Хто очолить "Мистецький Арсенал"

Дар'я Тарасова
30 червня, 2016 четвер
12:47

У відкритому конкурсі на посаду гендиректора "Мистецького Арсеналу" беруть участь 5 кандидатів, сфери діяльності яких доволі різні: це і люди мистецтва, і управлінці

Зміст

Один з найвідоміших в Україні мистецьких музейних комплексів "Мистецький Арсенал" незабаром змінить керівника. Протягом 6 років поспіль посаду директора обіймала Наталія Заболотна. Цього року, 14 травня, її контракт закінчився.

Раніше всі керівники державних закладів культури призначалися, а в лютому президентом був підписаний закон про конкурсний відбір на керівну посаду. Попри те, що за новим законом відкритий конкурс мав бути оголошений не пізніше 14 березня, Державне управління справами (ДУС), яке курує "Мистецький Арсенал", зробило це лише 12 травня. 

Спершу, у березні, намічався скандал: ДУС тривалий час не оголошувало конкурс, не визнаючи "Мистецький Арсенал" культурним закладом. Культурно-мистецький та музейний комплекс у ДУС визначали як "підприємство" і планували проводити конкурс згідно з постановою Кабміну "Про проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання державного сектора економіки".

Наразі на сайті ДУС опублікували документи, подані кандидатами на посаду гендиректора. Очолити "Мистецький Арсенал" претендували 7 конкурсантів. Однак конкурсна комісія не допустила двох до другого етапу відбору: Василя Безкоровайного через недостатній досвід роботи на керівній посаді та Ярослава Бондарчука через відсутність рекомендацій.

Еспресо.TV розбиралося, хто ці 5 кандидатів, які можуть очолити "Мистецький Арсенал".

Федір Александрович

null

Найбільш відомий як ініціатор зйомок фільму "Російський дятел"

Участь у відкритому конкурсі на посаду гендиректора "Мистецького Арсеналу" бере Федір Александрович, діяльність якого безпосередньо пов'язана з творчістю. 

Освіту здобув у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Ще під час навчання почав працювати художником-декоратором, а з 16 років бере участь у мистецьких проектах.

Наразі Федір Александрович є постановником близько 35 вистав у театрах України та Європи. Він створив Незалежний театральний центр ім. Данила Лідера, який сформував нову генерацію режисерів. Александрович брав участь у міжнародних фестивалях та ініціативах. Є одним із творців та ініціаторів українсько-американо-англійського фільму "Російський дятел", режисером якого виступив Чад Грація (США). 

Документальна стрічка, що показує альтернативну версію вибуху на Чорнобильській АЕС, у 2015-му отримала гран-прі кінофестивалю "Санденс". 

Про "Мистецький Арсенал" та плани: Має доволі амбітні плани, зокрема перетворити "Арсенал" на світовий мистецький центр, влаштувати в ньому аналог паризького квадрієнале та розмістити павільйони країн-учасниць.

Прагне зробити його "маленькою країною мистецтва". Через те, що "Арсенал" "не може бути звуженим до супермаркету мистецтва", хоче перетворити його на "Музей-Театр". 

Планує поєднати сучасне мистецтво та академічне, тут же хоче розмістити кіностудію та кінотеатр. За мету визначає прагнення заявити, що українське мистецтво самобутнє і не є вторинним щодо російського. 

Наталія Заболотна

null

Найбільш відома як чинний гендиректор "Мистецького Арсеналу"

Наталія Заболотна очолює "Мистецький Арсенал" з 2010 року, а враховуючи, що як мистецький комплекс він відкрився в 2006-му, то Заболотна є гендиректором більшу частину його функціонування.

Наталія Заболотна за освітою філолог української мови, правознавець (Національна академія внутрішніх справ) та мистецтвознавець (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). До того, як стати головою "Мистецького Арсеналу", працювала заступником головного редактора газети "Губернские Ведомости", заступником шеф-редактора газети "Президентський вісник", директором "Українського дому" тощо. 

Заболотна є засновником та видавцем журналу ArtUkraine. Щодо інших арт-проектів, Заболотна ініціювала київську бієнале сучасного мистецтва ARSENALE, перший "Книжковий Арсенал", ART-KYIV contemporary, Fine Art Ukraine, "НЕЗАЛЕЖНІndependent" та низку інших проектів.

У середовищі художників пам'ятають скандал, який стався у 2013 році під час виставки в "Арсеналі" "Велике і величне", присвяченої 1025-річчю Хрещення Русі. Наталія Заболотна власноруч замалювала картину українського художника Володимира Кузнецова чорною фарбою.

Випадок назвали цензурою, адже на зіпсованій Заболотною картині "Коліївщина: Страшний суд" Кузнецов зобразив, як неправедні священнослужителі, нечесні судді та депутати нудяться у пекельному казані.

Гонорар художник отримав. Але через знищення витвору мистецтва автор подав до суду. Наразі справа триває: на черзі касація, дата якої ще не відома.

Про "Мистецький Арсенал" та плани: втілити в життя розроблену Інноваційну концепцію розвитку закладу, продовжити низку стратегічних проектів та програм, які були раніше окреслені командою "Мистецького Арсеналу".

Олеся Островська-Люта

null

Найбільш відома як перший заступник міністра культури України (2014 рік).

Культуролог за освітою Олеся Островська-Люта працювала заступником директора в Центрі Сучасного Мистецтва при НаУКМА, курувала не один арт-проект та низку виставок. 

Островська-Люта - керівник програм і проектів фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" і голова правління фундації "Центр Сучасного Мистецтва". Вона розробила програму грантів для молодих митців "і3: ідея, імпульс, інновація". Організувала кілька міжнародних конференцій в області культурної політики.

Пише статті з питань українського мистецтва і сучасної культури в українських та іноземних виданнях.

У 2014-му була першим заступником міністра культури України Євгена Нищука. Зараз є керівником аналітики в аналітичному центрі pro.mova. Також є членом експертної платформи "Культура-2025" та Альянсу культури.

Про "Мистецький Арсенал" та плани: розглядає можливість взаємодії з партнерськими інституціями, упродовж першого року хоче зосередитись на внутрішніх процесах: фінансових, управлінських, художніх, кадрових. 

"Надзвичайно важливо, аби інституція такого рівню якомога менше залежала від особи свого керівника, спираючись, натомість, на внутрішні правила, які сприяють роботі, а не створюють штучні ускладнення", - наголошує Островська-Люта.

Планує продовжувати успішні проекти "МА" – "Книжковий Арсенал", "Арсенал ідей".

Владислав Тузов

null

Найбільш відомий як культуролог та економіст

Владислав Тузов має освіту за двома кардинально різними напрямками: економіка та культурологія. Навіть як економіст працював у мистецькій сфері: у 2012-2013 роках був заступником директора з економічних питань Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (НАМУ).

Пізніше тут же працював старшим науковим співробітником відділу мистецтва новітніх технологій, був радником директора Українського інституту інтелектуальної власності Державної служби інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.

Наразі є директором з виставкової діяльності Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ і має досвід в організації та проведенні всеукраїнських і міжнародних виставок українського мистецтва.

Щодо планів Владислава Тузова в "Мистецькому Арсеналі" невідомо, оскільки в пакеті оприлюднених ДУСом документів мотиваційного листа немає.

Оксана Чепелик

null

Найбільш відома як архітектор та кінорежисер

Оксана Чепелик пов'язана з мистецтвом і як митець, і як куратор та організатор арт-проектів і подій. Отримуючи вищу освіту в США та Європі, вона проводила паралельно майстер-класи з кінематографії та медіа-арту та брала участь в міжнародних конференціях. 

Там же, за кордоном, організовувала та курувала арт-проекти, зокрема в Бразилії, Німеччині, Канаді, Казахстані. Окрім участі в міжнародних конференціях, Чепелик також має досвід і в організації цих заходів. 

Оксана Чепелик працювала архітектором інституту "Курорт проект", науковим співробітником у Баухаузі (Німеччина), кінорежисером Української студії хронікально-документальних фільмів. 

На її рахунку майже 30 персональних виставок в різних країнах, участь у сотні міжнародних фестивалів нових медіа, кіно та відео. Дотепер є провідним науковим спеціалістом Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ та куратором Міжнародного фестивалю соціальної скульптури. 

Про "Мистецький Арсенал" та плани: Оскільки, на думку Чепелик, музей є механізмом консолідації людей, вона планує подолати принцип ізоляціонізму української культурної політики. Тому хоче поєднати українські музеї з музеями Європи та cвiтy в мережу, а також здійснити координацію роботи культурної дипломатії. 

Щодо реконструкції "Мистецького Арсеналу", вважає, що як архітектор зможе здійснити нагляд за його розбудовою. Також планує продовжити вже існуючі програми "Мистецького Арсеналу".

