Єфремов розпочав кампанію з дискредитації Януковича
17 лютого лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запропонував згадати, що раніше говорили про конституційну реформу нинішні провідні політики. У найбільш невигідному світлі виступає Віктор Янукович
На погоджувальній раді у понеділок 17 лютого головний парламентський «регіонал» Олександр Єфремов цитував виписки з газет кількарічної давнини. А саме слова Арсенія Яценюка про те, яка Конституція 2004 року недосконала. Цю тему Єфремов розвинув і на брифінгу після погоджувальної ради, висловивши здивування щодо вимоги опозиції повернути Конституцію-2004.
"Ну добре, Кличко, він, скажімо так, далекуватий від цієї теми. Але Арсеній Яценюк, будучи спікером парламенту, балотуючись на пост президента, говорив речі, протилежні тим, які говорить сьогодні. Тоді він казав, що Конституція 2004 року — це трагедія для нашого народу. А сьогодні — давайте протиправним способом повернемося до цієї Конституції… Тоді, виступаючи перед народом і бажаючи отримати його підтримку, він говорив одне, а сьогодні — інше… Це неприйнятно для політика, який претендує на те, щоб його на державному рівні визнавала більша частина суспільства",- побивався Єфремов. Свій викривальний спіч про непослідовність Яценюка Єфремов завершив патетичною тирадою: «Я іноді розбираючись в усіх цих перипетіях, ставлю собі запитання, чи при своєму я розумі».
Справді, є питання чи при своєму розумі Єфремов, адже, своїми заявами він відкрив ящик Пандори, адже, Еспресо.TV, вирішив поцікавитися, наскільки послідовним у своєму ставленні до Конституції-2004 був Віктор Янукович. І варто лишень почати згадувати це, то виявиться, що Янукович не просто змінив свої погляди, а зрадив своїм переконанням і партійній програмі.
На XI з’їзді Партії регіонів 19 квітня 2008 року була прийнята нова редакція партійної програми, яка дії і досі. Її не чіпали ані XII з'їзд (23 жовтня 2009-го — 23 квітня 2010 року), ані XIII з’їзд (17 березня 2012 року). «Ми — за поглиблення конституційної реформи», — проголошує цей документ і вказує, що згадана реформа «крім іншого повинна забезпечити» «завершення переходу до парламентсько-президентської республіки», «посилення парламентського контролю за діяльністю виконавчої влади». ЗМІ розтиражували слова, які сказав того дня (19 квітня 2008 року) на партійному з’їзді голова ПР Віктор Янукович: "Ми відстоюватимемо свої ідеї, спрямовані на вдосконалення конституційної реформи і збереження парламентсько-президентської форми правління".
Однак, коли Віктор Федорович став президентом геть чисто забув про "збереження парламентсько-президентської форми правління". 28 червня 2010 року телеглядачі могли побачити, як висловлюється щодо цього Віктор Федорович у своєму зверненні до народу з приводу Дня Конституції: «Конституція України в сучасних динамічних історичних умовах потребує деяких змін. Деякі її норми, зокрема, поспішно ухвалені наприкінці 2004 року, стали причиною розбалансування і серйозної кризи влади, а значить — об'єктом обґрунтованої критики всередині країни і з боку міжнародного співтовариства. Водночас хочу наголосити — виправлення існуючих недоліків, процес удосконалення Конституції аж ніяк не повинен перетворитися на політичну акцію. Це серйозна зміна суспільних відносин, яка має опиратися на волю народу…».
А 30 вересня 2010 року Конституційний Суд, розглянувши справу за конституційним поданням 252 народних депутатів України, визнав неконституційним Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року «у зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття». Після чого "біло-голуба" більшість ВР легітимізувала рішення КСУ і повернула Віктору Януковичу "царські повноваження". І той не висловив жодного жалю з цього приводу.
17 лютого 2014 року ще до брифінгу Єфремова прес-служба ПР виступила з заявою, наприкінці якої стверджується, що «Партія регіонів залишається вірна своїм принципам і раніше заявленим цілям». Якщо це так, то вона повинна зробити одне: разом з опозицією повернути дію Конституції 2004 року.
- Актуальне
- Важливе