою, відповідає на запитання, чому і як ми закохуємося та як наші несвідомі родинні сценарії впливають на вибір партнера. Авторка також відкриває секрети побудови щасливих стосунків. Головне при цьому – вірити в символіку свого щастя, придивляючись до знаків, яке нам щодня підказує саме життя. "Є символи, які можна віднести як до чоловічих, так і до жіночих, - нагадує авторка. - Сонце - батьківський символ, може означати материнське і батьківське тепло; гора – залежно від її форми може бути чоловічою (фалічна форма) і жіночою (схожою на жіночі груди); дерево - є чоловічі і жіночі дерева (наприклад, дуб і береза). Навіть такий символ, як світло, відносять як до жіночої символіки - один з аспектів Великої Матері (світло й темрява), так і до чоловічого - небесного прояву Янь з китайської філософії". Крім того, в кінці кожного розділу пропонуються психологічні рекомендації та практичні вправи, які допомагають краще зрозуміти тему, що своєю чергою допоможе поліпшити стосунки з партнером - як сексуальні й любовні, так і дружні й людські.

Теги:
Читайте також:
Київ
+18°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.43
    Купівля 39.43
    Продаж 39.93
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 квітня
16:12
Роуз Ґоттемюллер
Питання вступу України до НАТО підійматимуть на липневому саміті у Вашингтоні, - ексзаступниця генсека НАТО
16:10
напад з ножем
Приїхали з'ясувати стосунки: на Житомирщині вчитель порізав ножем своїх колишніх учнів
16:05
OPINION
Богдан Данилишин
Валютні резерви НБУ витрачає на підтримку гривні
15:37
рф влучила FPV-дроном у вантажний автомобіль
РФ влучила FPV-дроном у вантажний автомобіль біля Вовчанська: важко поранено водія
15:29
обстріл Херсон
Російська армія вдарила ракетою по Херсону: частково зруйновано заклад освіти
15:16
Віола фон Крамон
Верховною Радою керує не Стефанчук, а призначений Офісом президента Штучний: заява депутатки Європарламенту фон Крамон
15:10
Оновлено
Голову Броварської РДА Майбоженка заарештували на 2 місяці
15:09
Boeing E-4B
США уклали контракт на суму $13 млрд на розробку наступника "літака Судного дня"
15:04
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Теракт у "Крокус Сіті холі": в Москві заарештували 12-го підозрюваного
15:03
Оновлено
танк Abrams M-1
У ЗСУ заперечують новину Associated Press про нібито відведення танків Abrams з поля бою
15:02
Ексклюзив
Карта бойових дій: Авдіївка
"Ті, хто зайшов у цей клин, - смертники": військовослужбовець ЗСУ Варченко про просування ворога біля Очеретиного
14:36
окупант рф
Британська розвідка назвала основні причини вбивств серед російських військових
14:35
Депутатка ЄП
Депутатка Європарламенту Віола фон Крамон порадила Україні включити представників опозиції до виконавчих органів влади
14:34
обстріл
На прикордонні Чернігівщини росіяни обстріляли пожежну частину
14:20
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Треба формувати спільний бойовий кулак: Безсмертний про Глобальний саміт миру у Швейцарії
14:20
Ексклюзив
Мирослав Чех
Війна на виснаження не на користь Росії, - історик Чех
14:02
Віктор Орбан
Через це страждає європейський середній клас, - Орбан заявив, що Україні треба давати менше грошей
14:02
В Одесі відкрили тимчасову експозицію, створену з 33-х куль
Зроблена із 33 куль: в Одесі до Великодня відкрили експозицію італійських та місцевих митців
13:57
Вокзал в Очеретиному
DeepState каже про втрату двох сіл біля Очеретиного, Генштаб не підтверджує
13:51
міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський
Поразка України призведе до "спеціальних військових операцій" Путіна у Центральній та Східній Європі, - голова МЗС Чехії
13:41
Ексклюзив
Чорне море, Крим
В "Інформаційному спротиві" назвали умови звільнення Криму та інших тимчасово окупованих територій
13:29
Україна Японія
Японія приєдналася до Міжнародної коаліції з повернення українських дітей
13:26
Україна_Словаччина
"Якщо не уряд, то ми": у Словаччині за 12 днів зібрали понад €3,8 млн на снаряди для України
13:23
Дональд Туск
Одна з російських ракет впала за 15 км від польського кордону, - Туск
13:22
Євген Нищук
"Не обов’язково тільки актори": хто у Театрі Франка отримає бронь від мобілізації
13:11
Катаріна Матернова
"Україна на правильному шляху": посолка ЄС Матернова сподівається на старт переговорів із Києвом у червні
13:08
Кількість хворих на COVID-19 росте
За тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли понад 100 тис. українців
13:05
Ексклюзив
Мирослав Чех
Історик Чех: політична гра довкола мобілізації викликає подив та відчуття безвідповідальності
12:59
новини Львова
На Вербну неділю Епіфаній проведе богослужіння у Києво-Печерській лаврі
12:51
торнадо Омаха
У США проносяться руйнівні торнадо: сотні будинків зруйновано
12:42
Обстріл психлікарні у Харкові ракетами С-300: пошкоджено комунікації, пацієнтів не розподілятимуть до інших установ
12:35
Ексклюзив
Map. Крим_2404
Експерт Коваленко: для знищення усіх С-400 та С-300 в Криму потрібно 30 ракет ATACMS, наступною ціллю стане міст
12:31
Ілюстративне фото
Росіяни атакували інфраструктурний об'єкт на Дніпропетровщині
12:26
Путін і Навальний
Розвідка США вважає, що Путін не наказував вбити Навального, - WSJ
12:08
OPINION
Олег Манчура
"Україна не має ядерної зброї, але якщо на нас нападуть — ми її застосуємо"
12:03
окупанти Маріуполь
Росіяни скасували святкування "9 травня" на ТОТ через страх перед протестами, - Нацспротив
11:53
У Києві чоловік напав із ножем на оператора АЗС
Відмовився налити бензин у бутель з під води: у Києві чоловік напав із ножем на оператора АЗС
11:23
Обстріл Вовчанська 27 квітня
Окупанти зранку атакували Вовчанськ: під завалами будинку загинув чоловік
11:18
Ексклюзив
звільнення з роботи
"Друзям все, а ворогам - закон": ексміністр соцполітики Рева про звільнення через родичів на ТОТ чи у РФ
11:18
електроенергія
У Кривому Розі й на Харківщині діють графіки відключень світла: ситуація в енергосистемі станом на 27 квітня
Більше новин