Головні фігуранти "чорної бухгалтерії" Партії регіонів

Що ми дізналися із документів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів

Вранці 31-го травня нардеп Сергій Лещенко опублікував дані чорної бухгалтерії Партії регіонів. У документі вказані точні суми, які витратили "регіонали" на партійні потреби за друге півріччя 2012 року. Мова йде про близько $66 млн. Відсутня інформація тільки за період жовтня-листопада, саме в цей час в Україні відбувалися парламентські вибори.

У документах вказані прізвища осіб, які отримували кошти, суми та їх цільове призначення.

Лещенко передав цю інформацію антикорупційному прокурору Назару Холодницькому. Судячи з усього, мова йде про ті ж документи, які генерал СБУ Віктор Трепак, колишній керівник головного управління "К", у п’ятницю 27 травня передав до Національного антикорупційного бюро. Нардеп Лещенко зазначив, що до нього вони потрапили з інших анонімних джерел.

Все по темі: "Чорна бухгалтерія" Партії регіонів

"Значна частина цих матеріалів - "амбарна книга" корупційних виплат, що систематично здійснювалися за рахунок" общака ", "чорної каси" Партії регіонів", - розповідав Трепак раніше в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Також він зазначив, що на підставі документів можна довести, що Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України. Документи розкривають, що в 2010 році приходу Януковича до влади підіграв і чинний на той час гарант.

За наявною інформацією Трепака, політична партія Януковича витратила на хабарі та інші підкупи близько $2 млрд, але оприлюднена сьогодні інформація стосується тільки $66 млн.

Еспресо.TV вирішило розповісти про найцікавіші "видатки" Партії регіонів за друге півріччя 2012 року, про які стало відомо з опублікованої журналістами інформації.

На ЦВК

8 червня Калюжний В.А. отримав $45 тисяч із приміткою "відділи ЦВК травень 12". Вірогідно, мова йде про тодішнього нардепа від Партії регіонів Віталія Калюжного, члена комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

Тоді ж у амбарній книзі виник запис, який свідчить, що голова ЦВК Михайло Охендовський отримав $1,5 тисяч на відрядження.

15 серпня Олена Лукаш, яка на той момент була представником Януковича у Конституційному суді, отримала $60 тисяч на "відділи ЦВК".

21 серпня Євгеній Гєллєр, нардеп від ПР на той момент, був заступником голови у комітеті Калюжного, отримав "на ЦВК" $500 тисяч.

1 жовтня Олена Лукаш взяла із партійної каси $60 тисяч "на відділи ЦВК" та ще $20 тисяч на саму Центральну виборчу комісію.

На відділи ЦВК у листопаді Калюжному знову дали $45 тисяч. На розрахунки із самою Центральною виборчою комісією в грудні 2012 року йому виділили $2,2 млн.


В "чорній бухгалтерії" навіть підсумували, що загалом витратили на ЦВК - $2,9 млн.


Також в документі зазначено, що Феоктістов О., який був помічником в Раді нардепа Калюжного, отримав $829 тисяч на "Львов (ДВК, ОВК +аванс)". Це означає, що гроші, мабуть, пішли на виплату для Львівської обласної виборчої комісії (ОВК) та Дільничої виборчої комісії.

Ще Феоктістов отримав $207 тисяч на "г. Киев (пикеты и ДВК, Шевченковский р-н)". Тобто частина цієї суми мабуть була витрачена на Дільничу виборчу комісію в Шевченківському районі Києва. 

На ЗМІ

Окрім постійних видатків у розмірі кількох тисяч доларів за замовний відеоролик чи статтю, величезні гроші витрачалися на медійну підтримку партії у загальноукраїнських ЗМІ.

Політтехнолог Володимир Грановський, який був неформальним куратором інформаційної політики "Інтера", 8 червня отримав $2 млн за піар на цьому телеканалі. 13 вересня на "Інтер" виділили ще $500 тисяч, а 27 вересня ще $1 млн.

Медійник Валерій Варениця, який займався інформаційною підтримкою передвиборчої кампанії Януковича та Партії регіонів, 17 липня отримав більше 140 тисяч доларів на статті у ЗМІ, півтора мільйони доларів на телевізійну рекламу та $130 тисяч на рекламу в радіоефірі.

21 серпня за новий етап політичної реклами він отримав ще майже $1,2 млн. 13 вересня – ще $1,4 мільйони. У жовтні за ті ж самі послуги Варениця отримав ще $3 млн. На зовнішню рекламу ще $1 млн.

16 серпня Периблов О.В.отримав $500 тисяч на піар на телеканалі ICTV. 2 жовтня за піар на телеканалі Віктора Пінчука відповідав вже Бессараб В.А. Причому в документі платіж за цей день згадується двічі: обидва рази майже по $1,5 млн.

Також в документі записано чимало витрат для регіональних видань, на друк партійної газети "Время регионов", на оплату матеріалів в газеті "Факти" та на банери на сайтах УНІАН та "Українська правда".

Ще "Партія регіонів" витратила майже $31 тисячу на "інтернет-розвідку". Скоріш за все, це означає моніторинг і аналіз публікацій в інтернет-ЗМІ про "Партію регіонів" та її членів.

На піар Азарова

12 червня радник Миколи Азарова політолог Сергій Заворотний отримав $63 тисячі "на спецпроекти".

15 серпня він же отримав майже $50 тисяч із приміткою "спецпроект Азаров". 22 серпня на цей же спецпроект було виділено ще $300 тисяч.       

29 листопада на міжнародний піар Заворотний взяв $100 тисяч.

На підкуп депутатів

чорна бухгалтерія, Партія регіонів

05 липня нардеп Євгеній Гєллєр отримав $160 тисяч на підкуп депутатів для входження в коаліцію.

15 серпня він же взяв майже $400 тисяч для підкупу депутата від "Нашої України" Андрія Давиденка.

14 вересня людина з такими ж ініціалами, що і тодішній нардеп від БЮТ Валентин Зубов, отримала $123 тисяч із припискою "мажоритарник".

1 жовтня нардеп-регіонал Володимир Рибак отримав $40 тисяч із поміткою "ПР мажоритарник (Азаров)".

На початку жовтня Ребров С.А. отримав майже $200 тисяч "на Сивковича В.Л.".

Володимир Сівкович в 2010 році був віце-прем'єром і відповідав за силовий блок в уряді Миколи Азарова. А з жовтня 2010 - заступник секретаря РНБО. Він названий серед відповідальних за силовий розгін та побиття мітингувальників Євромайдану.

23 листопада ймовірно чинний нардеп-самовисуванець Ігор Рибаков отримав $50 тисяч за голосування у Верховній Раді. Рибаков голосував за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року               

Євгеній Гєллєр взяв майже $1,5 млн із припискою "Апостол (коаліція)". На той момент у Верховній Раді працював нардеп від "Батьківщини" Михайло Апостоло.

Сумнозвісне голосування за бюджет 2013-го року обійшлося "Партії регіонів" у $1,2 млн. Саме стільки витратили на підкуп депутатів. Відповідальним за процес був Віталій Калюжний.

"Наша Україна" та КПУ

На з’їзд "молодіжки" Партії регіонів – громадської організації "Молоді регіони", 18 липня Котун А.В. отримав $18 тисяч.


14 вересня на проекти "Нашої України" виділили майже $400 тисяч, отримував їх нардеп Юрій Костенко.               


Реклама "партій-партнерів" у жовтні обійшлася регіоналам у $12 тисяч. А той же Костенко отримав на "Нашу Україну" близько $1 млн.

29 листопада "Наша Україна" отримала майже $300 тисяч із приміткою "борг – 2009".

На проекти цієї політсили 3 грудня виділили ще $20 тисяч.

Нардеп Калюжний займався також піаром Комуністичною партії, на сюжети регіонального телебачення 17 вересня саме КПУ він отримав близько $32 тисяч.

Цікаво, що на статтю "міжнародні спостерігачі" почали витрачати гроші ще в середині серпня, перший платіж становив близько $160 тисяч.

На мітинги

8 червня Батьковський А.А. отримав $7 тисяч за технічні забезпечення акції під Верховною Радою 5 червня. Пізніше він же отримав ще $560 за друк агітаційних матеріалів.

04 липня Больбот І.В. отримав $45 тисяч за мітинг, що відбувався того ж дня. 16 липня цей же громадянин отримав більше $2 тисяч, аби розрахуватися із проплаченими активістами на мітингу під Українськими домом 15-17 липня. За продовження мітингів до 20 липня відповідав Філіппов А.В., за що отримав скромні $2648.

Батьковський також взяв майже $55 тисяч для забезпечення святкування Дня незалежності на Софійській площі.

Больбот 17 серпня отримав $3259 за акцію "Рука помощи", що відбулася 19 серпня.

На святкування Дня прапору Філіппову виділили $40 тисяч.

Акції "Молодих регіонів" на початку жовтня обійшлися партійній касі всього лише у майже $2 тисячі.

А ось на пікети дільничих виборчих комісій у грудні виділяли вже значно більш солідні суми, тільки на акції на Подолі витратили більше $150 тисяч.

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати