Чи доживе Bitcoin до літа
Bitcoin, який в кінці минулого року досягнув небаченого розмаху – чого вартував тільки курс у 1000$ за одиницю криптовалюти – раптом опинився під вогнем
Неприємності на „електроні гроші” впродовж останніх кількох тижнів посипались як із дірявого мішка: фактична заборона в Китаї, пряма заборона в Росії, виключення з AppStore – і віднайдення багів в в алгоритмі на додачу.
Складається враження, що хтось старанно і систематично намагається знищити Bitcoin всіма доступними способами.
Власне кажучи, тих „хтосів” проглядається двоє. З одного боку, це держави з „добре керованою” демократією – Росія та Китай, яким зовсім не подобається можливість функціонування „паралельної” фінансової системи, непідконтрольної їхнім фіскальним відомствам. З іншого боку – це корпорації, зацікавлені у просуванні власних фінансових систем. Їхній резон знищити Bitcoin полягає у тому, що оплата в криптовалюті зменшує можливість обдирати користувачів безконечними комісійними ставками – не тільки на вартість придбаних програм, але і на транзакції всередині вже придбної користувачем програми, оскільки особу того, хто розплатився криптовалютою, далі відстежувати стає неможливим.
Складається враження, що у даний момент вирішується питання, чи доживе криптовалюта до літа. Якщо противникам цього платіжного засобу вдасться віднадити достатню кількість користувачів, далі процес згортання системи може піти майже що автоматично
З іншого боку, немає такого поганого, аби на добре не вийшло. По перше, подібні атаки дозволять перевірити саму технічну концепцію Bitcoin – наскільки сама криптовалюта здатна виконувати свою основну функцію „логічних грошей”, і наскільки вона є захищеною від втручання ззовні, а також чи здатна гарантувати анонімність своїх користувачів – розкривати яку, до речі, вимагають фіскальні органи багатьох країн.
А по друге, хвиля репресивних заходів з боку окремих держав і транснаціональних корпорацій дозволить визначити, наскільки потребують цифрової криптовалюти самі користувачі. Чи готові вони закрити очі на гм.. легкі розбіжності з національним законодавством, як то має місце з піратським контентом. Чи готові вони покинути затишний світ „правильних програм для слухняних хлопчиків” – якщо цей світ відмовляє їм у праві на криптовалюту. Чи може, всі їхні вправи з Bitcoin – це інфантилізм любителів купувати брутальні джипи і їздити ними в сусідній супермаркет.
- Актуальне
- Важливе