Феєрія несмаку, або як в Україні влаштовують бали
Попри те, що війна на Сході України не вщухає, на минулих вихідних в Одесі провели помпезний бал
Поки одні хлопці віддають свої життя за Батьківщину, інші блищать у світлі бального дрес-коду.
«Перший Одеський бал» організувала і провела одеситка Ірина Давидова
Фото: timer.od.ua
У бенкет-холі готелю «Брістоль» вирішили «відновити культурні традиції». Щоправда, судячи з фотозвіту заходу, в учасників та організаторів балу дуже оригінальні уявлення про культурні традиції.
Фото: timer.od.ua
Під час Одеського балу у «великосвітських традиціях» учасники та гості танцювали під оркестр Одеської філармонії, паралельно проходив концерт: співали місцеві артисти, виступали дитячі колективи.
Це дійство радник міського голови Одеси Олена Павлова прокоментувала так: «Я не була на цьому заході і не збираюся давати йому оцінку. Але моє тверде переконання - треба пробувати, ризикувати, вчитися, осягати і досягати ... Комусь подобається, комусь - ні; це нормально ... Кожному своє. Важливо не сидіти, не чекати ... Люди самі визначаться, що їм потрібно, а що не представляє ніякого інтересу. А критикувати - простіше простого».
Тож, вірогідно, на її думку, саме подібні бали зараз мають «представляти інтерес», а не прагнення допомогти захистити країну.
Фото: timer.od.ua
Хтось прийшов із пакетиком, мабуть, аби забрати з собою зі столу, що лишиться
Так прокоментували подію на порталі «Рагулі»: «Ну звичайно, якщо накрутити буклі потрібного розміру, то культура сама посяде потрібне місце в голові. А можна навіть не крутити, а вдягнути перуку, так ефект ще комічніший».
Фото: timer.od.ua
Фото: timer.od.ua
Фото: timer.od.ua
У Першому Одеському балі могли взяти участь всі охочі за умови дотримання дрес-коду. Не впускали навіть журналістів, якщо ті не були відповідно вдягнунені.
Фото: timer.od.ua
Метою балу «великосвітських традицій» стала ще й благодійна акція для дітей сиріт. Частина коштів від продажу квитків на бал організатори виділять на підтримку відпочинку дітей-сиріт, які зможуть поїхати на вікенд до паризького «Діснейленду».
Фото: timer.od.ua
Але не на користь цій благодійній ідеї стали пафосні промови про аристократію. Адже неофіційні фото, які, тим не менш, поширилися мережею, демонструють далеко не великосвітські традиції.
Такий бал – не одиничний приклад несмаку та недоречності.
П'ять років тому проводили знову ж таки в Одесі бал аристократів. Можливо, якби посил заходу не був настільки пафосним, а «аристократи» відповідальніше підішли до питання свого зовнішнього вигляду, багатьох критичних висловлювань можна було уникнути.
Інший подібний захід влаштували 2012 року в Харкові. Назвали його, звісно, балом, точніше, «Офіцерський бал».
Фото: www.057.ua
Фото: www.057.ua
Фото: www.057.ua
Фото: www.057.ua
Фото: www.057.ua
Фото: www.057.ua
Фото: www.057.ua
Дійство, що більше походило на сільску дискотеку, зібрало військових у мундирах та їхніх шляхетних дам. Щоправда, не всі зрозуміли, якого дрес-коду від них вимагали.
Як завжди, пафосно плани напередодні та провінційна атмосфера на виході.
Блогер на порталі «Рагулі» зазначає: «Дами були у красивих сукнях, а це означає, що або їх обтягувало, як сардельки…
або вони тонули в тонні рюшів з дешевої тканини».
Дивував Харків ще одним балом: "Коли здійснюються мрії". Його провели 17 травня цього року. Цей «благодійний бал, взяти участь у якому можуть всі охочі», обійшовся дівчатам щонайменше 600 грн. та від 200 грн. хлопцям.
Фото: www.ball.kh.ua
Однією з цілей організатори поставили «відродження історичних традицій балів, сприяння формуванню молодих людей як всебічно розвинутих, культурних та толерантних». Однак з відродженням історичних традицій балів організатори очевидно погарячкували, оскільки означили дрес-кодом бальні або весільні сукні. В результаті – переважна більшість дівчат були вдягнені у білі сукні та червоні рукавички, а сам бал був схожий на парад наречених.
Звісно, не можна однозначно казати, що в Україні не вміють влаштовувати бали. Львівська політехніка минулого року влаштувала гарне свято для своїх студентів - Зимовий бал.
Фото: lp.edu.ua
Дійство відбувалося в актовому залі головного корпусу, прикрашеному картинами видатного польського художника Яна Матейка, які він та його учні виконали на замовлення австрійського імператора Франца Йосифа.
Фото: lp.edu.ua
За традицією бал відкрився «Віденським вальсом» Штрауса.
До проведення балу вирішили підійти відповідально і дійсно відтворити деякі традиції світських вечорів.
Фото: lp.edu.ua
Перед балом кожен запрошений отримав витяг з правил етикету Зимового балу. «Кавалер запрошує даму до танцю з усмішкою та поклоном»... Це зрозуміло. А далі дещо дивний пункт: «Одну даму прийнято запрошувати до танцю не більше трьох-чотирьох разів поспіль, навіть якщо це дружина». Розробник правил етикету, викладач Інституту економіки і менеджменту університету Надія Любомудрова пояснює: «Не годиться, коли одна жінка весь час танцює, а друга нудьгує. Колись жінки, дівчата мали при собі карточки із записами, хто на який танець завчасно їх запросив...».
- Актуальне
- Важливе