Злочин і кара. Найгучніші корупційні справи червня

1 липня, 2016 п'ятниця
18:28

Газова справа Онищенка, "преміальні" для керівництва Держсанепідемслужби та квартири прокурора АТО Кулика

Зміст

Перший місяць літа ознаменувався гучними затриманнями підозрюваних у справах топ-корупції. Мало не щотижня керівництво НАБУ та спеціалізованої антикорупційної прокуратури звітувало про нові віхи у розслідуванні багатомільйонних та навіть мільярдних фінансових махінацій.

Еспресо.TV вирішило нагадати про найцікавіші справи, які антикорупційні органи розслідували минулого місяця.

Онищенко і його команда

Народного депутата від “Волі народу” Олександра Онищенка слідство підозрює у привласненні держмайна на суму близько 3 мільярдів гривень.

Мова йде про організацію злочинної схеми із підприємством “Укргазвидобування”, що займається видобутком та реалізацією українських нафти та газу. До слова податки, що сплатила ця компанія у 2015 році, склали більше 4% доходів держбюджету України.

15 червня відбулася низка обшуків у компаніях афільованих із депутатом Онищенко, через які український газ, видобутий у рамках спільної діяльності із держпідприємством “Укргазвидобування”, нібито реалізовувався за заниженою ціною, що завдало мільярдних збитків державі. Через підозру у причетності до газових махінацій було затримано 10 осіб.

Читайте також: Чому нардепа Онищенка хочуть посадити за український газ

28 червня при спробі перетину українсько-російського кордону силовики затримали 11-го фігуранта цієї справи - керівника однієї із вищезазначених компаній ТОВ “Надра Геоцентр” Сергія Свіченка.

Як повідомив очільник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, 10 із 11 осіб по цій справі уже взяті під варту. Загальна сума застави становить близько мільярда гривень.

Також він нагадав, що двом ключовим фігурантам Олегу Рябошапці та Валерію Пісному суд дозволив внести очевидну мізерну, в порівнянні із їх статками, заставу у розмірі 1,5 та 1 мільйон гривень відповідно. Необхідні кошти були перераховані, тож 22 червня Пісний та Рябошапка вийшли на свободу.

Під СІЗО зібралися їх зустрічали тітушки, тож голова НАБУ Артем Ситник був змушений задіяти спрецпризначенців.

“Ми попередили, що при спробі фізично забрати цих підозрюваних, управління спеціальних операцій буде змушене відкривати вогонь на ураження. І тільки ця розмова допомогла припинити ці спроби, оскільки був підігнаний броньований автомобіль, куди планувалося за допомогою тітушок перехопити підозрюваних і вивезти їх у невідомому напрямку”, - розповів Ситник.

Тоді Постний та Рябошапка були знову затримані працівниками НАБУ. Кілька днів тому Апеляційний суд підвищив розмір застави Олегу Рябошапці до 100 мільйонів гривень, аналогічне засідання по справі Валерія Постного відбудеться на днях.

Сам Олександр Онищенко, якого вважають організатором газової схеми, наразі користується депутатською недоторканістю. Регламентний комітет Верховної Ради 29 червня схвалив подання генпрокурора щодо притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності.

Проте комітет вирішив, що поки передчасно розглядати затримання і арешт нардепа, залишивши за парламентом право проголосувати за відповідні рішення. Члени комітету висловили побажання, аби за всі три подання народні обранці голосували окремо, аби їх не можна було оскаржити, як відбулося у випадку із нардепом Ігорем Мосійчуком. 

Верховна Рада може розглянути ці питання на найближчому засіданні 5 липня.

Фігурантам цієї справи загрожує до 12 років ув’язнення.

Преміальні для очільника СЕС

Святослав Протас

Вчора правоохоронці проводили спецоперацію через корупцію в Державній санітарно-епідеміологічній службі. В результаті було затримано головного санітарного лікаря України Святослава Протаса з начальником департаменту Санітарної служби України Олександром Чепурним.

Директор НАБУ Артем Ситник повідомив на прес-брифінгу 1-го липня, що фінансові махінації керівництва СЕС стосувалися 400 тисяч гривень бюджетних коштів. За інформацією слідства, Протас запропонував 20 очільникам областних центрів Санепідемслужби отримати подвійні премії,  а потім 50% отриманої суму привезти йому.

Читайте детальніше: Облава на СЕС. Чому затримали голову санепідемслужби

На вчорашній прес-конференції міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що за результатами усіх епізодів розкрадань цими посадовими особами держава втратила кілька мільйонів гривень.

Обшуки проводилися на великій кількості об’єктів, що знаходяться у розпорядженні СЕС, тож до спецоперації долучилася Нацполіція.

Керівники обласних служб санепідемслужби погодилися співпрацювати зі слідством та наразі дають визнавальні покази. Тож поки що під суд потраплять тільки Протас та Чепурний. Їм загрожує від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

“На сьогоднішній день санітарно-епідеміологічна служба очищена. Як в подальшому буде відбуватимся там робота? Сподіваюся, що цей випадок буде врахований і превентивна функція кримінального провадження спрацює”, - сказав Ситник.

Три квартири для прокурора

Під приціл антикорупційних органів потрапив і прокурор сил АТО Костянтин Кулик. Слідство підозрює його у незаконному збагаченні. Заступник антикорупційного прокурора Максим Грищук повідомив, що це перша справа за статтею 368-2, Кулику загрожує позбавлення на строк від 5 до 10 років із конфіскацією.


Слідство встановило, що за період з 2011 по 2015 рік Кулик отримав доходи у розмірі 1,7 мільйонів гривень. При цьому, перевіривши його видатки, антикорупційні органи прийшли до висновку, що Кулик ці гроші “проїв”.


Проте, згідно із підозрою, у цей період він придбав цивільній дружині Ірині Німець автомобіль Toyota Land Cruiser 200 вартістю понад мільйон гривень, дві сусідні квартири на вулиці Жилянській, одну на вулиці Івана Кудрі та два паркомісця.

В загальному витрати Кулика за період з 2011 по квітень 2016 року перевищили його дохід на 2,6 мільйона гривень. З квітня по грудень 2015 року Кулик придбав активів ще на 2,8 мільйони гривень. Придбані активи у декларації прокурора сил АТО не відображені.

Цікаво, що Кулик користується ще одним дорогим автомобілем Toyota Land Cruiser 100, придбаним у батька лідера терористичної організації “Оплот” Євгена Жиліна у жовтні 2010 року. До цього він їздив на ньому за довіреністю. Наразі авто також записане на Ірину Німець.

29 червня НАБУ провело обшуки у Кулика та повідомили йому про підозру. Цікаво, що Кулик представляє сторону обвинувачення у суді над поплічниками олігарха Сергія Курченка - Олександра Сухомлина та Андрія Кошеля. На суд, що відбувався того дня, він не прийшов, бо закрився у квартирі, щоби не отримувати письмове повідомлення про підозру.

На допити щодо джерел незаконного збагачення Кулик не приходить уже четвертий раз, тож якщо він не з’явиться до слідчих і 2 липня, Грищук пообіцяв вжити заходів примусу. Наразі прокуратура вимагає для нього цілодобового арешту, відсторонення від посади та здачі закордонного паспорту.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.17
    Купівля 41.17
    Продаж 41.69
  • EUR
    Купівля 43.01
    Продаж 43.8
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
25 листопада
11:47
Ексклюзив
Тенденції загрозливі: військовий експерт Селезньов про Запорізький напрямок
11:35
ппо
Сили ППО знищили 71 дрон під час нічної та ранкової атаки росіян 25 листопада
11:32
електроенергія
Споживання зростає, погодинні вимкнення світла застосовують у всіх регіонах: ситуація в енергосистемі 25 листопада
11:29
Гладіатор ІІ
Режисер "Гладіатора 2" заявив, що персонаж Дензела Вашингтона схожий на Трампа
11:26
Оновлено
Удар по Харкову 25 листопада
Росіяни зранку атакували Харків: зайнялася пожежа, є постраждалі
11:22
Telegram логотип
Національна академія наук заборонила співробітникам користуватися Telegram
11:17
Захопили в полон військових РФ: Третя штурмова провела успішну операцію в Копанках на Харківщині
10:54
ракета Х-59
Війська РФ вдарили ракетою по середмістю Одеси: є постраждалі
10:53
Ексклюзив
гривні
Виплати - технологія, щоб задобрити електорат: політолог Кошель про ключові ознаки виборів
10:42
пожежа
У РФ заявили про атаку безпілотників на нафтобазу в Калузі: ЗМІ пишуть про причетність української розвідки
10:41
Олександр Сирський
За наказом Сирського кожна бригада має створити штатний підрозділ рекрутингу
10:32
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 25 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
10:27
Шпигував за оборонцями Харкова: клірику УПЦ МП з Мелітополя оголосили підозру
10:08
У Великій Британії заявили, що РФ намагається використовувати ШІ для атак на інфраструктуру
10:06
Оновлено
ППО
РФ запустила групи БПЛА по Україні: у Запоріжжі - постраждав підліток
10:03
Лілу45 та Галич з O.Torvald презентували спільну пісню
10:02
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Війська виводять із двох кишень, які ворог хотів перетворити на пастки: Згурець про Курахівський напрямок
10:01
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракетне балансування України та Росії і солідарність Європи, яка не повинна похитнутися в епоху Трампа. Акценти світових ЗМІ 25 листопада
10:00
OPINION
Путін вірить, що Захід віддасть йому Україну на поталу
09:58
Оновлено
У Вільнюсі на житловий будинок упав вантажний літак: загинув пілот
09:32
Енергетика
У Харкові створюють "енергетичний острів", щоб децентралізувати систему енергозабезпечення
09:28
У міноборони Тайваню заявили, що Китай знову запустив повітряну кулю після піврічної перерви
09:11
Ексклюзив
Карта бойових дій за 13-20листопада
Погодні умови не зупиняють ворога: офіцер 59-ї ОМБр Цехоцький про Покровський напрямок
09:02
Ракети KN-23/KN-24, які КНДР передала Росії
"Містить компоненти з п'яти країн": ГУР розповіло, з чого складаються ракети KN-23/KN-24, які КНДР передала Росії
08:45
Хезбола, Ліван
"Може статися протягом кількох днів": ізраїльський посол у США заявив, що Ізраїль та "Хезболла" близькі до підписання угоди про перемир'я
08:45
Пресреліз
Моя прекрасна колонізація - обкладинка документального фільму
Культурний аншлюс України: вийшов фільм "Моя прекрасна колонізація", про те як серіали та шоубіз перетворювали українців на росіян
08:36
Оновлено
Війна з Росією, ЗСУ
За добу на фронті сталося 217 боєзіткнень: найактивніші росіяни на Курахівському напрямку
08:35
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Вибори в Румунії: перемогу в першому турі здобув антизахідний кандидат Калін Георгеску
08:00
OPINION
Найстрашніша зима завжди та, що попереду
07:56
Інфографіка
Розбита техніка окупантів
За добу війни в Україні росіяни втратили 6 танків, 22 артсистеми та 1610 військових
07:50
Російські військові
Російські війська просуваються значно швидше, ніж протягом усього 2023 року, - ISW
07:50
Ексклюзив
свічка
Росіяни заборонили вшановувати пам'ять жертв Голодоморів на окупованій Херсонщині, - голова пресофісу ОВА
07:11
ізраїльський авіаудар по Бейруту
"Хезболла" випустила по Ізраїлю близько 250 ракет і безпілотників. ЦАХАЛ вдарив у відповідь
06:29
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі два кораблі: один носій "калібрів"
06:15
Білий дім, освітлений синім і білим кольорами
Чинна і майбутня адміністрації США тісно співпрацюють щодо питань нацбезпеки, - наступник Саллівана
05:40
Росія з КНДР
Війська КНДР уже мали бої з ЗСУ, - очільник Генштабу
00:07
Росіяни перетнули річку Оскіл неподалік від Дворічного на Харківщині, - DeepState
2024, неділя
24 листопада
23:58
Олександр Сирський і блогери
"Відверто обговорили ситуацію на фронті": Сирський зустрівся з блогерами, які висвітлюють військові теми
23:49
Кароль Навроцький
Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
23:48
Вибух
РФ вдарила ракетами по Чернігівщині: постраждав 28-річний чоловік
Більше новин