Битва міст. Хто прийматиме "Євробачення-2017"
За право провести "Євробачення" наступного року змагалися 6 міст України, які вже оприлюднили свої умови, наразі відомі троє фіналістів, а остаточного переможця оголосять 1 серпня
Після того, як 14 травня у Стокгольмі Джамала виборола перемогу у фіналі "Євробачення-2016", Україна автоматично стала країною, яка прийматиме конкурс 2017 року.
Наступного ж дня розпочалися активні обговорення приймаючого міста, фінансового боку справи та імовірного конкурсанта. Наразі Україна готується дати світу відповідь на перше питання.
Цього тижня завершився третій етап відбору міста на "Євробачення-2017". 6 міст-конкурсантів подали заявки та презентували свої можливості. Тепер справа за оргкомітетом, який обере переможця.
До оргкомітету, який і прийматиме рішення щодо міст, входять прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр культури Євген Нищук, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія і профільні міністри.
Після оголошення міст-фіналістів представники Європейської мовної спілки (ЄМС) протягом понеділка-вівторка відвідають їх, подивляться інфраструктуру і у середу оберуть переможця.
Презентувати свої заявки до Києва приїхали очільники міст-учасників конкурсу та їхні заступники. Аби конкретизувати критерії відбору, ЄМС висунула низку вимог до приймаючого міста.
Арена, яка прийматиме "Євробачення", має бути критим приміщенням, яке могло б вмістити щонайменше 7 тис. глядачів. Обов'язковою умовою є й те, що нічого, окрім "Євробачення", тут не може відбуватися 7 тижнів поспіль у квітні та травні.
Прес-центр біля арени має вмістити від 1,5 тис. журналістів. У місті мають також розташувати "Євроклуб" для вечірок та "Євромістечко".
Не менше вимог і до інфраструктури. У місті має бути міжнародний аеропорт, залізничний вокзал, зручний громадський транспорт та гарні дороги. Місто також має знайти від 600 волонтерів зі знанням європейських мов.
Не дивно, що окрему увагу ЄМС приділяє заходам безпеки. До них у Європейської мовної спілки особлива увага, адже, на жаль, Україна для багатьох іноземців відома переважно війною на Сході.
Окрім цього серед вимог – наявність професійних лікарів, комфортних готелів, стабільного інтернету тощо.
За рішенням оргкомітету до фіналу пройшли Київ, Одеса та Дніпро.
Київ
Одним з найімовірніших переможців відбору вважають українську столицю, яка увійшла до трійки фіналістів. Тут є 2 міжнародні аеропорти, залізничний вокзал, 265 готелів, здатних розмістити понад 23 тис. гостей, тощо.
Зробити Ареною "Євробачення" Київ пропонує кілька майданчиків місткістю від 10 тис. до 70 тис. людей. Головними і найімовірнішими поки є "Палац Спорту" та Міжнародний Виставковий центр на Лівому березі.
"Палац Спорту" вже приймав "Євробачення" в 2005 році. Наразі приміщення потребує реновації, яку обіцяють провести до пісенного конкурсу. Заступник міського голови Олексій Резніков навіть запевнив, що вже розпочинається тендер на проект реновації, який спонсоруватиме місто.
"Палац Спорту" як Арена для конкурсу має кілька плюсів. Місткість залу – 10 тис. гостей, поблизу - 4 станції метро та значна кількість готелів.
Натомість Виставковий центр може вмістити більше гостей - 50 тис.
На НСК "Олімпійський" планують розмістити прес-центр та "Євроклуб", на площі Троїцький - "Євромістечко".
Для організації безпеки усі локації об'єднають у своєрідне "місто в місті". Усі локації розмістять поруч, щоб гостей та делегації було легше охороняти.
Зону відкриття з червоною доріжкою розташують на Софійській площі, де також розмістять одну з п'яти фан-зон. Закриття "Євробачення"-2017 планують провести в "Мистецькому Арсеналі".
Одеса
Одеса, яка також вже у фіналі, має немалі шанси на проведення "Євробачення". До речі, кандидатуру цього міста підтримала відома французька співачка Лара Фабіан.
У місті є морський порт, залізничний вокзал, три автовокзали, а міжнародний аеропорт планують дообладнати до березня, тож інфраструктура Одеси відповідає вимогам ЄМС.
Ареною "Євробачення" пропонують зробити стадіон "Чорноморець", серед плюсів якого – вдале розташування. Стадіон знаходиться неподалік головної вулиці міста - Дерібасівської та поблизу моря.
