Країна абсурду або якою хоче бачити Україну Путін
Федералізація, як компроміс між сербами, хорватами і боснійцями, перетворила органи влади Боснії і Герцеговини в повний абсурд і міцно загальмувала розвиток країни. У той час, як інші республіки колишньої Югославії вже в Євросоюзі і НАТО, Боснія пасе задніх в сучасній Європі. Такий же сценарій розвитку Путін хоче нав'язати Україні
14 грудня 1995 року Дейтонською мирною угодою був затверджений сучасний адміністративно-територіальний поділ Боснії і Герцеговини, згідно з яким в її складі виділено такі частини: Федерація Боснії і Герцеговини, Республіка Сербська, Округ Бичко.
У Боснії три президента, тринадцять (!) прем'єр-міністрів і майже 130 міністрів та міністерств. Крім того, в країні є 13 парламентів, три з яких - двопалатні. При цьому населення в Боснії і Герцеговині всього 3,5 мільйонів чоловік.
Усередині Боснії і Герцеговини є ще федерація Боснія і Герцеговина. А всередині федерації - ще 10 кантонів, і це все автономії. У кожного - свій уряд з прем'єр-міністром, і власна політика. Над ними усіма - Кабінет Міністрів Федерації Боснія і Герцеговина. Також з парламентом, але вже двопалатним. Плюс прем'єр-міністр і Президентство (Президія Боснії і Герцеговини).
Президія Боснії і Герцеговини - колективний вищий орган виконавчої влади, аналогічний посту глави держави. Президія складається з трьох членів, що обираються одночасно на чотири роки. Один президент Боснії і Герцеговини - православний, від республіки Сербської, і ще два від Федерації Боснії і Герцеговини: босняцкий мусульманський і католицький від боснійських хорватів. Через кожні 8 місяців пост переходить до наступного члену Президентства, що, нібито, повинно забезпечувати рівність національностей.
Федерації мають широкі повноваження з елементами державної самостійності, мають власні Конституції. Функції виконавчої та законодавчої влади в кожному з утворень здійснюють президент, уряд і парламент, які діють фактично незалежно від центрального уряду.
Боснія і Герцеговина - країна, в якій урядів і чиновників значно більше, ніж тих, хто працює. Причина такої великої кількості дармоїдів - занадто велика кількість автономій. Кожен третій в країні є чиновником, якому потрібно платити зарплату з держбюджету. Кожен працюючий боснієць змушений віддавати державі 63% заробленого. Якщо середня зарплата в Федерації Боснія і Герцеговина 800 місцевих марок (трохи більше 400 євро), то майже 600 з них йде на зарплату армії чиновників.
Збройні сили в Боснії і Герцеговині представлені двома самостійними арміями Федерації Боснії і Герцеговини та Республіки Сербської в пропорції 2:1 Загальна чисельність близько 12 тис.чол.
ВВП на душу населення - $ 1194, число зайнятих - 625 тис. чол., безробітних - 435,5 тис. чол., рівень безробіття 41%.
В ході військового конфлікту 1992-95 загинуло близько 250 тис.чол., пропало без вісті більше 30 тис. чол., біженцями і переміщеними особами стали приблизно 2 млн чол.
Державні мови - боснійська, сербська, хорватська.
Жителі колишньої югославської республіки переконані, що в усьому винна нав'язана їм федералізація. Боснійські експерти застерігають українців від повторення свого досвіду, наголошуючи, що Кремль пропонує Україні стати такою ж розділеної федерацією, яка буде блокувати розвиток країни.
- Актуальне
- Важливе