Постпред України в ООН Сергеєв: Не бути "чуркіним"
Юрій Сергеєв про особливості української дипломатії. За програмою "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо.TV
Постпред України в ООН Юрій Сергеєв - людина особлива. Він вміє, не підвищуючи голосу, змусити весь світ слухати про Україну, а Україну – з завзяттям футбольних фанатів спостерігати ночами засідання Ради безпеки ООН. При цьому наполягає, що вища дипломатія має бути непоказною.
Про Росію, колегу Чуркіна і те, з ким будуватиме своє майбутнє Україна.
Пропаганда
"Вона надзвичайно потужна, оскільки має свою історію – це радянська пропаганда. Колеги в ООН навчилися відділяти правду від неправди. Наша сила – що ми завжди говоримо правду. Дуже легко розпізнали всю цю риторику, яка була і є від російської сторони, яка побудована на напівправді чи на неправді. Тому Росія опинилася в ізоляції - через цю неправду".
Підтримка
"Не підтримувати або утримуватись – різні поняття. Але утримуватися в понятті ООН – це означає формально підтримувати, тому ті, хто утримувався – це прихильники. Ті, хто відверто не підтримав Резолюцію Генасамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України – це ті країни, які поділяють політичну форму правління, яка є в Росії. Якщо ваші глядачі подивляться, що є режимом Зімбабве, – це точніснько такий режим, що був в нас і є в Росії. Якщо подивитися на Нікарагуа і Венесуелу – там те саме. Подібні захищають собі подібних. Вони створили там кримінальну демократію в деяких випадках, в деяких – керовану".
Стратегія і тактика
"Що головне в кризових ситуаціях – тактичні ходи. Колектив, який склався за міністра Дещиці, він професійно впорався як кризовий менеджер. Ви бачили співпрацю міністерства з керівництвом уряду – це те, що потрібно і на майбутнє – злагоджена робота".
"Ми не повинні перебільшувати або применшувати будь-які зв’язки. Те, що відбувається зараз, говорить про те, що ми маємо розраховувати на себе, на свої сили, звертаючись за допомогою до наших партнерів".
Людський фактор
"Є людський фактор: перші три засідання Радбезу – наші колеги були розгублені, для них російська агресія в Криму – була повною несподіванкою. Навіть міністр Лавров таким виглядав, він підшукував аргументи, таке в мене було враження".
"Один із керівників російської місії підійшов і сказав: "як же ви вляпалися". Я кажу, що "це ви вляпалися, ви проблему не лише собі створили, а й для всього світу".
Як вірити Росії
"Досі у російській місії спостерігається хаос, бо їм доводиться переконувати, що порушивши Будапешський меморандум, вони не поставили під сумнів ядерну безпеку. Порушивши двосторонні угоди з Україною, вони поставили під сумнів всю міжнародну дипломатію".
Колега Чуркін.
"Всі розуміють абсурдність того, що затіяли російські лідери. І за це весь російський народ має платити, і російські дипломати також. Проте колега Чуркін лише перші хвилини на першому засіданні Ради Безпеки ООН з приводу України був розгублений, а потім згадав радянську риторику, по-кавалерійськи рушив вперед. Він це робив, коли маніпулював з інформацією довкола Чорнобиля, він був єдиним дипломатом, якому доручили давати коментарі в радянському посольстві тоді.До речі, він же був єдиним дипломатом, який артистично витягував Росію зі звинувачення у тому, що саме Росія збила корейський пасажирський літак. Люди, які мають такі навички в пропаганді, дуже легко міняють колір шкіри.".
Принципи.
"Ми не повинні торгуватися принципами і тому тут братерства бути не може, оскількі всі зрозуміли з ким ми маємо справу: з загарбниками, окупантами. Підпалювачі, які ведуть себе так, як інспектори пожежної безпеки – наробили і потім кажуть, що з цим робити, щоб завершити це питання, а воно є дуже складним".
Майбутнє.
"Коли був марш підтримки України в Петербурзі, нам довелося відкрито заявити про те, що у Росії і України є спільне майбутнє – ми будемо спільно жити як сусіди, а своє майбутнє Україна буде будувати з тими, хто вийшов на підтримку України на вулиці Росії проти політики Кремля. От така в нас йде дипломатія".
- Актуальне
- Важливе