Логіка Іловайська. Російське вторгнення

Коли Путін програє, він з "легітиміста" перетворюється в самого звичайного "гопника" з околиці

Річниця подій в Іловайську - це завжди оплакування полеглих і прагнення знайти винних у причинах поразки і трагедії. Безумовно, все це дуже важливо. Але під Іловайськом сталося ще щось, що докорінно змінило характер війни. Це - пряме вторгнення регулярних військ Російської Федерціі.

Як виглядала війна до Іловайська? Росія озброювала найманців на окупованій території і посилала на Донбас "добровольців". З найманців і "добровольців" формувалися відповідні військові загони.

У бандитів не було ніяких шансів здолати наші збройні сили і добровольчі батальйони. Війна в Донбасі наближалася до завершення. При цьому українське військове командування і політичне керівництво країни виходили з того, що Кремль не піде на пряме військове вторгнення в Україну.

Можна, звичайно, вважати, що це припущення було наївним. Але не тільки в Києві, а й в західних столицях дотримуються думки, що російське керівництво - при всіх злочинах, які воно вчиняє - намагатиметься залишатися в рамках якоїсь "легітимності". Адже Путін - відомий "легітиміст".

Тільки вчора міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро в інтерв'ю Le Mond припустив, що після застосування режимом Асада хімічної зброї російське керівництво може «засудити сирійський режим» і навіть припинити бомбардування Алеппо. Тому що Путін не може «залишатися байдужим до міжнародної громадської думки».


Не знають вони Путіна. Путін - «легітиміст», тільки поки виграє. Коли він програє, він перетворюється в самого звичайного «гопника» з околиці. І ні з якими нормами міжнародного права, ні з якою «світовою громадською думкою» не рахується зовсім.


Саме тому Путін міг утримувати свої війська біля наших кордонів, поки не виникла загроза самому існуванню «ДНР» і «ЛНР». А коли стало ясно, що Українська армія скоро демонтує бандитські республіки, він вирішив вводити війська.

І війна з найманцями і «добровольцями» перетворилася на повноцінну війну з Росією. До речі, саме ця обставина і викликало такий шок на Заході. Там зрозуміли, що Путін перейшов червону лінію, яка відділяла «гібридну війну» від справжньої.

З того часу одним з важливих елементів західної політики по відношенню до дій України буде утримання Києва від активного наступу. Тому що є думка, що цей наступ - у разі його успіху - викличе активні дії  Москви. І на територію нашої країни знову будуть введені регулярні частини з Росії.

Отже, подивимося як виглядає війна після Іловайська. На території Донбасу зараз знаходяться озброєні формування, які складаються з місцевих найманців і російських «добровольців». Завдання цих бандитів - влаштовувати провокації, підтримувати нестабільність і надати початковий опір українським військам в разі початку операції по ліквідації терористичних анклавів.

Саме тому Кремль може нахабно говорити міжнародним спостерігачам «нас там немає». Але основний тягар відповідальності за збереження «ДНР» і «ЛНР» повинні взяти на себе інші бандити – регулярна армія, бандити в російських погонах, які знаходяться по той бік кордону з нашою країною.

У разі виникнення загрози для «ДНР» і «ЛНР» вони можуть негайно бути введені на територію нашої країни. Путіну плювати на «світову громадську думку», на санкції і дзвінки Обами і Меркель. З усім цим він буде розбиратися вже після того, як забезпечить результат. Як захистить окуповану територію від її визволителів.
Така логіка Іловайська.

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати