Жертва на Хелловін: Корбан з продовженням
Як зауважили дотепники в соцмережах ще під час кампанії у скандальному 205-му виборчому окрузі, одне зі значень прізвища Корбан в перекладі з івриту означає "жертва"
Затримання голови політради "УКРОПу" в останній день жовтня було доволі несподіваним і матиме серйозні наслідки. Члени команди Ігоря Коломойського мали готуватися до подібного розвитку подій з моменту його відставки з посади голови Дніпропетровської ОДА. Не виключено, що Геннадій Корбан готувався, адже не лише очолив партію "УКРОП", але і балотувався у народні депутати та на посаду мера Києва.
Видатний "конфліктолог" виявився не вельми вправним політиком, проте в контексті затримання працівниками СБУ може суттєво збільшити власну популярність. Сфера попередньої діяльності Корбана передбачає наявність у нього команди вправних юристів, а "1+1 медіа" вже надає йому інформаційну підтримку у максимально можливому обсязі.
Ігор Коломойський пов’язує затримання Корбана, якому висунули звинувачення у створенні злочинного угруповання та викраденні людини, з політичними успіхами "УКРОПу". Дійсно, політична сила буде представлена у 12 обласних радах, проте лише на Волині виграла вибори. Результати в інших областях не дозволяють говорити про її спроможність створити владі проблеми, а виступ Геннадія Корбана у Києві швидше дозволяє говорити про викинуті на вітер гроші.
Мотивація у затриманні соратника Коломойського, швидше за все, інша. Ці вихідні переповнили соціальні мережі конспірологічними версіями, переказувати які нема особливого сенсу, адже до істини вони наближають мало, а сама ситуація досі в розвитку. Проте не варто вважати роботу Геннадія Олеговича на посаді заступника голови Дніпропетровської ОДА чимось на зразок індульгенції: група "Приват" захищала не лише одне з найбільших міст України від навали сепаратистів, але і боролася там за збереження стратегічного плацдарму власного бізнесу.
Корбан та «укропи» - як мінімум, не єдині патріоти в нашій країні, а патріотизм не дає підстав ігнорувати закон. Якщо у питанні розкрадання коштів з фонду допомоги бійцям АТО пересічному громадянину розібратися буде непросто, то з епізодами з викраденням чиновника Дніпропетровської міськради Олександра Величка та тодішнього голови Держкомзему Сергія Рудика є певна судова перспектива.
До речі, Рудик, який став народним депутатом у Черкасах, вже якийсь час не входить до парламентської неформальної групи ВО "Свобода". Тому повністю відкидати фактор боротьби на рівні Дніпропетровська з виходом на столичний рівень не варто, адже конфлікт Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука триває. І в контексті другого туру виборів мера Дніпропетровська, де зійдуться Олександр Вілкул та Борис Філатов, затримання Корбана виглядає каталізатором суспільно-політичних процесів у місті.
Партія "УКРОП" через арешт свого вождя вже оголосила загальну мобілізацію. Проте це навряд чи налякає владу, адже рослинно-зелене політичне об’єднання – технологічна, а не масова політична сила. Створити оперативно власну депутатську групу в парламенті «укропам» навряд чи під силу, та й великого сенсу у цьому нема.
Політичні партайгеноссе Корбана мають погрожувати президентові Порошенку імпічментом, але вірогідність подібного розвитку подій виглядає маловірогідною. Перед владою стоїть непросте завдання: довести суспільству, що живе в системі координат "зрада – перемога", винуватість відомого політичного персонажа. Додатковий фактор – наявність потужної медіа-підтримки та лояльності з боку низки політиків.
Щоправда, подібна лінія захисту ризикує виявитися контрпродуктивною, оскільки у справі захисту Корбана проявилася низка політиків, яких вважали реципієнтами фінансової допомоги від Ігоря Коломойського. Суспільство не йме віри тому, що СБУ та Генпрокуратура діяли як незалежні правоохоронні органи. Відверто кажучи, вся історія українських спецслужб та прокуратури сприяє подібному ставленню. Після арешту народного депутата Ігоря Мосійчука звучали припущення, що наступним стане "регіонал". Від того, чи оголосить Віктор Шокін свій "чорний список" ближчими днями, залежить і доля Корбана, і швидкість розгортання політичної кризи. Тим більше, що суспільні очікування щодо здійснення перетворень та відновлення справедливості у державі досягли високої позначки.
- Актуальне
- Важливе