live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Що думають про українців в Польщі та Німеччині


фото: Фейсбук
Журналісти Еспресо.TV вирішили опитати українців, які навчаються за кордоном, та дізнатися, як сучасну Україну сприймають іноземці

Ще буквально минулого року поляки та німці були кардинально іншої думки про українців. Сусіди асоціювали нас з дешевою робочою силою, яка погоджується на все і терпить, як віл. Німці ж до минулої осені не бачили жодної різниці між Україною та Росією, утім, не на користь нашої країни. Її вважали лише безхарактерною частиною Російської Федерації, яка немає ані своєї культури, ані мови.

Події Майдану змінили ці ганебні для українців стереотипи. Тепер народ виявив свій характер та змусив себе поважати. Підтвердили це Еспресо.TV й студенти з Польщі та Німеччини, розповівши багато цікавого про те, якими є сучасні українці очима поляків та німців, та що вплинуло на їхню думку.

У Польщі, за словами Ольги Миколіюк та Ірини Гавдіяк, студентки Університету SWPS (Вища школа соціальних і гуманітарних наук, Варшава, Польщабагато людей сприймають українців як дешеву робочу силу.

«Однак молодь, яка вступає та навчається у вишах, змінює цей стереотип», - додає Ірина.

На фото - Ірина Гавдіяк

 

 

На фото - Олександра Осипенко

Фото: Фейсбук

Олександра Осипенко (Технічний університет Ільменау, Німеччина)розповідає: «Багато в кого взагалі не було жодних стереотипів, бо про нас не знали. Знали, що ми десь знаходимось біля Росії. Часто питали, чи наша мова російська. Ми пояснювали. Пояснювали різницю, говорили, що ми можемо розуміти, можемо і спілкуватися, але ми надаємо перевагу, звичайно, рідній мові і вважаємо рідною українську. З більшими якимись стереотипами я не зустрічалася. Тобто переважно, що нас більше порівнюють з Росією і говорять про якусь спільність культур».

«Зараз стереотипи відходять. Чим більше люди дізнаються, тим більше вони можуть робити своїх висновків. Стереотип, що Україна – це Росія, відійшов ще до того, коли Росія ввела свої війська», - додала дівчина.

Своє українське походження дівчатам приховувати не доводиться ані в Польщі, ані в Німеччині. Кажуть, цього не цураються, ніколи не соромились і не будуть. 

Цікавим є й сприйняття українських подій іноземцями. І в Польщі, і в Німеччині, як у будь-якій країні, є люди різних думок. Більшість поляків висловлюють підтримку Україні, хоча є й ті, що вірять у протилежне. 

У Німеччині ситуація аналогічна. «Там люди багато про це знають, в газетах часто пишуть. Наприклад, Кличко тривалий час фінансував свій блог. Плюс в тому, що німці знають, що Україна не Росія. Те, що Україна не Росія, тепер зрозуміли й багато тих людей, які живуть в Німеччині, але які не є німцями. Вони підтримують Україну. Тому можна сказати, що іноземна спільнота розуміє, що відбувається, вони співчувають, і до росіян в них є питання», - зазначає Олександра.

Фото: Фейсбук

Утім, за словами студентки, наразі існує проблема з частиною українців з діаспори в Німеччині. «Багато українців за кордоном зараз дивляться російськомовний прокремлівський канал, що транслюється в Німеччині, тому вони здобувають інформацію звідти, і тому з цими людьми дуже важко спілкуватись. Це спільнота, яка виїхала років 15 тому, вони не відчули, що таке бути українцем, вони виїхали з пострадянської України, яка ще не виокремилася на той момент. Ті, хто виїхав раніше, в них звичайно такий менталітет. Вони бачать Росію і не бачать більше нічого. Таких людей дуже багато. І тому, якщо іноземці спілкуються з такою діаспорою, яка не є національно свідомою, то виникають проблеми у сприйнятті».

Перебування в іншій країні на особисту думку студенток щодо подій в Україні не вплинуло. Дівчата не лише самі виступають за Україну, а й намагаються залучити до цього іноземців, поширюючи правду про рідну країну та ситуацію в ній. Борються і з пропагандою, і зі стереотипами.

Так, Олександра розповідає, що вона разом зі своїми друзями проводила просвітницьку діяльність. «Спочатку я і мої знайомі робили акцент на те, що ми не є Росія. Потім, коли почалася ця масова інформаційна війна і за кордоном, наші зусилля скеровувалися на те, щоб просто пояснювати, що відбувається. Тому що оскільки більше було пропагандистської проросійської інформації, то просто треба було доводити якусь іншу інформацію, перекладати щось, давати якусь іншу точку зору. Люди, які спраглі до інформації, які розуміють, що не можна просто споживати те, що видає Росія, вони запитували дуже багато».

Однак навіть за кордоном українські активісти стикалися зі складностями. «Навіть такі поважні видання як www.bild.de або ще якісь газети, мали проросійських експертів, які просто подавали інформацію під певним соусом. Але ми писали їм, подавали петиції, їх розглядали, тому що в цей момент неприпустимо писати з якоїсь однієї точки зору», - розповідає Олександра.

Допомога Україні – справа совісті. Хтось вважає це неважливим, хтось активно береться за неї. Так, Ольга залучається до збору грошей та речей, що проводять волонтери у Варшаві, Олександра окрім цього ще й проводить інформаційні заходи. Дівчина вважає, що нематеріальна допомога є мінімумом, який має робити кожен. «Ми робили в нашому містечку український вечір, робили декілька дискусій про Україну», - ділиться вона.

На фото - Ольга Миколіюк

Усі, з ким спілкувались журналісти Еспресо.TV, повідомили, що відчувають зріст почуття патріотизму.

Олександра додає: «Єдине, що тепер треба зрозуміти, щоб цей патріотизм не перетворився просто на зовнішній вигляд. У мене теж є футболка з тризубом, але головне, щоб під цим зовнішнім виглядом щось було, щось більше, аніж просто натягнути стрічку. Треба поводитись по-іншому, звертати увагу на нематеріальні моменти, виховувати себе як націю, ґрунтовніше підходити до питання патріотизму».

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати