Іменем Кадирова. Як перейменовують у Росії
Росіян, які кепкують з перейменувань в Україні, можна привітати: у Санкт-Петербурзі з'явиться міст, названий на честь вбивці російських солдат Ахмата Кадирова
У понеділок, 6 червня, в Санкт-Петербурзі пройшов мітинг проти найменування одного з мостів іменем Кадирова. Росіян, які насміхаються з перейменування Дніпропетровська в Дніпро чи Комсомольська в Горішні Плавні, можна тепер легко затикати тим, що в їхній північній столиці з'явиться міст, названий на честь людини, яка вбивала російських військових.
Мостів, вулиць чи хоча б провулків Немцова, Політковської, Новодворської в Росії немає і не передбачається. Натомість іменем першого президента Чечні Ахмата Кадирова буде названо міст через Дудергофський канал. Це далеко не центр Петербурга, але сам факт обурює багатьох мешканців міста.
Думки людей, як то прийнято в Росії, не питають. З городянами ніхто не радився. Опитування, проведене журналом "Балтийская жемчужина", показує, що більшість хотіла б іншу назву – міст Героїв, наприклад.
Але чиновників то не хвилює, вони говорять, що необхідно надіслати позитивний сигнал чеченському народу. А те, що Кадиров жодного стосунку до Санкт-Петербурга не має, їх не хвилює.
Авторів ідеї більше цікавить, що до міста має пряме відношення президент Путін. Для якого Кадиров – друг і герой Росії. Прогнутися перед Володимиром Путіним та Рамзаном Кадировим – ось їхня справжня мета. А якщо для цього треба ламати через коліно членів топонімічної комісії, то так тому й бути. Члени дорадчого органу відкрито говорять про тиск з боку влади.
Та, схоже, поїзд пішов. Мітинг проти найменування моста іменем Ахмата Кадирова на Марсовому полі, за даними організаторів, зібрав близько тисячі людей. Поліція стверджує, що їх було лише 350. Влада міста не збирається поступатися своїм рішенням.
Дніпро та Горішні Плавні може й не подобаються деяким мешканцям цих міст. Але, принаймні, ці назви жодного стосунку не мають до вбивць українців.
До речі, з приводу Горішніх Плавнів, які, цілком можливо, отримають іншу назву, пригадується історія з перейменуваннями в Києві початку 1990-х років. Тоді в столиці молодої незалежної України було ліквідовано багато комуністичних назв.
Серед них була й станція метро "Жовтнева", яку назвали "Берестейською". Кияни обурювалися, головним чином тому, що не розуміли, що це за назва така та звідки вона взялася. Але згодом люди звикли до неї, а зараз вже мало хто й згадає, окрім деяких старожилів, що станція колись мала інше ім'я.
А пітерцям пора звикати до нових назв. Це лише початок. У Грозному вже є не тільки площа Ахмата Кадирова, а й проспект Путіна. Тож їм варто чекати появи чогось подібного і в рідному місті їхнього президента, який загрався у нового Сталіна.
- Актуальне
- Важливе