live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Дар'я Тарасова 28 жовтня, 2016 п'ятниця

Топ-5 креативних літературних проектів, за які заплатили українці

Книгарня на колесах, об'єднання Сходу і Заходу та перший український комікс – книжки та книжкові проекти, у реалізації яких не останню роль зіграли небайдужі українці

Книгарня на колесах, об'єднання Сходу і Заходу та перший український комікс – книжки та книжкові проекти, у реалізації яких не останню роль зіграли небайдужі українці

Коли щодня книгам доводитися змагатися з соцмережами, новими форматами та медіа, які перетягують увагу від читання, залишається небагато варіантів. Можна нарікати на те, що Україна залишається на останніх позиціях у рейтингах і списках читаючих країн, а можна почати створювати ініціативи, які виправлять цю ситуацію. 

На щастя, креативних та ініціативних людей в Україні вистачає. А що ще краще - не менше й тих, хто готовий допомагати та матеріально підтримувати ініціативи інших.

Еспресо.TV відібрало 5 літературних проектів, у реалізації яких не останню роль зіграло українське суспільство, фінансово підтримавши їх на платформі соціальних інновацій Велика Ідея.

Велокнигарня

Якщо людина не йде до книгарні, книгарня йде до людини. У такий принцип повірила команда інтернет-книгарні "ВсіКниги" і вирішила втілити новий проект мандрівної книжкової крамнички.

Навесні небайдужі українці долучилися до ідеї команди "ВсіКниги" та допомогли зібрати кошти для її втілення, фондувавши понад 20 тис. грн.

Велокнигарня – це велосипед із поличками, заставленими цікавими україномовними книжками. Асортимент складається як із дитячих, так і з дорослих видань. 

З кінця травня Велокнигарня їздить вулицями Києва та залучає нових читачів. Там, де зупиняється пересувна книжкова крамничка, влаштовуються вікторини та інші розваги.

Книговидавничий проект "Схід–Захід"

Не одне сторіччя прагнення об'єднати Східну та Західну Україну – не лише географічно, а й ментально – залишається актуальним. Культурні та громадські діячі вигадують нові і нові проекти, а нещодавно свою ідею реалізували громадське об'єднання "Поступовий гурт франківців" та видавництво "Лілея НВ".

Вони разом зібрали на спільнокошті 36 тис. грн для книговидавничого проекту "Схід-Захід". Це серія видань, які об'єднають під однією палітуркою твори двох авторів: одного з Західної України, другого зі Східної. Один з авторів має бути представлений прозою, інший – поезією. Команда проекту планує розвіяти міфи та стереотипи, пов’язані з окремими регіонами України. 

Проект видав уже дві книги. До першої увійшли есе івано-франківця Тараса Прохаська та вірші харків’янина Олега Коцарева. Друга книга містить колонки харків’янина Сергія Жадана та вірші івано-франківця Мірека Боднара. 

До запланованої третьої увійдуть повість івано-франківця Володимира Єшкілєва та поезія Ігоря Бондаря-Терещенка з Харкова. 

"Ше.Fest - 2016". Фестиваль Тараса Шевченка

Ще один літературний проект своїм існуванням зобов’язаний підтримці українців, які в нього повірили. Нетрадиційний літературний фестиваль цього року відбувся вже втретє, і втретє гроші на нього збирали спільнокоштом.

Задум фестивалю з'явився у 2014 році, напередодні ювілею Шевченка. Ідея Ше.Fest у тому, щоб показати поета не лише вусатим дядьком на портреті, запнутим у рушник, а зрозумілою людиною – фріком, хіпстером, але генієм.

Фестиваль проводять у Моринцях – рідному селі Шевченка. Це не банальні читання поезії та формальні вшанування. У серпні цього року на Ше.Fest приїхали близько 20 українських гуртів, які представляли пісні на слова Шевченка.

Ше.Fest  - це також виступи бардів, кобзарів, акустичних гуртів, акторів та нічні кінопокази українських фільмів. На третій Ше.Fest організатори зібрали на краудфандингу 18145 грн.

"Саркофаг". Збірка українських науково-фантастичних коміксів

Щедро підтримують українці і видання книжок. Так, на збірку українських науково-фантастичних коміксів від художника Андрія Данковича зібрали понад 76 тис. грн.

Художник-дизайнер Андрій Данкович вже давно бере участь у підготовці низки коміксів інших авторів. Його ж власні мальовані історії присвячені космічним дослідникам, інопланетним цивілізаціям, аномальним явищам.

Коли його графічні новели отримали неочікувану популярність на фестивалях Kyiv Comic Con 2015 та 2016 та на 6-му Книжковому Арсеналі, він вирішив об’єднати три новели "Сон", "Світ 912" і "Саркофаг" у збірку та видати окремим тиражем.

Автор малює вручну - кольоровими олівцями. На комп’ютері тільки вставляється текст та робиться мінімальна кольорокорекція. Сюжет та діалоги також авторські. Гроші, зібрані на науково-фантастичний український комікс, пішли на підготовку першого накладу – 1000 примірників – без урахування гонорару художнику та команді.

Зате у вересні "Саркофаг" у твердій палітурці отримали перші читачі.

"На Марс". Перший в Україні ЛГБТ-роман

Ще один жанровий український дебют був підтриманий українцями. Схоже, принцип "вперше в Україні" таки працює і приносить свої плоди. На це видання була потрібна менша сума, але знову зібрали більше зазначеної – 10820 грн.

Автор, який пише під псевдонімом Rayan Riener, видав перший український фантастичний ЛГБТ-роман. Раніше ця тематика в український літературі обмежувалася окремими персонажами, а повноцінного роману не було. 

"На Марс" розповідає про хлопця, який відстоював власну ідентичність, і хоча всі обставини були проти нього, він зумів не тільки зберегти власну особистість, але і знайшов щастя. 

У романі йдеться і про колонізацію Марсу, в наслідок чого виникла нова аутентична культура та філософія.

На зібрані спільнокоштом гроші автор видав перші 200 примірників, які розповсюджує безкоштовно усім, кому цікаво ознайомитися із квір-літературою.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати