live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коли язик шкодить політику, або «Фільтруй базар» 2

Главі Блоку Порошенка Юрію Луценку варто ще попрацювати над собою. Його язик, який зазвичай є головним інструментом публічного політика, останнім часом швидше шкодить і самому Луценку і державі

Буквально вчора Еспресо.TV писало, що багатьом українським політикам, в тому числі і поважному (без всякого сарказму) Юрію Луценку, варто навчитися «фільтрувати базар», тим більше цього вимагають воєнні часи, які зараз переживає Україна.  Але, як то кажуть наші північно-східні «брати», «повторение – мать учения».

Вчора Юрій Віталійович зробив ще дві публічні заяви, які б йому краще було не робити. По-перше, Луценко заявив, що Порошенко готує заміну глав обласних адміністрацій в південних регіонах країни. «Я знаю, що президент думає над зміною глав обласних адміністрацій в цих регіонах… Йдуть переговори і підготовка в генеральному штабі, Міністерстві оборони, Міністерстві внутрішніх справ з приводу посилення південного флангу», -  заявив він. 

Кого саме збирається звільнити Порошенко Луценко не сказав. При цьому, якщо виходити з посила про "посилення південного фланга", виникає логічне питання про те, що поганого роблять нинішні губернатори і чи не зрадники вони? Власне, про те, що Порошенко буде міняти губернаторів говориться уже три місяці, а в Херсоні вже майже місяць Порошенко не може призначити нового губернатора. Тому, заява Луценка викликає, як мінімум подив, а як максимум, говорить про те, що він навряд чи узгоджує свої месиджі зі штабом Порошенка.

Другий вчорашній меседж Юрія Віталійовича куди більш недоречний недоречний, ніж попередній. В прямому ефірі одного з телеканалів Луценко розповів про «особливий статус окупованих територій Донбасу». Як підкреслив голова президентської партії, на Донбасі буде створена «спеціальна зона» у складі цілісної України, яка може бути ізольована і обнесена інженерними спорудами.  «Мінський протокол означає, що Україна є цілісною. Навіть тимчасово не підконтрольні нам райони «Лугандона» все одно є частиною України. Кордон стає нашим, і ми повинні ізолювати цю спеціальну зону, взяти її під контроль, в тому числі інженерними спорудами, і запропонувати їм змагатися не тільки зброєю - рівнем життя», - зокрема заявив Юрій Віталійович.

Тут він примудрився на досить високому рівні радника президента повторити російське пропагандистське кліше 2004 року про «Донбас обнесений колючим дротом» зі знаменитої кампанії про «Три сорти українців». При цьому, враховуючи нинішню ситуацію з окупацією Росією частини Донбасу, інженерні споруди на тимчасовому кордоні нам вочевидь таки будуть потрібні. Але навіщо говорити про це політику рівня Луценка вголос та ще й в прямому ефірі телебачення? Можна навіть не сумніватися, що російські ЗМІ радо цитуватимуть Луценка, як ілюстрацію «українського фашизму, який перетворюватиме Донбас на гетто».

Всі прекрасно розуміють, що головна функція Луценка це виборча кампанія Блоку Порошенка, і він цю роботу вже розпочав, але коли в країні війна заграватися в політику, не думаючи про наслідки сказаного, як мінімум недоречно. І поки що в активі «польового командира Майдану» лише проколи.

Читайте також: Українцям варто навчитися «фільтрувати базар»

 

новини партнерів

13 листопада, 2019 середа

13 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати