Астероїд, що зруйнує Землю. Сценарій апокаліпсису чи рекламний хід
Днями світові ЗМІ облетіла новина про те, що на нашу планету впаде гігантський астероїд Бенну та спричинить кінець світу
Якщо астероїд Бенну вріжеться в Землю, він спричинить масові смерті та руйнування, цитує телеканал Sky news експерта НАСА Данте Лауретту. Він — фахівець з вивчення навколоземних небесних тіл і автор проекту, який має допогти людству уникнути апокаліпсису.
Що поробиш, сучасні вчені поставлені в такі умови, що для наукової роботи вони мають інколи влаштовувати шоу, аби мати фінансування.
За оцінками вчених, вірогідність зіткнення Бенну та Землі зросла після того, як вони отримали нові дані. А буде їх ще більше — у вересні НАСА запустить до Бенну космічний апарат "Цар Осіріс" (OSIRIS REx) під керівництвом Лауретти. Зонд має повернутися на Землю зі зразками для аналізу в 2023 році.
Єгипетська пташка
Бенну відкрили в 1999 році та дали назву з єгипетської міфології, в якій Бенну — птах, що супроводжує бога Осіріса, символ відродження та інколи вважається прообразом давньогрецького птаха Фенікса. Астероїд має в діаметрі близько 500 м. Для порівняння, Empire State Building має висоту 443 м, а найвища будівля Бурдж Халіфа — 828 м.
Бенну входить до групи Аполлона — великої групи навколоземних астероїдів, які обертаються навколо Сонця та їхні орбіти перетинаються з земною. Бенну облітає навколо Сонця за час, що дорівнює 1,2 земних року.
За останніми прогнозами, "єгипетська пташка" може врізатись у Землю десь через 160 років. Як говорить Лауретта, саме тоді на орбіту астероїда може вплинути щось, що значно змінить її і спрямує в напрямку нашої планети.
Вірогідність зіткнення
Прогнози вчених щодо Бенну коректувалися з появою нових даних про властивості цього небесного тіла. У 2135 році станеться найбільше зближення астероїду та Землі. Він пролетить між нашою планетою та Місяцем, на відстані 300 000 км.
Саме в цей момент, пояснюють в НАСА, може статися вплив на орбіту Бенну, після якого він може "смикнутися" в бік Землі. Шанс, що він впаде на нашу планету складає один на 2700, а період, коли це може статися, складає 21 рік: з 2175 по 2196 роки.
Саме для того, щоб уникнути такого сценарію, пояснюють вчені, їм потрібно зібрати більше інформації про небесне тіло. І вони таки переконали спонсорів: на місію для вивчення Бенну виділено чималі кошти.
Візит на астероїд
Апарат "Осіріс" вивчає астероїд Бенну. Художня реконструкція. Фото: nasa.gov
Згаданий вище апарат "Осіріс" відправиться до Бенну 8 вересня 2016 року. Він побудований компанією Lockheed Martin, для якої космічні проекти складають значну статтю витрат, але й приносять гарну рекламу.
На "Осірісі" буде капсула для збирання зразків. Процес безпосереднього контакту триватиме всього лише 5 секунд. Саме за цей час апарат запакує в капсулу зразки з поверхні та знову злетить. У 2023 році він має повернутися на Земну орбіту та скинути свою здобич на парашуті в пустелю Юта.
Коштує місія $800 мільйонів. А запуск апарату з Землі — ще $183,5 млн.
Цікаво, що цю місію НАСА обрала однією з найбільш важливих, які увійшли до списку програм New Frontiers. Окрім вивчення небезпечного астероїду, вона має ще два активні проекти — апарат "Нові горизонти", який шле знімки Плутона, та апарат "Юнона", який нещодавно успішно вийшов на орбіту Юпітера.
Читайте також: Місія на Юпітер. Що вчені шукають на найбільшій планеті Сонячної системи
Так що є надія, що вчені скоро вже матимуть дані, які зможуть захистити Землю не лише від Бенну, а й від інших небезпечних астероїдів, кожен з яких потенційно може знищити все живе на нашій планеті.
- Актуальне
- Важливе