Однак на відміну від київських "Палацу Спорту" та Виставкового центру, стадіон "Чорноморець" не має даху, що є принциповим для проведення "Євробачення". Утім в Одеській міськраді запевняють: накриття стадіону вже спроектовано.
"Чорноморець" може вмістити 10-12 тис. глядачів.
Червону доріжку, зрозуміло, розстеллять біля Оперного театру. Відкриття планують провести у відомій тусовочній частині міста – Аркадії, в клубі "Ітака" чи "Ібіца".
Для "містечка Євробачення" пропонують 2 локації: або Приморський бульвар з відомими за межами Одеси Потьомкінськими сходами або парк Шевченка, на території якого і знаходиться Арена.
Щодо готелів існує певна проблема. Попри те, що їх в Одесі близько 200, у квітні-травні всі вони можуть бути заброньовані. Утім одесити знайшли вихід. У порту розмістять 5 лайнерів - своєрідні готелі на воді, на борту кожного можуть поселитись від 3 тис. до 5 тис. гостей.
Додаткових плюсів місту додає те, що в цей період тут святкуватимуть День міста, тож іноземним гостям буде на що подивитись.
Дніпро
Адміністрація міста, яке також пройшло у фінал, одразу вирішила показати серйозність намірів та вразити цифрами. Місто готове інвестувати 500 млн. грн у підготовку до "Євробачення".
Ареною пісенного конкурсу пропонують зробити "Дніпроєвроарену" (комплекс "Метеор"). Вона може прийняти 9,5 тис. глядачів. У цьому ж комплексі розмістяться "Євроклуб" та прес-центр.
"Дніпроєвроарена" має перевагу над одеською Ареною, адже цей кіноконцертний зал критий. А саме наявність даху є основною умовою для головного майданчика конкурсу.
Містечко "Євробачення" розмістять на площі Героїв Майдану та на Фестивальному причалі.
У Дніпрі є 80 готелів на 2020 номерів (7347 місць), міжнародний аеропорт. Гарантувати безпеку будуть понад тисячу охоронців, на час проведення конкурсу встановлять 1,7 тис. камер відеоспостереження.
Щодо розподілу 500 млн. грн на "Євробачення" Борис Філатов розповів: 150 млн підуть на благоустрій території навколо аеропорту, 100 млн грн - на розвиток інфраструктури, ремонт доріг, а 50 млн грн виділять на безпеку.
Харків
Перша столиця України не пройшла до наступного етапу відбору. Місто пропонувало зробити Ареною "Євробачення" стадіон "Металіст" і надбудувати за 3-4 місяці дах. Фан-зону планували розмістити на Площі Свободи.
Щодо інфраструктури перший заступник міського голови Ігор Терехов заявив, що жодної копійки бюджетних коштів не буде витрачено спеціально для "Євробачення", адже вся інфраструктура вже готова.
Львів
Львів також був готовий багато чого доробити, аби приймати пісенний конкурс. "Арену Львів" погодились оснастити дахом, кількість готелів за кілька місяців збільшити, але місто не пройшло до фіналу.
Херсон
Презентуючи Херсон, міський голова Володимир Миколаєнко робив ставку на співчуття членів оргкомітету. Якщо для Києва "Євробачення" – одна з низки подібних подій, то для Херсона – справжня мрія.
На думку міського голови Херсона, конкурс варто проводити у такому місті, яке правдивіше представляє Україну, адже саме в подібних містах живе більшість українців.
Інший акцент Миколаєнко робив на питанні Криму. Євробачення у Херсоні, на його думку, - це додаткова можливість нагадати світу про анексію Криму, адже саме Херсон найпершим почав приймати біженців.
Серед плюсів Херсона як учасника відбору - два моря, Дніпро і пустеля. Однак цього, на жаль, не достатньо для приймання конкурсу.
У місті є аеропорт, але він потребує реконструкції, яка поки триває. 20 готелів можуть прийняти лише 1 тис. гостей. За три місяці готелі готові добудувати, а також розглядають можливість розміщувати гостей на лайнерах у морі.
Арена для "Євробачення" також ще не готова. Її планували розмістити в кіноконцертному залі "Ювілейний" на 1,5 тис. місць. Але розширення до найнижчого порогу потрібної кількості місць обійшлося б місту у 90 млн грн.
За 7 місяців можна також побудувати іншу Арену на штучному озері за 85 млн грн. Утім наразі членам ЄМС нема чого показати.
- Актуальне
- Важливе