Чим увійшла в історію Верховна Рада України VII скликання (ФОТО, ВІДЕО)

27 листопада, 2014 четвер
05:00
Зміст

Сьогодні Верховна Рада VII скликання остаточно відходить в історію. Парламент обраний 28 жовтня 2012 року так і не пропрацював усієї каденції

Еспресо.TV вирішило нагадати про найяскравіщі моменти життя парламенту, який, завдяки більшості з регіоналів, комуністів та "тушок", був слухняним виконавцем волі Віктора Януковича, але під тиском Майдану позбавив того влади і повернув парламентсько-президентську Конституцію.

"Тушки"

Поблема політичного "тушкування", що існувала в українському парламенті останні роки, не оминула і Раду передостаннього скликання. На першому ж засіданні після виборів 2012 року батько і син Табалови, що обиралися як опозиційні Януковичу політики змінили політичну орієнтацію, за що були викинуті опозиціонерами з сесійної зали.

Попри те, що Табаловим так і не дали скласти присягу народного депутата, вони залишилися з мандатами та встигли послужити Віктору Януковичу.

"Кнопкодавство"

В Раді VII скликання депутати продовжували несамовито натискати кнопки за себе "і того парня", періодично дивуючи іноземних гостей. Опозиції довелося на три тижні заблокувати трибуну та навіть ночувати в сесійній залі, протестуючи проти цього ганебного явища.

Врешті, було прийнято зміни до регламенту і "кнопкодавство", якщо і не зникло взагалі, то, принаймні, стало значно рідшим явищем.

Уроки української

У Раді VII скликання до парламенту вперше потрапили націоналісти зі "Свободи", які влаштовували обструкцію усім нардепам, що виступали російською мовою.

При цьому "Свободівка" Ірина Фаріон не забувала знущатися з "української" прем'єра Миколи Азарова.
 

Але в мовному питанні усіх перевершила міністр соцполітики в уряді Азарова Наталія Королевська, якій завдяки фразеологізму "кішчачі магазини" вдалося затьмарити і самого автора-виконавця "азірівки".

Бійки

Не обійшлося у Верховній Раді VII скликання без бійок. Билися як в сесійній залі лава на лаву так і в кулуарах один на один.

Втеча "регіоналів і комуністів" на Банкову

В квітні 2013 року більшість з регіоналів і комуністів на чолі зі спікером Олександром Рибаком вирішили провести засідання без набридливої опозиції, яка блокувала трибуну. В актовому залі комітетів Ради на вул. Банковій в порушення регламенту більшість прийняла низку законів, голосуючи руками. При цьому з телетрансляції було чітко видно, що голосувало на "виїздному" засіданні значно менше 226 рук, що не завадило Януковичу підписати "виїздні закони".

"Війна" з небезпечними журналістами на балконі

Народні депутати-регіонали всерйоз планували відгородити журналістів, що зазвичай сидять на балконі сесійної зали склом. Приводом для такого рішення стало падіння з балкона кришки від об'єктива фотоапарата. Після цього лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що боїться падіння більш важких предметів і ініціював встановлення склянної перегородки. Насправді, журналісти дуже часто робили знімки дорогих годинників і вбрання народних обранців, за допомогою оптики виявляли їх приватну переписку або ловили на "кнопкодавстві". Втілити цей "геніальний" задум так і не вдалося.

Юлі волю!

Попри всі намагання опозиції в домайданній Раді так і не прийняли жоден з шести законопроектів, який би дозволив ув'язненій режимом Януковича Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон. 

Снігова атака

На початку квітня 2013-го під час однієї з акцій протесту регіоналів, що виходили з Ради, закидали снігом. Дісталося "тушкам" Табаловим, Ірині Горіній, Марині Ставнійчук та іншим. По факту інциденту правоохоронці порушили кримінальну справу, а у Горіної навіть констатували струс мозку, хоча, судячи з відео, є підстави вважати такий діагноз дещо перебільшеним.
 

Відмова від асоціації з ЄС

У листопаді 2013-го після відмови Януковича підписати угоду про асоціацію з ЄС, прем'єр-міністр Микола Азаров, використовуючи все своє красномовство, намагався переконати депутатів у правильності рішень влади, викинувши перед цим з урядової ложі підкладений опозицією прапор ЄС. Євромайдан, що ціною людських життів змете і Азарова, і Януковича, тоді тільки починався.

Диктаторські закони

16 січня 2014 року провладна більшість без обговоренея, голосуванням "руками", ухвалила законопроекти, які тут же охрестили диктаторськими. "Ручні закони" забороняли українцям, наприклад, їздити на автомобілях колонами, ходити по вулицях в шоломах та в інший спосіб обмежували права громадян. Прийняття цих законів загострило протистояння між владою і майданівцями та призвели до кривавих боїв на вул. Грушевського.

Відставка Януковича

22 лютого 2014 року після розстрілів на Майдані та втечі Януковича з Києва Верховна Рада конституційною більшістю відправила визнала президента-втікача таким, що самоусунувся від здійснення конституційних повноважень, та призначила позачергові вибори президента. Також Рада скасувала конституційну реформу Януковича та повернула Конституцію 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську форму державного устрою. 

Крім того, було скасовано "диктаторські закони" та мовний закон регіоналів Ківалова-Колесніченка, що надавав російській мові статус регіональної. Правда законопроект про скасування останнього закону в.о. президента Турчинов так і не підписав. 

Створення Нацгвардії та мобілізація

В березні 2014 року Верховна Рада проголосувала за закон, яким відновила в Україні Національну гвардію. Нацгвардія, до якої увійшли колишні Внутрішні війська та добровольці з самооборони Майдану, підпорядковується МВС.

Після початку Антитерористичної операції на сході країни, Верховна Рада оголосила в країні часткову мобілізацію.

Визнання Криму тимчасово окупованою територією

В квітні 2014 року після російської агресії "зелених чоловічків" Верховна Рада прийняла закон про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України. Цей закон не визнає російських юридичних актів на території Криму, в тому числі не визнає примусового громадянства Росії для жителів Криму.

Інавгурація Петра Порошенка

7 червня 2014 року після перемоги на дострокових президентських виборах у Верховній Раді VII скликання відбулася церемонія інавгурації Петра Порошенка. Під час входження нового президента до будівлі Ради один з охоронців втратив свідомість через спеку.

Розпуск фракції Комуністичної партії

Станом на 1 липня 2014 року фракція КПУ у Верховній Раді скоротилася до 23 нардепів, що менше, ніж чисельність найменшої фракції під час її формування. Це надало спікеру Олександру Турчинову право заявити про розпуск фракції. Всі депутати-комуністи стали позафракційними. В Раду VIII скликання комуністи уже не пройшли.

Розпуск Верховної Ради

25 серпня 2014 року президент Петро Порошенко достроково припинив повноваження Верховної Ради VII скликання. Вибори нового парламенту було призначено на 26 жовтня. На час виборчої кампанії Рада продовжувала працювати та приймати закони. 

Особливий статус Донбасу

16 вересня уже розпущена Верховна Рада прийняла закон про особливий статус Донбасу, який передбачався мінськими мирними домовленостями і викликав серйозну суперечку в суспільстві. Але втілений в життя цей документ так і не був. Після проведення квазі-виборів в так званих "ЛНР" та "ДНР" РНБО рекомендувала новому парламенту скасувати цей закон. 

