Після Сирії. Чому Путін вирішив розхитати Балкани
Путіну просто необхідно генерувати нестабільність. Він вже зрозумів, що цікавить світ тільки тоді, коли проливає кров. І він буде шукати можливості для кровопролиття буквально всюди
Жителі Республіки Сербської (автономно входить до складу Боснії і Герцеговини) переважною більшістю голосів - 99 відсотків! - схвалили збереження святкування Дня Республіки Сербської 9 січня. На референдум прийшло понад 60 відсотків жителів території, так що можна цілком вважати підтримку питання референдуму переконливою.
9 січня 1992 року боснійські серби, проголосили свої повстанські збори "парламентом" і оголосили про незалежність Республіки Сербської, яку тодішній президент Сербії Слободан Мілошевич планував приєднати до своїх володінь.
Це рішення поєднувалося з жорстокою етнічною чисткою - коли з територій, на яких століттями спільно проживали серби, хорвати і мусульмани-боснійці, виганяли несербське населення. Ну і знищували, зрозуміло - про Сребреницю ніхто не забув.
Все це відбувалося, як і у випадку з "кримнашем", під бурхливі тривалі оплески більшості населення сусідньої Сербії. Сербською зброєю. Сербськими "добровольцями" з Югославської народної армії.
Мілошевичу не вдалося відрубати "очищену територію" від Боснії, але під час мирних переговорів в Дейтоні її залишили за тими, хто її очищав, хто вбивав і виганяв - як автономію.
Якщо ви подивіться на карту, побачите між двома частинами Республіки Сербської округ Брчко, який не увійшов до її складу і досі управляється ООН. Так ось це місце, з якого сербські шовіністи просто не встигли вигнати всіх інших!
Думаю, не потрібно пояснювати, чому в Боснії вважають святкування 9 січня викликом не тільки державності, а й людяності. І чому боснійські серби так хочуть це свято зберегти. Конституційний суд спільної держави визнав святкування 9 січня неконституційним. Здавалося б, змініть і кінець справі .
Але президент Республіки Сербської Мілорад Додік вірішує інакше. Він призначає референдум і відправляється до Кремля. На зустріч із Володимиром Путіним.
А після спілкування з ще одним любителем анексій і "зачисток" заявляє, що боснійські серби готові до референдуму про незалежність, якщо тільки центральна влада "неправильно" відреагує на їхній референдум по святу.
Невідомо, звичайно, що насправді пообіцяв Путін Додіку - швидше за все, російський президент просто тримає провінційного шовініста за бовдура. Якщо Додіку потрібно пообіцяти відділення від Боснії, приєднання до Сербії, військову допомогу - то чому б і ні?
Адже Путіну необхідний ще один конфлікт, в якому він міг би грати роль посередника. А Боснія навіть і не Сирія - "цар православний", який захищає своїх "братів менших" від західного і ісламського супостата одночасно - це ж просто краса!
Росіяни від захвату задихнуться! І не згадають навіть, як в результаті невмілого використання цього міфу століття тому гинуло чудовисько Російської імперії. Але як красиво конало, чорт забирай! З якою кров’ю! Яке роздолля для пропаганди!
Путіну просто необхідно генерувати нестабільність. Будь-яким шляхом. Він вже зрозумів, що цікавить світ тільки тоді, коли проливає кров. І він буде шукати можливості для кровопролиття буквально всюди.
- Актуальне
- Важливе