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.7
    Купівля 41.7
    Продаж 42.24
  • EUR
    Купівля 43.48
    Продаж 44.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
26 грудня
12:00
OPINION
Зрив голосування за Громадську раду МО: маєте "державу в смартфоні"
11:57
Південна Корея
У Південній Кореї опозиція оголосила, що голосуватиме за імпічмент виконувача обовʼязків президента
11:54
вогонь, полум'я, пожежа
Повітряні сили ЗСУ вдарили по об'єкту ВПК у Ростовській області РФ
11:33
Лавров
У РФ заявили про готовність до "консультацій щодо України" з адміністрацією Трампа
11:19
Огляд
світ, міжнародний огляд
Яка найвідоміша колядка у світі надихає українських захисників та як Байден може завдати прощального удару по арсеналу Путіна. Акценти світових ЗМІ 26 грудня
11:17
Китай стурбований скороченням природного приросту населення
Китай активізував кампанію заохочення громадян до народження дітей через демографічну кризу, - FT
11:12
"Рупори Кремля": ГУР та ЦПД запустили проєкт з переліком російських пропагандистів та медіаменеджерів
11:04
Ексклюзив
Ситуація з кожним днем для них погіршується, - капітан запасу ВМС ЗСУ Риженко про аварію танкерів у Керченській протоці
11:01
РФ вдарила дроном по центральному ринку у Нікополі: 6 постраждалих
10:43
спальні мішки
Збитки у 30 млн грн: постачальнику 20 тис. неякісних спальних мішків військовій частині оголосили підозру
10:38
Сергій Лавров
"Шлях у нікуди": Лавров висловився про перемирʼя в Україні
10:28
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росіяни зранку 26 грудня запустили ударні БПЛА по Україні: на Київщині працювала ППО
10:14
"Як вполювати український БПЛА на живця": бійці ССО оприлюднили 2 частину нотатків вбитого солдата КНДР на Курщині
10:08
нафтовий танкер
Підсанкційне судно РФ вивантажує паливо в російське сховище, адже йому не вдалося знайти покупця, - Bloomberg
10:04
OPINION
блог Олександр Крамаренко
Чому Ільхам Алієв розвернув літак майже над Москвою?
09:55
Ексклюзив
ЗСУ
Правозахисниця Денісова розповіла про деталі експериментального проєкту в Дії для військових та їхній сімей
09:28
Ексклюзив
ЗСУ
Ворог штурмує малими піхотними групами, інколи - із застосуванням техніки, - начальник розвідки дивізіону бригади "Рубіж"
09:23
Оновлено
електроенергія, відключення
Укренерго скасувало аварійні вимкнення світла
09:16
Микита Василенко
Сексистські висловлювання в КНУ ім. Шевченка: Вчена рада проголосувала за звільнення професора Василенка, - ЗМІ
09:06
опалення-діти-школа
На Харківщині після атаки РФ теплопостачання відновили для 300 тис. абонентів
08:43
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 26 грудня: скільки коштують долар та євро в обмінниках
08:42
ППО
Українська ППО вночі знищила 20 БПЛА, ще 11 - локаційно втрачені
08:34
росія, санкції
У РФ Гельсінську комісію США внесли до списку небажаних організацій
08:30
Єгипет
Українські бійці на Торецькому напрямку взяли в полон громадянина Єгипту
08:24
Ексклюзив
Маріуполь
Росіяни будують дорогу біля Маріуполя, щоб приховати переміщення техніки, - депутат Маріупольської міськради Забавін
08:17
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті сталося 217 боєзіткнень: на Покровському напрямку Сили оборони відбили 57 атак
08:13
Росіяни продовжують окопуватися на узбережжі Криму, - "Атеш"
08:00
OPINION
Третя світова стає реальною частиною майбутніх домовленостей
08:00
Інтерв’ю
Паулюс Саударгас
Вигоди інтеграції до ЄС очевидні — це відчутні економічні та соціальні трансформації. Депутат Європарламенту Паулюс Саударгас розповів Еспресо про перспективи вступу України до Євросоюзу
07:43
Інфографіка
російська техніка
З початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ втратила понад 780 тис. військових
07:42
Оновлено
Фінляндія
У Фінляндії розслідують причетність іноземного судна до пошкодження підводного електрокабеля
07:37
Ємен, хусити
Єменські хусити атакували безпілотниками Ізраїль
07:25
Прапор США
Білоголового орлана, який є одним із символів США, визнали національним птахом держави
07:22
Сирія
У Сирії лояльні до Асада сили вбили 14 правоохоронців
07:03
Оновлено
Бєлгород
РФ заявила про атаку БПЛА: у Волгоградській області уламки нібито впали на підприємство, частина Білгородщини залишилися без світла
06:52
Japan Airlines
Авіакомпанія Japan Airlines зазнала кібератаки - це може вплинути на польоти по всій Японії
06:27
Оновлено
корабель рф
У Чорному морі - один носій "калібрів"
06:26
Мінагрополітики
Програму єОселя планують розширити для аграріїв
05:59
Дональд Трамп
Трамп на Різдво знову заявив про претензії на Канаду, Гренландію та Панамський канал
05:30
світло
На Балканах через снігопади є проблеми з електропостачанням
Більше новин