Ратифікація Угоди з ЄС

В один день з прийняттям закону про особливий статус Донбасу Верховна Рада України синхронно з Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.35
    Купівля 39.35
    Продаж 39.84
  • EUR
    Купівля 42.19
    Продаж 42.88
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
3 травня
16:48
Віктор Орбан
Ми не дозволимо, щоб угорці втретє вимушено воювали, - Орбан
16:45
суспільство
"Серед потенційних цілей – місця скупчення людей": СБУ звернулася до українців з приводу святкування Великодня
16:38
Ексклюзив
окупанти
Окупанти на міст рейки ще не поклали: Андрющенко про залізницю у напрямку Волновахи
16:30
Ексклюзив
Дмитро Лубінець
Лубінець вимагатиме від Червоного Хреста дієвої реакції на дії російської філії
16:30
У Steam з'явилась демоверсія гри про звільнення України Threads of War
16:14
Окупанти обстріляли Донеччину: загинуло троє людей
16:09
Оновлено
наслідки атаки РФ по Харкову, 03.05.24
Росіяни вдарили КАБом по Харкову: є загибла і постраждалі, під завалами можуть бути люди
16:05
На фото: пропалестинська акція у Cтокгольмі з вимогою виключити Ізраїль з Євробачення-2024
Організатори Євробачення залишили за собою право вилучати прапори та символіку Палестини на шоу
16:02
Головний військовий священник РПЦ Дмитро Васеленков
Росія має намір "мобілізувати" на фронт 1,3 тис. священників - Спротив
16:02
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Битва за "Суспільне". Як Безугла замахнулась на незалежного мовника?
16:00
Ексклюзив
ЗСУ
На фронті створюється загроза оперативного оточення по декількох напрямках, - військовий експерт Снєгирьов
15:58
Огляд
"Суперники"
Коли від "Суперників" рве дах: що подивитися на вихідних
15:56
росія хакер
У Німеччині заявили про російські кібератаки на депутатів партії Шольца
15:51
на фото нове маркування для автівок
Був "учбовий", стане "навчальний": в Україні змінюють маркування транспортних засобів для автошкіл
15:39
імпорт електроенергії
У квітні Україна імпортувала рекордний із початку року обсяг електроенергії
15:33
окупанти вивезли з України
Організовували депортацію українців, щоб створити міграційну кризу в ЄС: СБУ оголосила підозри двом росіянам
15:11
Оновлено
Євген Клопотенко
Клопотенко звинуватив "Заборону" в нецензурній комунікації, медіа заперечило
14:57
Норвегія
У Норвегії викрили російських агентів, які ймовірно готували диверсії
14:45
Дмитро Лубінець
РФ формує перелік українських дітей для майбутньої депортації, - Лубінець
14:43
Пресреліз
Мертвий півень
Гурт “Мертвий Півень” виступить у столиці в супроводі струнного квартету
14:32
"Зуби дракона". Ілюстрація
Партизани "Атеш" показали систему оборони окупантів у Джанкої
14:04
"Від нуля до життя" - збір на квадроцикли
14:03
OPINION
Микола Княжицький
Проблему РПЦ можна розв'язати одним легальним рішенням – має бути закон
13:58
Дмитро Пєсков
Війська Франції в Україні та удари зброєю Британії по РФ: у Путіна відреагували на заяви Макрона і Кемерона
13:57
Анонс
Оленівка. Куратори зла. Документаальний фільм
Оленівка: хто відповідальний за злочини? Відповіді у документальному фільмі в ефірі Еспресо
13:46
Депутати Київради
Отримували зарплату у ТрО: депутатів Київради та їхніх спільників судитимуть у справі ухилення від служби
13:43
Ексклюзив
церква
"Ці люди 30 років будували "рускій мір": протоієрей Андрій Бринчак про те, як місцева влада перешкоджає переходам громад від УПЦ МП
13:20
Ексклюзив
Україна_Польща
Вперше за 5 років польський пенсійний фонд в плюсі завдяки українцям, - журналіст Сієрант
13:04
На фото людина, що працює за комп'ютером
Хакери ГУР атакували інтернет-провайдерів і мобільних операторів у російському Татарстані, - ЗМІ
12:55
Су-34
Британська розвідка розповіла, які наслідки чекають на РФ від українських атак по аеродромах
12:50
Google
Підтримка українських стартапів на $10 млн: фонд від Google почав реєстрацію
12:41
На фото: постер фільму "Уроки толерантності"
Комедія "Уроки толерантності" про упередження українців щодо ЛГБТ зʼявиться на Netflix
12:34
цвітіння сакур у Львові, погода
Де на Великдень можливі дощі та заморозки: прогноз погоди від Наталки Діденко на вихідні
12:31
Ексклюзив
F-16
Знищити логістику та літаки ворога: полковник ЗСУ Черник назвав потрібні Україні засоби
12:26
На фото: Євген Шумілов
На фронті загинув актор і військовий Євген Шумілов
12:12
Колишній генерал СБУ Андрій Наумов
Смарагди, авто, сотні тисяч євро: ексгенерала СБУ Наумова підозрюють у незаконному збагаченні
12:08
OPINION
Ігор Луценко
Слід ухвалити закон про заохочення до служби в ЗСУ
12:01
На фото: Логотип Євробачення-2024
Після репетицій на сцені Євробачення позиція України в рейтингах букмекерів змінилася
11:57
Оновлено
Карта переходів громад з московського патріархату станом на травень 2024 року
11:36
Оновлено
Зеленський зустрівся в Києві з головою МЗС Британії Кемероном: деталі неоголошеного візиту
Більше новин