"Недокомбат". За що можуть дати довічне Мельничуку
ГПУ назбирала звинувачень проти Сергія Мельничука на довічне ув'язнення, заведено 400 кримінальних справ на бійців батальйону "Айдар", попереду - суди та, імовірно, провокації. Що ж сталося з добровольчим батальйоном?
Генпрокуратура інкримінує поки що нардепу та екс-комбату батальйону "Айдар" створення злочинної організації (імовірно йдеться про частину "Айдару", ту саму "чорну" групу комбата). Водночас Генеральний прокурор Віктор Шокін каже, що Мельничук може пройти ще за низкою статей.
"Їх перелік займе досить тривалий час", - підкреслив Шокін, показавши під час брифінгу аркуш із цілим списком "претензій" ГПУ до Мельничука. Йому загрожує довічне ув'язнення.
Що ж сам Мельничук? Депутат упевнений, що звинувачення на його адресу безпідставні, не боїться зняття з нього депутатської недоторканності і не має наміру залишати Україну.
"Ні, я не боюся. Нехай позбавляють. Я абсолютно відкритий", - сказав він в кулуарах Верховної Ради.
За словами Мельничука, звинувачення, які висуваються генпрокурором Віктором Шокіним, не мають під собою підстав і є спробою дискредитації добровольчих формувань.
Він зазначив, що злочинна організація, про яку говорить Шокін, - це "Айдар", кримінальні справи заведені щодо ще 400 "айдарівців". Всі вони, і він в тому числі, мають намір судитися і відстоювати свою правоту.
"Якби якісь звинувачення проти мене були обгрунтованими, я вже давно міг би втекти, але я цього не зробив", - підкреслив нардеп.
Сергій Мельничук - колишній військовий, звільнений з лав збройних сил України у званні майора через стан здоров'я у 2004 році, пропрацювавши там на різних посадах близько 10 років.
Під час Революції Гідності брав активну участь у лавах Самооборони Майдану. Після - заснував добровольчий батальйон "Айдар". У жовтні 2014 року Мельничука обрано народним депутатом за списком "Радикальної партії Олега Ляшка". На початку лютого 2015 року Ляшко вигнав Мельничука зі своєї фракції, назвавши його агентом ФСБ.
"Все стало більш, ніж очевидно, коли Мельничук публічно увійшов до групи Єремеєва", - так почалася розмова Еспресо.TV. з одним із депутатів з фракції "Блоку Петра Порошенка", який побажав залишитися неназваним.
Згадаємо про історію екс-комбата батальйону "Айдар", його "особистої" групи у батальйоні та, імовірно, початку їхнього "кінця".
"Айдар", як добровольчий батальйон з’явився влітку 2014-го, на початку війни з Росією. Очолив батальйон Сергій Мельничук, який був втіленням справжнього воїна, як ті ж Семен Семенченко, чи Андрій Білецький.
Втім, вже зараз бійці "Айдару", рядові, без звань та, подекуди, без прізвищ, клянуться: не було Мельничука в окопах, він був номінальним комбатом, свої військові навички демонстрував десь в іншому місці, в Раді, наприклад.
"Вже ні для кого не секрет, що Мельничук - "воєнізована" складова Владислава Каськіва. Що Мельничук робив в АТО? Формував свою групу з тих добровольців "Айдару", яким "халявна" нажива, в результаті, стала важливіша за країну", - отак просто коментує історію Мельничука джерело Еспресо.TV. в апараті Адміністрації президента.
За словами співрозмовника, всі "витівки Мельничуківської частини батальйону" навіть не були послідовними, або стратегічними, лише виконавчими, й то – недолуго.
"Це не була стратегія на дискредитацію добровольчих батальйонів, це були замовні "наїзди" на Генштаб, на владу. Але найбільше всіх дістали диверсії та дезертирство підконтрольних Мельничуку бійців, а ще безглузді, відверті захоплення підприємств та бізнесу. Хіба цього мало, щоб у час війни посадити його довічно?", - пояснив співрозмовник.
З відкритих джерел вже давно відомо, що в ланцюгу Мельничук-Каськів є проміжна ланка – Сергій Граб. Теоретично, він був заступником Мельничука в "Айдарі". Тепер він - його помічник, як депутата.
Бійці справжнього "Айдару" неодноразово казали, що саме Граб керував всіма діями бійців та часто самого Мельничука. Такий собі "сірий кардинал", який керував "чорними" - так в батальйоні називалася "особиста" група екс-комбата.
Певний час решта "айдарівців" продовжували вірити Мельничуку, вважаючи, що комбата підводить його оточення. Завзяті до роботи, завжди на передовій та ладні вмерти за командира вірили доти, доки факти не посипалися через край, доти, доки співпадіння не стали занадто частими.
Простеживши історію від зухвалого керівництва добровольцями та злочинів "а-ля 90-ті" до дружби з екс-регіоналами, зокрема Ігорем Єремеєвим, висновок проситься сам по собі. Таких, як Мельничук "попередники" використовують для вирішення своїх справ, паралельно продовжуючи керувати країною. А ще планують нові проекти. У випадку з екс-комбатом "Айдару", якого ще можуть і не запроторити за грати – це повернення компанії режиму Януковича до влади через місцеві вибори. До слова, Мельничук запеклий прихильник зміни влади на місцях.
Де був помічений Мельничук і Ко:
- ГПУ підозрює Мельничука підозрюється у залученні бійців "Айдара" до викрадення керівника "Укрспирту" Михайла Лабутіна. Лабутін оголошений у розшук українськими правоохоронними органами. За допомогою бійців батальйону "Айдар" він 19 грудня 2014 року зник з лікарні, в якій перебував на стаціонарному лікуванні;
- Очільник Луганської ОДА Геннадій Москаль звинуватив військовослужбовців добровольчого батальйону "Айдар" у викраденні з медичних закладів Луганської області двох автомобілі "швидкої допомоги";
- Геннадій Москаль також направляв звернення в Міноборони, МВС та ГПУ щодо неприпустимої поведінки деяких бійців батальйону "Айдар": п’яними вривалися в квартири в Лисичанську, стріляли по вулиці для забави, стріляли по службовим міліцейським автомобілям, вступали в конфлікт з іншими батальйонами із застосуванням зброї;
- Збройне захоплення сумнозвісного вертолітного майданчика Януковича в Києві;
- Бійка бійців "Айдару" на трасі Київ-Бориспіль;
- "Мутна" історія про "Айдар" та пропозиції Ахметова у вигляді $25 млн за зняття охорони ТЕС у Щасті;
- Дизертирство бійців "Айдару";
- Акції протесту під Генштабом із біками та шинами;
- Бійки з Ляшком, виключення із фракції "Радикальної партії", перехід у групу Ігоря Єремеєва "Воля народу2;
- Смс-листування в Раді з "куратором" Каськівим, зафіксоване одним з фотографів;
- Актуальне
- Важливе