66 претендентів на податкову скриню
В Міністерстві фінансів опублікували попередній список кандидатів на посаду голови Державної фіскальної служби (ДФС)
Міністерство фінансів опублікувало попередній список охочих керувати податками в Україні. Позмагатися за місце голови ДФС виявили бажання депутати, податківці та посадовці. Претендентів на розгляд конкурсної комісії на першому етапі виявилось 66. Після другого, співбесіди, їх, вочевидь, поменшає. Третім етапом, як повідомив Еспресо.TV. один з кандидатів, який не побажав називати ім'я, стане заслуховування, але не Кабміном, як має бути, а тією ж комісією. Тільки потім прем'єр-міністр назве ім'я голови ДФС.
Серед кандидатів декілька нинішніх народних депутатів. В списку присутні голова комітету з питань податкової та митної політики Роман Насіров, члени цього ж комітету Ніна Южаніна і Оксана Продан.
Роман Насіров
Ніна Южаніна
Оксана Продан
Ще один претендент від депутатського корпусу - Валерій Пацкан. Всі четверо - від "Блоку Петра Порошенка".
Валерій Пацкан
Щоправда, Пацкан в парламенті опікується питаннями прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, а не податків. Однак, свою заявку на участь у конкурсі аргументує тим, що знається на грузинському досвіді проведення податкової реформи.
"Я за них радий (колег з БПП, що також подали заявки, - Ред.). Я маю досвід роботи в реформуванні сфери податків. Я ретельно вивчав досвід Грузії, маю досвід роботи в банківській сфері. До першого етапу я вже подав свій варіант реформ. Поки він короткий. Якщо пройду до другого етапу – дам розширений з посиланням на чіткий досвід декількох країн. Зокрема Грузії і Сінгапуру", - розказав Пацкан Еспресо.TV.
Нардеп каже, що найголовніше - спростити податкову систему, зокрема залишити 7 податків. При цьому, налогошує, що в цих семи не повинно бути прихованих платежів та зборів.
Є серед претендентів й ті, хто нині відстоює інтереси приватного бізнесу. Йдеться про представників громадських організацій та власне самого бізнесу. Зокрема, це - директор з фінансової звітності та управлінським системам компанії "АрселорМіттал" Андрій Коломієць та віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз.
Андрій Коломієць
Юлія Дроговоз
Юлія Дроговоз зазначила в коментарі Еспресо.TV, що сам по собі факт початку цього конкурсу є прогресом. "Власне, через це ми і подали заявку на участь, щоб публічно заявити про свої наміри і бачення системи. Не виключено, що буде зроблено все для того, щоб представників громадськості "вибити" з конкурсу десь посередині. Адже посада голови ДФС має серйозне політичне значення. А представник громадськості не викликає інтересу у політиків", - вважає вона.
Також очолити "дохідну" царину воліють ті, хто знає фіскальну справу: нинішній в.о. голови ДФС Максим Мокляк, директор інформаційно-комунікаційного департаменту ГФС Віктор Косарчук та екс-директор департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС Олексій Любченко.
Максим Мокляк
Водночас в опублікованому Мінфіном списку присутні, не задіяні в активному політичному житті, політики: лідер партії "Європейська партія України" Микола Катеринчук та екс-кандидат в нардепи від партії "Демократичний альянс" Олена Шуляк.
Микола Катеринчук
Ще один претендент на крісло вже звільненного Ігоря Білоуса - екс-заступник міністра фінансів Денис Фудашкін. Саме він в уряді відповідав за напрямок наповнення державного бюджету, а, відповідно, і курував діяльність ГФС і, зокрема, Білоуса. Його на цій посаді замінила Олена Макеєва.
Денис Фудашкін
Як повідомили Еспресо.TV. в апараті Кабміну, рішення конкурсної комісії має винятково рекомендаційний характер і не є істиною в останній інстанції. "Таким чином, комісія може відібрати двох, або трьох кандидатів, і подати іхні прізвища на розгляд уряду. Уряд може їх заслухати і сказати, що "не підходять", або заслухати і призначити переможця головою, а другого і третього заступниками, а може й призначити зовсім іншу людину", - розповів в коментарі Еспресо.TV Андрій Забловський.
Повний список кандидатів на посаду голови ГФС:
- Васюков Геннадій Геннадійович
- Ваца Олексій Іванович
- Вишнівський Микола Владиславович
- Вілінський Євген Семенович
- Воробієнко Артем Євгенович
- Ворона Віталій Олександрович
- Гавришук Олександр Михайлович
- Гавришук Олена Іванівна
- Гармаш Віктор Володимирович
- Гладун Віктор Володимирович
- Гнатишин Володимир Іванович
- Гнатчук Віталий Леонидович
- Гриньов Юрій Іванович
- Гузир Олександр Павлович
- Гусєв Микола Євгенович
- Делікатний Юрій Володимирович
- Деревицький Дмитро Григорович
- Дрига Анатолій Борисович
- Дроговоз Юлія Сергіївна
- Дубина Святослав Петрович
- Дудчак Іван Дмитрович
- Іванченко Павло Петрович
- Ірчак Ірина Володимирівна
- Кавилін Олексій Анатолійович
- Катеринчук Микола Дмитрович
- Катченко Владислав Євгенович
- Клімов Андрій Віталійович
- Ковтуненко Микола Юрійович
- Колода Дмитро Олександрович
- Коломієць Андрій Миколайович
- Косарчук Віктор Петрович
- Коссе Дмитро Дмитрович
- Кравченко Сергій Сергійович
- Крикун Віктор Борисович
- Крупчак Назар Валерійович
- Купчак Володимир Романович
- Кустура Петро Михайлович
- Линник Вадим Валентинович
- Любченко Олексій Миколайович
- Маєрян Сорин Володимирович
- Мальський Маркіян Маркіянович
- Матюшко Галина Іванівна
- Міщенко Яніна Олегівна
- Мокляк Максим Володимирович
- Мороз Павло Олександрович
- Насіров Роман Михайлович
- Олійник Олег Миколайович
- Павленко Віктор Іванович
- Пацкан Валерій Васильович
- Поляничко Антон Олегович
- Потопальська Тетяна Вікторівна
- Продан Оксана Петрівна
- Прохоренко Григорій Отарович
- Рева Віктор Петрович
- Рябоконь Павло Валерійович
- Свирида Олександр Миколайович
- Семченко Олександр Анатолійович
- Сіренко Ірина Григорівна
- Тарасенко Валерія Сергіївна
- Ткаченко Валерій Вікторович
- Томенко Роман Вікторович
- Фудашкін Денис Олександрович
- Чайка Василь Володимирович
- Швабій Костянтин Іванович
- Шуляк Олена Олексіївна
- Южаніна Ніна Петрівна
Повний пакет документів у паперовій формі повинен бути наданий кандидатами особисто до 18:00 17 квітня. Після цього Мінфін перейде до другого етапу конкурсу і відповідно список кандидатів зменшиться.
На першому етапі конкурсу кандидатів перевірять на предмет відповідності вимогам українського законодавства: наявність громадянства України або прохання про його надання, наявність повної вищої економічної або юридичної освіти рівня магістра або спеціаліста, наявність стажу роботи на керівних посадах не менше п'яти років та інших вимог законодавства про держслужбу.
На другому етапі конкурсна комісія буде аналізувати наявність у кандидатів: попереднього успішного досвіду проведення масштабних змін або реформ, навичок стратегічного та аналітичного мислення, вміння пропонувати та впроваджувати нові ідеї та реформаторські рішення, багажу знань, умінь і навичок для виконання посадових обов'язків. Конкурсна комісія також перевірить рівень мотивації кандидатів, громадянську позицію та особисті якості - чесність, прозорость, патріотизм.
Всі кандидати, які пройшли другий етап конкурсу, візьмуть участь у публічному заслуховуванні 23 квітня, за результатами якого міністр фінансів подасть прем'єр-міністру пропозиції щодо кандидатури голови ГФС.
В Мінфіні Еспресо.TV повідомили, що конкурс обов'язково буде прозорим і ніхто нікого не лобіюватиме.
- Актуальне
- Важливе