Спортивний 2015-й. Найгучніші перемоги українців
Минулий рік для наших спортсменів став втіленням заповітних мрій і бажань, принісши їм чемпіонські звання або ж історичний прорив
Першою міцно вхопила свою мрію біатлоністка Валентина Семеренко. Чемпіонат світу, який у березні приймав фінський Контіолахті, наша спортсменка розпочала бронзовою медаллю у спринті. Та потім у мас-старті завдяки ідеальній стрільбі Валя нарешті стала чемпіонкою планети, додавши його до титулу олімпійської чемпіонки (Сочі-2014, естафета).
Квітень-2015 розпочався для спортивної України знаковою перемогою Марії Музичук, яка у фіналі чемпіонату світу з шахів на території суперниці - в Сочі - обіграла росіянку Наталію Погоніну і стала "шаховою королевою".
Історичне досягнення сталося на чемпіонаті світу з сучасного п’ятиборства – вперше чемпіоном в індивідуальних чоловічих змаганнях став українець. Ім'я героя - Павло Тимощенко. До речі, на п’єдестал пошани він піднявся з товаришем по збірній – Андрієм Федечком, на рахунку якого "бронза".
Відзначилися українці і на чемпіонаті світу з фехтування, що відбувся у Москві. Чоловіча збірна шпажистів уперше в історії здобула "золото" світової першості, здолавши у фіналі Південну Корею – 32:24. Чемпіонами світу стали Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Максим Хворост та Дмитро Карюченко.
Борець греко-римського стилю Жан Беленюк теж занесе 2015-й у свій послужний список як чемпіонський. На світовій першості у Лас-Вегасі (США) киянину не було рівних у ваговій категорії до 85 кг. Зазначимо, що наші борці-"класики" продемонстрували свій найкращий виступ за всю історію участі у змаганнях, здобувши ще срібну (Армен Варданян, 71 кг) та дві бронзові медалі (Дімітрій Тімченко, 98 кг та Олександр Чернецький 130 кг), що принесло третє місце у командному заліку.
Серед жінок-борчинь чемпіонкою світу в категорії до 60 кг стала Оксана Гергель, колеги якої Юлія Ткач (63 кг) та Тетяна Кіт (55 кг) стали бронзовими призерками. Чоловіки-вільники відзначилися двома третіми позиціями - Василь Шуптар (61 кг) та Павло Олійник (97 кг).
Приніс минулий рік нам і чемпіона світу з боксу. Щоправда, серед професіоналів. Віктор Постол здобув титул чемпіона світу за версією WBC у першій напівсередній вазі, нокаутувавши в десятому раунді аргентинця Лукаса Мартіна Матіссе.
Збірна України з футболу здійснила історичний прорив, уперше вигравши плей-офф великого міжнародного турніру. У листопаді за сумою двох матчів українці обіграли Словенію (2:0 та 1:1) і вийшли до фінальної частини Євро-2016.
На чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики в шотландському Глазго у вправах на брусах чемпіон світу-2014 у цьому виді Олег Верняєв показав другий результат - 16,066 бала. Міг киянин стати призером і в багатоборстві, де в кваліфікації був другим, та, на жаль, втратив медаль через зірвану програму на коні і фінішував четвертим, як і торік. Проте 2015-й все-таки реалізував одну з мрій Олега – він став абсолютним чемпіоном Європи, перемігши у багатоборстві.
На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Пекіні ми чекали від нашого чемпіона світу-2013 зі стрибків у висоту Богдана Бондаренка повторення результату. І хоча наш атлет не зумів захистити свій титул, проте обзавівся ще одним - віце-чемпіона світу, стрибнувши на 2.33. Дорікнути Богдану нічим - погода нікудишня (дощ) і травма стопи, яка непокоїть його. А Людмила Оляновська фінішувала третьою у спортивній ходьбі на 20 км – "бронза" чемпіонату світу.
На першості планети в Мілані і наші каноїсти Денис Коваленко, Денис Камерилов, Віталій Вергелес та Едуард Шеметило на дистанції 1000 м показали другий час - 3.23,882. Бронзовими ж призерами ЧС-2015 на дистанції 500 м стали каноїсти Дмитро Ярчук та Тарас Міщук - 1.42,759 хв. Вони, до речі, у 2015-му також стали чемпіонами Європи на каное-двійці (1000 м) та віце-чемпіонами на дистанції 500 м.
На чемпіонаті планети з водних видів спорту у російській Казані Ілля Кваша став срібним призером у стрибках з трампліна 1 м. Юлія Прокопчук та Олександр Горшковозов посіли друге місце у міксті, де стрибуни змагаються на трампліні 3 м та вишці 10 м. Лоліта Ананасова та Ганна Волошина отримали "бронзу" у змаганнях дуетів з синхронного плавання.
Традиційно великий урожай медалей з чемпіонату світу привезли й українські гімнастки-художниці. Ганна Різатдінова здобула чотири бронзові нагороди – у вправах зі стрічкою, булавами, обручем та командній першості (разом з Вікторією Мазур і Елеонорою Романовою).
Чемпіонат світу з боксу в Катарі приніс нашій збірній одразу дві медалі - бронзові. Для цього постаралися Геворг Манукян (вагова категорія 91 кг) та Дмитро Замотаєв (49 кг).
Нова "зірка" з'явилася в українському дзюдо - Яків Хаммо. 21-річний спортсмен у найважчій вагові категорії - понад 100 кг - здобув бронзову нагороду чемпіонату світу в Астані, перемігши у вирішальному поєдинку корейця Кім Сон Міна.
На чемпіонаті світу зі стрибків на батуті в данському Оденсе наші спортсменки у синхронних стрибках здобули бронзову нагороду. Марина Кийко та Наталія Москвіна у фіналі набрали 47,300 бала, що й принесло їм медаль.
Історичну медаль виграли українці в настільному тенісі. На чемпіонаті Європи у російському Єкатеринбурзі Тетяна Біленко, Маргарита Песоцька та Ганна Гапонова гарантували собі "бронзу", перемігши в 1/4 фіналу команду Чехії.
Чемпіонами Європи у 2015 році стали важкоатлети Юлія Каліна (63 кг), Юлія Паратова (53 кг) та Олег Прошак (+ 105 кг), стрибунка у воду Юлія Прокопчук (вишка, 10 м), жіноча команда з кульової стрільби з пістолета з відстані 25 м - Олена Костевич, Катерина Зеленська та Оксана Камінська, п'ятиборці Юрій Федечко і Дмитро Кирпулянський (естафета).
Відзначимо прорив футбольного клубу "Дніпро", який у Кубку Європи дістався фіналу. А також вихід київського "Динамо" до 1/8 Ліги чемпіонів – вперше за 17 років.
На порозі - вже 2016-й, літо якого перенасичене – футбольне Євро та Олімпіада. Тож чекаємо нових українських перемог, рекордів і проривів.
- Актуальне
- Важливе