Путін загнав себе в глухий кут

На жаль, для всіх нас, Путін не залишив собі шансів для відступу. Він або повинен вторгнутися на територію України, або його рейтинг почне обвально падати

Брехня існує доти, доки її підкріплює ще більша брехня. Піковий рейтинг Путіна тримається на суцільній брехні. І він триматиметься доти, доки громадяни РФ будуть вірити в цю брехню. Зараз, Путін стоїть на роздоріжжі – йому треба чимось пожертвувати. Або власним рейтингом, обваливши його поступово до традиційних 50%, або утримати цей рейтинг, вторгнувшись в Україну. Обидва варіанти мають один і той самий кінець – завершення ери Путіна. Приблизно за 2-3 роки. Якщо Путін піде на поступовий обвал рейтинга він зможе знову поступово повернутися в світову еліту, але для ЄС і США він залишиться непрогнозованим недогітлером, якого потрібно позбутися. Це зрозуміють дуже швидко російські еліти і система путінізму почне тріщати по швах. Сьогодні ЄС всіма доступними методами пояснює, що готова заплющити очі майже на все, якщо він повернеться до якогось нормального статусу кво. Але роблячи крок назустріч ЄС, через пару днів Путін змінює свої плани, Так було після Женеви, так сталося і після Нормандії. Путін боїться розпочати війну і одночасно боїться її не розпочати.

Якщо він втогрнеться в Україну, а цей сценарій сьогодні реалістичний як ніколи, Росія опиниться в глибинній ізоляції з усіма наслідками, які звідси витікають. Для тих, хто сумнівається в реалістичності планів по вторгненню, хотів би наголосити на відеозверненні Гіркіна до Путіна. Стрєлок заявив, що Росія їх кидає, надій на Путіна мало і т.д. І цю заяву, в якій звинувачують Путіна розтиражувало все російське телебачення. Простіше кажучи, це звернення від самого початку писалося не для жителів Донбасу і не для Путіна. Воно писалося, щоб створити масовий психоз російського глядача, який повинен просити Путіна заступитися за чесного офіцера Гіркіна. І Гіркін – це лише один маленький приклад.

Але повертаючись, до тупика, в який загнав себе Путін, слід зазначити, що він сам не знає, як йому з нього вийти. Більше того, перед ним стоїть глобальна онтологічна дилема. Він мріяв багато років про те, як він переможе Америку. Сьогодні, коли США слабкі, як ніколи, у нього є теоретичний шанс на те, щоб змінити розстановку сил в світі. Але для цього потрібні час, гроші і союзники. У Путіна немає нічого з цих трьох елементів. І він прекрасно розуміє, що захопивши Україну він має всі шанси втратити Росію. В прямому і переносному значенні цього слова. У Путіна є глобальний комплекс карибської кризи (він вважає, якби Хрущов не злякався, історія пішла б інакше і Росія стала б світовим лідером). Але у нього, як показують останні дні, є ще один комплекс – це комплекс Михайла Горбачова. Він боїться ввійти в історію, як людина, яка мала космічну популярність і призвела до розвалу країни.

На жаль, для нас, ситуація для Путіна зараз патова. Який би план він не обрав – цей план призведе до прискорення падіння путінізма. І наша проблема полягає в тому, ми можемо глобально постраждати від падіння цього колоса.

 

Все по темі

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати