live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мільйони на менеджерів. Топ-5 зарплат керівників держкомпаній

Які зарплати отримують нові топ-менеджери найбільших державних підприємств

Войцех Бальчун, "Укрзалізниця"

Войцех Балчун

20 квітня Кабмін одноголосно затвердив головою правління ПАТ "Укрзалізниця" 45-річного польського менеджера Войцеха Бальчуна, який переміг у відкритому кадровому конкурсі. Бальчуна вибрали з 31 претендентів, серед яких було 8 іноземців.

"Войцех молодий, але суперуспішний керівник ряду найбільших польських підприємств", - так характеризував Бальчуна екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Читайте також: Рок-службовець. Хто той поляк, який керуватиме "Укрзалізницею"

Одна із головних цілей Бальчуна в "Укрзалізниці" - прибутковість компанії до 2020 року.

Як анонсував екс-міністр Абромавичус, заробітна плата нового глави "Укрзалізніці" складе до $1,5 млн на рік ($125 тисяч на місяць). Абромавичус пояснив, що 25% від цього - фіксована заробітна плата, решта виплачуватиметься тільки якщо будуть результати роботи.

Ігор Смілянський, "Укрпошта" 

В один день разом з новим головою "Укрзалізниці" поляком Войцехом Бальчуном на посаду в "Укрпошту" був призначений партнер аудиторської компанії KPMG Ігор Смілянський.

Як пише український Forbes, Смілянський висунув умову, що його заробітна плата в "Укрпошті" має бути не тільки не меншою від тієї, яку він зараз отримує в KPMG, а й компенсувати йому труднощі переїзду до України й можливі репутаційні ризики.

"Він хоче отримувати оклад $750 тисяч на рік і посилається на те, що глава "Укрзалізниці" буде заробляти на рік 1,5 млн", – повідомило джерело в Міністерстві інфраструктури ЗМІ.

У відомстві розказали, що розглядають можливість прописати в контракті, що фіксована заробітна плата становитиме 375 тисяч гривень ($15 тисяч), а все інше він буде отримувати у вигляді надбавок і премій за результатами роботи за місяць або за квартал. У разі ефективної роботи Смілянський може отримувати $60 тисяч на місяць.

За інформацією ЗМІ, Смілянський так і не прийняв остаточного рішення і полетів до США – адже він ще не розірвав контракт з аудиторською компанією KPMG. Переговори з ним тривають.

Марк Роллінз, "Укрнафта"

Довгий час напівдержавну компанію "Укрнафта" контролювала група "Приват" Ігоря Коломойського, але в минулому році були прийняті зміни до закону "Про акціонерні товариства", які дозволили державі повернути управління. Наразі "Привату" належить 42% компанії, "Нафтогазу" - 50%+1 акція.

В липні 2015 року головою "Укрнафти" обрали британця Марка Роллінза. За його кандидатуру проголосували 99,97% кворуму зборів акціонерів. До цього компанією керував бельгієць Пітер Ванхеке, який вважався лояльним до Коломойського. Він начебто діяв в його інтересах, зокрема - відмовлявся виплачувати державі багатомільярдні дивіденди і борги за ренту.

Читайте також: Жити по-старому. Як розчищають авгієві стайні держкомпаній

Зарплатня нового голови правління "Укрнафти" Марка Роллінза відповідно до контракту складає $500 тисяч на рік ($41,5 тисяч на місяць). Крім того, топ-менеджер отримуватиме 2% від суми чистого прибутку за рік.

Роллінзу також відшкодовують витрати на проживання, якщо вони не більше $ 5 тисяч, медичне страхування, забезпечують службовим авто.

Олег Прохоренко, "Укргазвидобування"

Голова правління найбільшої української газодобувної компанії ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко отримує оклад у розмірі 398 тисяч гривень на місяць. Глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв пояснив, що зарплату Прохоренку підвищили за сумлінне виконання своїх посадових обов'язків.

Крім зарплатні, згідно з колективним договором, очільнику УГВ нараховується щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці 50%, надбавка за роботу з секретними документами 15%. Разом виходить 955 тисяч грн на місяць (близько $37 тисяч).

Сам Прохоренко пояснює, що такі цифри є цілком обґрунтованими, адже він має амбітні цілі - зростання видобутку власного газу "Укргазвидобуванням" до 20 млрд кубів. Це означає скорочення імпорту на 5,5 млрд кубів на рік і економію близько $1 млрд на рік для всієї України, підкреслює він.

"Система мотивації для керівника УГВ буде повністю сфокусована на досягненні суперцілей з видобутку, та прив’язана до економічної ефективності", - пояснює Прохоренко

Андрій Коболєв, НАК "Нафтогаз"

Зарплата голови правління НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва становить близько 1500 євро чистими в перерахунку з гривні. Про це сам Коболєв розповів виданню Die Zeit. 


Прикметно, що зарплатня очільника українського монополіста, вартість активів якого досягає 500 млрд гривень, в рази менша,  ніж у запрошених західних менеджерів.  


Читайте такожГазова діра бюджету. Чи може "Нафтогаз" бути прибутковим

Die Zeit відзначає, що в приватній компанії Коболєв міг би отримувати у багато разів більше. На питання, чому він продовжує залишатися на посаді глави держкомпанії з такою зарплатою, Коболєв зазначив: "Ми, українці, зараз маємо останній шанс ґрунтовно змінити нашу країну".

За його словами, якщо процес реформ провалиться і в цей раз, то існує величезна небезпека, "що до влади знову прийдуть люди Януковича".


"Електроважмаш"

Також варто згадати про харківський державний завод "Електроважмаш", топ-менеджери якого неодноразово ставали фігурантами корупційних скандалів. Номінаційний комітет при Мінекономрозвитку рекомендував призначити на посаду голови держхолдингу француза Жан-Андре Барбозу.

Підприємство не увійшло в наш перелік у зв’язку з тим, що Кабмін поки не затвердив кандидатуру іноземця, однак екс-міністр Мінекономрозвитку Айварас Абромавичус вже встиг повідомити його майбутню зарплатню.

За словами Абромавичуса, у керівника "Електроважмашу" зарплата становитиме близько $600 тисяч на рік. Постійний оклад складе $150 тисяч на рік, тобто більше $10 тисяч на місяць.

Конкурси на призначення керівників "Укренерго", "Центроенерго", "Укрінтеренерго" і "Укрспирт" ще тривають.

новини партнерів

25 лютого, 2020 вівторок

25 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати