Головні фігуранти "чорної бухгалтерії" Партії регіонів

31 травня, 2016 вiвторок
16:54

Що ми дізналися із документів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів

Зміст

Вранці 31-го травня нардеп Сергій Лещенко опублікував дані чорної бухгалтерії Партії регіонів. У документі вказані точні суми, які витратили "регіонали" на партійні потреби за друге півріччя 2012 року. Мова йде про близько $66 млн. Відсутня інформація тільки за період жовтня-листопада, саме в цей час в Україні відбувалися парламентські вибори.

У документах вказані прізвища осіб, які отримували кошти, суми та їх цільове призначення.

Лещенко передав цю інформацію антикорупційному прокурору Назару Холодницькому. Судячи з усього, мова йде про ті ж документи, які генерал СБУ Віктор Трепак, колишній керівник головного управління "К", у п’ятницю 27 травня передав до Національного антикорупційного бюро. Нардеп Лещенко зазначив, що до нього вони потрапили з інших анонімних джерел.

Все по темі: "Чорна бухгалтерія" Партії регіонів

"Значна частина цих матеріалів - "амбарна книга" корупційних виплат, що систематично здійснювалися за рахунок" общака ", "чорної каси" Партії регіонів", - розповідав Трепак раніше в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Також він зазначив, що на підставі документів можна довести, що Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України. Документи розкривають, що в 2010 році приходу Януковича до влади підіграв і чинний на той час гарант.

За наявною інформацією Трепака, політична партія Януковича витратила на хабарі та інші підкупи близько $2 млрд, але оприлюднена сьогодні інформація стосується тільки $66 млн.

Еспресо.TV вирішило розповісти про найцікавіші "видатки" Партії регіонів за друге півріччя 2012 року, про які стало відомо з опублікованої журналістами інформації.

На ЦВК

8 червня Калюжний В.А. отримав $45 тисяч із приміткою "відділи ЦВК травень 12". Вірогідно, мова йде про тодішнього нардепа від Партії регіонів Віталія Калюжного, члена комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

Тоді ж у амбарній книзі виник запис, який свідчить, що голова ЦВК Михайло Охендовський отримав $1,5 тисяч на відрядження.

15 серпня Олена Лукаш, яка на той момент була представником Януковича у Конституційному суді, отримала $60 тисяч на "відділи ЦВК".

21 серпня Євгеній Гєллєр, нардеп від ПР на той момент, був заступником голови у комітеті Калюжного, отримав "на ЦВК" $500 тисяч.

1 жовтня Олена Лукаш взяла із партійної каси $60 тисяч "на відділи ЦВК" та ще $20 тисяч на саму Центральну виборчу комісію.

На відділи ЦВК у листопаді Калюжному знову дали $45 тисяч. На розрахунки із самою Центральною виборчою комісією в грудні 2012 року йому виділили $2,2 млн.


В "чорній бухгалтерії" навіть підсумували, що загалом витратили на ЦВК - $2,9 млн.


Також в документі зазначено, що Феоктістов О., який був помічником в Раді нардепа Калюжного, отримав $829 тисяч на "Львов (ДВК, ОВК +аванс)". Це означає, що гроші, мабуть, пішли на виплату для Львівської обласної виборчої комісії (ОВК) та Дільничої виборчої комісії.

Ще Феоктістов отримав $207 тисяч на "г. Киев (пикеты и ДВК, Шевченковский р-н)". Тобто частина цієї суми мабуть була витрачена на Дільничу виборчу комісію в Шевченківському районі Києва. 

На ЗМІ

Окрім постійних видатків у розмірі кількох тисяч доларів за замовний відеоролик чи статтю, величезні гроші витрачалися на медійну підтримку партії у загальноукраїнських ЗМІ.

Політтехнолог Володимир Грановський, який був неформальним куратором інформаційної політики "Інтера", 8 червня отримав $2 млн за піар на цьому телеканалі. 13 вересня на "Інтер" виділили ще $500 тисяч, а 27 вересня ще $1 млн.

Медійник Валерій Варениця, який займався інформаційною підтримкою передвиборчої кампанії Януковича та Партії регіонів, 17 липня отримав більше 140 тисяч доларів на статті у ЗМІ, півтора мільйони доларів на телевізійну рекламу та $130 тисяч на рекламу в радіоефірі.

21 серпня за новий етап політичної реклами він отримав ще майже $1,2 млн. 13 вересня – ще $1,4 мільйони. У жовтні за ті ж самі послуги Варениця отримав ще $3 млн. На зовнішню рекламу ще $1 млн.

16 серпня Периблов О.В.отримав $500 тисяч на піар на телеканалі ICTV. 2 жовтня за піар на телеканалі Віктора Пінчука відповідав вже Бессараб В.А. Причому в документі платіж за цей день згадується двічі: обидва рази майже по $1,5 млн.

