Навіщо Коломойський відгороджується буфером від Ахметова
Дивакуватий «референдум» щодо приєднання Донеччини і Луганщини до Дніпропетровської області затіяли не лише для того, щоб довести ідею з сепаратистськими референдумами до абсурду. Подібне опитування є одним з інструментів для створення на ще не охоплених сепаратизмом територіях Сходу певної буферної зони, і одночасно плацдарму для наступу
Ця неділя минула під знаком сепаратистського квазі-референдуму щодо незалежності так званих Донецької та Луганської народних республік, який відбувся навіть попри прохання відкласти його від самого Володимира Путіна. Те, що цей «референдум» насправді ніяким референдумом не є, і не матиме жодних юридичних наслідків, відомо усім, в тому числі організаторам дійства - путінським терористам.
Але нам зараз цікаво інше. Одночасно з сепаратистським «референдумом» в тих регіонах Донеччини та Луганщини, що контролюються українськими військовими, паралельно проводився ще один референдум, на якому жителі могли висловити своє ставлення до перспективи приєднання їхніх територіальних громад до Дніпропетровської області, де, на відміну від сусідньої Донеччини, ніяким сепаратизмом і не пахне.
Зокрема, таке опитування організували в Дебальцевому, Єнакієвому, Ясинуватій, Авдіївці, Волновасі, Новоазовську, Маріуполі (Донеччина), а також в Алчевську, Стаханові, Брянці, Сєвєродонецьку, Рубіжному, Кремінній, Старобільську та Сватовому (Луганщина). Звісно, «референдум від Коломойського» також не можна вважати процедурою, яка матиме якісь юридичні наслідки, і першим завданням цього «плебісциту» є доведення ситуації з «референдумом про самовизначення», на якому давно і міцно схиблені донецькі сепаратисти, до цілковитого абсурду.
Можна не сумніватися, що сепаратистські «народні губернатори» відзвітують про те, що ідею «незалежності» підтримало 97% або 79% (яку саме цифру намалюють сепаратисти у своїх псевдо-ЦВК вже непринципово). На це губернатор Дніпропетровщини відповість своїм «референдумом» не менш переконливим. Принагідно нагадаємо, що для зміни адміністративно-територіального поділу України Верховній Раді достатньо прийняти 226-ма голосами відповідний законопроект, а президенту його підписати. Знаючи енергійність та впливовість пана Коломойського, подібна перспектива не вдається абсолютно неможливою. За таких умов результати «референдуму» можуть зіграти свою роль, і проведене опитування вже не буде простою політичною виставою. Тим більш, що вже через тиждень в Дніпропетровську відбудеться з'їзд представників громад Півдня та Сходу України, який за результатами "референдуму Коломойського" може звернутися до ВР із проханням підкорегувати внутрішні кордони України.
Також зазначимо, поки сепаратисти в Слов’янську та Луганську старанно вимальовували потрібну російським телеканалам кількість бюлетенів, на деяких територіях спроба провести видимість «референдуму» зіткнулася з серйозними труднощами. Так, в чотирьох районах на півночі Луганщини, де населення переважно україномовне і особливою любов’ю до братніх окупантів похвалитися не може, на заваді референдумникам-сепаратистам стала Національна гвардія. Таж сама Нацгвардія змусила згорнути усі дільниці і у місті Красноармійськ. За інформацією ЗМІ, це був батальйон «Дніпро», хоча заступник Коломойського Борис Філатов ввечері рішуче від цього відхрестився.
Тим часом в Маріуполі донецький візаві Коломойського Ахметов розпочав свою, ще до кінця незрозумілу гру. Як відомо, на адресу Рината Леонідовича вже неодноразово звучали звинувачення в підтримці та фінансуванні сепаратистів. Ахметов на це відповідав лише непереконливим повторюванням, що він, мовляв, «завжди був за єдину Україну» та вивішуванням на київському ЦУМі величезного державного прапора, не вживши при цьому хоч якихось заходів для подолання сепаратизму в рідному Донецьку. Але після кривавих подій в Маріуполі, ахметівська група «Метінвест» зробила гучну заяву з закликом до влади відмовитися від проведення АТО, чим по суті підтримала сепаратизм. При цьому в «Метінвесті» анонсували створення «народних дружин для патрулювання вулиць разом з муніципальною міліцією».
Складається враження, що Ринат Леонідович вирішив стати хазяїном нової Донецької республіки, при цьому для нього не надто принципово, чи стане вона новим Придністров’ям, чи буде напівнезалежним утворенням, що формально залишатиметься в складі федералізованої України. В будь-якому з цих варіантів вотчина Ахметова разом із господарем потраплятиме в пряму залежність від Кремля.
Що ж до Коломойського, то його останні дії свідчать про намагання створити на не охоплених вогнем сепаратизму територіях Донеччини та Луганщини певної буферної зони між стабільною Дніпропетровщиною та терористичним Сходом. І гіпотетичне приєднання цих територій до Дніпропетровської області лише допоможе в вирішенні поставленого завдання. На першому етапі ця зона стане своєрідним карантином, що не дасть заразі сепаратизму розповсюдитися далі депресивних індустріальних міст Донбасу, а з часом перетвориться на плацдарм для розгортання сил і поступового наступу на «ватнікленд» Ахметова.
- Актуальне
- Важливе