Кому належить ідея фанів "Легії" про польський Львів
Скандали з банерами ультрас на міжнародних матчах не вщухають. Після прапорів "Новоросії" від російських ультрас відзначилися фани польської "Легії", які вивісили на вчорашньому матчі проти "Металіста" банер з натяком на те, що Львів та Вільнюс - польські міста
Під час матчу Ліги Європи "Металіст" - "Легія" (0:1), який відбувався у Києві, на секторах польських ультрас з'явився банер, де на тлі польського прапора вони розмістили назви двох міст - українського Львова і литовської столиці Вільнюса. Поруч з назвою столиці Західної України також зображений міський герб часів Речі Посполитої. Таким чином уболівальники, очевидно, вирішили заявити про те, що ці території належать Польщі.
Що хотіли показати поляки і чи є у цій історії російський слід або сепаратистські настрої розкажемо далі.
Львівські патріоти задумуються, а фани не хвилюються
Голова ГО "Завжди Вірні", яка здійснює управління "Карпатами", Тарас Павлів розповів Еспресо.TV, що такий банер вже не впреше з'являється на трибунах.
"Десь роки два тому вже була схожа історія. Але не можна казати, що у Польщі поширена думка про польський Львів. Це все дуже схоже на портрети Гіркіна у Росії. Більшість росіян також не вважають його героєм. Звичайно, є поляки, які дійсно думають про польськість Львову, але їх меншість", - каже Павлів.
А от львів'янин Петро П., який є досить давнім фаном львівських "Карпат" та вважає себе патріотом України, вже побачив у цій історії щось нездорове.
"Це може призвести до дуже тяжких наслідків та втрати незалежності. Ми також довгий час замовчували проблеми сходу, а тепер пожинаємо плоди. Подивіться на Галицьку асамблею. Рано чи пізно і у нас може з'явитися сепаратизм. У нас багато патріотів? Так, це правда, але є дуже простий спосіб зробити так, щоб вони почали думати, що справжня Україна - лише західна частина. Поганим хлопцям дуже просто буде переконати їх, що центральна Україна зрадила патріотів так само, як і східна, якщо у цих хлопців буде в цьому інтерес", - каже Петро.
Також, за його словами, цілком можливо, що у цій історії є російський слід. Але, оскільки російська пропаганда не так активно понесла цю новину, як інформацію про прапори "Новоросії", він тут малоймовірний. Тим більше, що польскі фани ненавидять Росію
Галицька асамблея
Якщо повернутися в історію, то генератором, лідером і основним рушієм ідеї "Галицької асамблеї" став голова Львівської обласної ради 1-го демократичного скликання В'ячеслав Чорновіл. "Галицька асамблея" - це спільні сесії Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад, які вперше відбулися 16 лютого і 5 вересня 1991 року. Ця подія викликала певну тривогу центральної влади у Києві. Згодом Чорновіл почав згортати свою діяльність у цьому напрямку, бо його критикували за прояви сепаратизму.
Нещодавно у Львові розпочав роботу офіс ГО "Європейська галицька асамблея". Організація об’єднує прихильників збереження галицької ідентичності і зосередить свою діяльність на підтримці ініціатив територіальних громад.
Також декілька днів тому у Львові відбулася конференція "Європейської галицької асамблеї". Наразі у неї входять місцеві інтелектуали. Керівник організації Володимир Павлів, наприклад, два роки тому прославився наступними словами: "Мене цікавить автономний статус для Західної України чи окремо взятої Галичини, а що там буде за Збручем, мене зовсім не цікавить. Цілісність України для мене має меншу вартість, ніж добробут Галичини".
Також на відкритті офісу у Тернополі Павлів сказав, що трьом областям потрібно об'єднуватися.
"Потрібно об'єднуватися, принаймні, трьом областям - Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській. Завдання нашої організації в тому, щоб повернути Галичину до Європи, адже це та територія, яка найбільш готова до євроінтеграції", - заявив Павлів.
Наразі активісти "Європейської Галицької асамблеї" обговорювали питання розвитку Галичини.
Також українцям не варто нагадувати про діяльність угорської партії "Йоббік", яка виступає за те, щоб Закарпаття повернулося до складу Угорщини.
Середовище фанів-націоналістів
Польскі ультрас, так само, як і більшість фанатських рухів у інших країнах, характеризуються націоналістичними ідеями. Вони є справжніми патріотами Польщі і поважають її історію. Так само, як українські фани прославляють Київську Русь, польскі ультрас згадують про Річ Посполиту. Звичайно, у польскому середовищі може панувати думка, що Львів - це польське місто. Так історично склалося. Місто довгий час належало Речі Посполитій, а після розпаду держави стало Австро-Угорським. Але ці думки панують на дуже низькому рівні польского суспільства і наразі не становлять загрози українській незалежності.
Що буде далі
Банери зі Львовом та Вільнюсом і надалі з'являтимуться на стадіонах у Польщі, але не носитимуть масовий характер у Європі, як прапори "Новоросії" та "ДНР", появу яких спонсорує Росія. Для України це не матиме значення, але ФФУ мала б надіслати свій протест в УЄФА та Федерацію футболу Польщі. Відстоювати інтереси власної держави потрібно навіть на такому рівні.
- Актуальне
- Важливе