Також в документі записано чимало витрат для регіональних видань, на друк партійної газети "Время регионов", на оплату матеріалів в газеті "Факти" та на банери на сайтах УНІАН та "Українська правда".

Ще "Партія регіонів" витратила майже $31 тисячу на "інтернет-розвідку". Скоріш за все, це означає моніторинг і аналіз публікацій в інтернет-ЗМІ про "Партію регіонів" та її членів.

На піар Азарова

12 червня радник Миколи Азарова політолог Сергій Заворотний отримав $63 тисячі "на спецпроекти".

15 серпня він же отримав майже $50 тисяч із приміткою "спецпроект Азаров". 22 серпня на цей же спецпроект було виділено ще $300 тисяч.       

29 листопада на міжнародний піар Заворотний взяв $100 тисяч.

На підкуп депутатів

чорна бухгалтерія, Партія регіонів

05 липня нардеп Євгеній Гєллєр отримав $160 тисяч на підкуп депутатів для входження в коаліцію.

15 серпня він же взяв майже $400 тисяч для підкупу депутата від "Нашої України" Андрія Давиденка.

14 вересня людина з такими ж ініціалами, що і тодішній нардеп від БЮТ Валентин Зубов, отримала $123 тисяч із припискою "мажоритарник".

1 жовтня нардеп-регіонал Володимир Рибак отримав $40 тисяч із поміткою "ПР мажоритарник (Азаров)".

На початку жовтня Ребров С.А. отримав майже $200 тисяч "на Сивковича В.Л.".

Володимир Сівкович в 2010 році був віце-прем'єром і відповідав за силовий блок в уряді Миколи Азарова. А з жовтня 2010 - заступник секретаря РНБО. Він названий серед відповідальних за силовий розгін та побиття мітингувальників Євромайдану.

23 листопада ймовірно чинний нардеп-самовисуванець Ігор Рибаков отримав $50 тисяч за голосування у Верховній Раді. Рибаков голосував за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року               

Євгеній Гєллєр взяв майже $1,5 млн із припискою "Апостол (коаліція)". На той момент у Верховній Раді працював нардеп від "Батьківщини" Михайло Апостоло.

Сумнозвісне голосування за бюджет 2013-го року обійшлося "Партії регіонів" у $1,2 млн. Саме стільки витратили на підкуп депутатів. Відповідальним за процес був Віталій Калюжний.

"Наша Україна" та КПУ

На з’їзд "молодіжки" Партії регіонів – громадської організації "Молоді регіони", 18 липня Котун А.В. отримав $18 тисяч.


14 вересня на проекти "Нашої України" виділили майже $400 тисяч, отримував їх нардеп Юрій Костенко.               


Реклама "партій-партнерів" у жовтні обійшлася регіоналам у $12 тисяч. А той же Костенко отримав на "Нашу Україну" близько $1 млн.

29 листопада "Наша Україна" отримала майже $300 тисяч із приміткою "борг – 2009".

На проекти цієї політсили 3 грудня виділили ще $20 тисяч.

Нардеп Калюжний займався також піаром Комуністичною партії, на сюжети регіонального телебачення 17 вересня саме КПУ він отримав близько $32 тисяч.

Цікаво, що на статтю "міжнародні спостерігачі" почали витрачати гроші ще в середині серпня, перший платіж становив близько $160 тисяч.

На мітинги

8 червня Батьковський А.А. отримав $7 тисяч за технічні забезпечення акції під Верховною Радою 5 червня. Пізніше він же отримав ще $560 за друк агітаційних матеріалів.

04 липня Больбот І.В. отримав $45 тисяч за мітинг, що відбувався того ж дня. 16 липня цей же громадянин отримав більше $2 тисяч, аби розрахуватися із проплаченими активістами на мітингу під Українськими домом 15-17 липня. За продовження мітингів до 20 липня відповідав Філіппов А.В., за що отримав скромні $2648.

Батьковський також взяв майже $55 тисяч для забезпечення святкування Дня незалежності на Софійській площі.

Больбот 17 серпня отримав $3259 за акцію "Рука помощи", що відбулася 19 серпня.

На святкування Дня прапору Філіппову виділили $40 тисяч.

Акції "Молодих регіонів" на початку жовтня обійшлися партійній касі всього лише у майже $2 тисячі.

А ось на пікети дільничих виборчих комісій у грудні виділяли вже значно більш солідні суми, тільки на акції на Подолі витратили більше $150 тисяч.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 41.24
  Купівля 41.24
  Продаж 41.79
 • EUR
  Купівля 44.88
  Продаж 45.69
 • Актуальне
 • Важливе
2024, вiвторок
23 липня
10:59
Мер Харкова повідомив, коли в місті планують запустити окрему від області систему повітряної тривоги
10:34
Туреччина допомагатиме Україні відновлювати енергосистему
Туреччина допомагатиме Україні відновлювати енергосистему
10:27
Оновлено
У Росії заявили про атаку на порт Кавказ у Краснодарському краї
10:22
Абдул «Дюк» Факір
У віці 88 років помер Абдул Факір з гурту Four Tops
10:20
На фото: Бейонсе побила рекорд "Греммі"
Бейонсе дозволила Камалі Гарріс використовувати хіт Freedom як офіційну пісню виборчої кампанії
10:09
OPINION
Віталій Портников
Навіщо Кулеба прямує до Китаю?
09:57
Джо Байден
Байден після самоізоляції через COVID повертається до Білого дому
09:52
Ексклюзив
У бригаді "Рубіж" розповіли, чому іноземні найманці РФ масово потрапляють у полон
09:52
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 23 липня: скільки коштують долар і євро
09:51
На фото: "Дедпул і Росомаха"
Marvel запускала фейкові новини про "Дедпула і Росомаху", щоб захистити фільм від витоку інформації
09:50
Дональд Трамп
Трамп подав апеляцію на рішення суду Нью-Йорка про цивільне шахрайство
09:29
Ексклюзив
Сергій Згурець
Згурець розповів, якими мають бути основні цілі України й партнерів у час "втоми від війни"
09:21
Власнику знесеної садиби Зеленських оголосили підозру в умисному знищенні майна
08:59
ракета Х-59
Росіяни вдарили по критичній інфраструктурі Сумщини
08:46
Оновлено
ЗСУ
За минулу добу на фронті відбулося 155 боєзіткнень: ворог найбільше атакував на Покровському та Краматорському напрямках
08:35
ППО, обстріл, ЗСУ
Уночі РФ атакувала Україну ракетою і дронами: ППО збила 7 з 8 БПЛА 
08:17
Ексклюзив
дрони
Куп'янський дрон нищить ворога. Начальник міської адміністрації Беседін розповів, як долучитися до ініціативи
08:00
OPINION
Якщо Трамп дасть зброю, всі інші пункти Джонсона втратять сенс
07:55
Камала Гарріс
Передвиборча кампанія Камали Гарріс зібрала $81 млн за першу добу
07:38
Інфографіка
окупанти
Засіб ППО, 4 танки та 1220 окупантів: втрати РФ за добу війни в України
07:21
новини Львівщини
Росіяни атакували Очаків на Миколаївщині: серед поранених двоє підлітків
07:19
ЗСУ
Залужний: Ми винайшли спосіб, як воювати й перемагати проти сильніших армій у XXI столітті
06:47
Оновлено
Патрульний корабель ЧР РФ "Василь Биков"
Росія вивела в Чорне море 2 носії "калібрів"
06:36
Латвія передала Україні ще 500 безпілотників у межах коаліції дронів
06:16
Валерій Залужний
Вільний світ має прокинутися й задуматись, як захистити своїх громадян і країни, – Залужний
06:06
Камала Гарріс
Демократи можуть номінувати Гарріс як кандидатку у президентки до 7 серпня, - CNN
05:05
Хорватія
У Хорватії сталася стрілянина у будинку для літніх людей: 6 загиблих, є поранені
04:30
Джо Байден
Мінфін та Держдеп США отримали від Байдена частину повноважень щодо закону про підтримку України
04:04
Одеський міжнародний кінофестиваль
Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив переможців: перелік
03:22
Застосунок "Дія"
Перереєстрація авто в Дії: у випадку відмови про причину повідомлятимуть у застосунку
02:46
біля Пішохідного мосту обірвалася канатна дорога
Трагедія на канатній дорозі в Києві: у КМДА та на фірмах власника атракціону провели обшуки
02:13
Оновлено
Євпаторія, демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Окупанти демонтують храм ПЦУ в Євпаторії. Реакція України
01:52
На фото прапор ОАЕ
У Великій мечеті шейха Заїда в ОАЕ з'явився український аудіогід
01:25
Держдепартамент США
У Держдепі заявили, що Україна залишається топтемою під час переговорів США з союзниками
01:00
Начальник штабу бригади «Азов» Богдан Кротевич
"Багато комбригів готові свідчити": Кротевич поскаржився суду на бездіяльність ДБР щодо генерала Содоля
00:32
Володимир Зеленський
"У Києві готується новий Майдан проти Зеленського, Єрмака та Кличка": російські фейки за 22 липня
00:03
Саміт ЄС, Жозеп Боррель
"Символічний сигнал": зустріч очільників МЗС ЄС перенесли з Будапешта до Брюсселя після візиту Орбана до Путіна
2024, понедiлок
22 липня
23:21
напад з ножем
У Польщі чоловік із ножем напав на двох українських підлітків, їх госпіталізували
23:08
Болгарія
Болгарія має боєприпаси, які може надати Україні за умови компенсацій від союзників, - болгарське міноборони
22:52
Ненсі Пелосі
"Впевнена у перемозі": Пелосі підтримала висування Гарріс кандидаткою в президенти від демократів
Більше новин