Топ-5 нових зірок українського боксу
Найближчим часом ще кілька українських боксерів отримають шанс стати чемпіонами світу серед професіоналів
Минулої суботи у Ганновері ще один український боксер втратив шанс стати чемпіоном світу. Дмитро Кучер зустрічався у поєдинку за титул чемпіона світу у важкій вазі (до 91 кг) за версією Міжнародної боксерської організації (IBO) Марко Хуком з Німеччини. Українець поступився екс-чемпіону світу одноголосним рішенням суддів і не зміг стати чемпіоном світу з боксу.
Таким чином, зараз титулами володіють лише два українці - Олександр Усик, який є чемпіоном Всесвітньої боксерської організації (WBO) у важкій вазі, та Василь Ломаченко, який володіє поясом WBO у другій напівлегкій вазі (до 60 кг). Крім Володимира Кличка ще кілька українських боксерів близькі до здобуття чемпіонських титулів і мають шанси битися за них наступного року.
Олександр Гвоздик
Олександра Гвоздика вважають одним з найперспективніших боксерів не лише України, але й світу. Бронзовий медаліст Олімпіади-2012 виграв усі свої 12 поєдинків серед профі, а цього року здійснив справжній прорив у кар'єрі. У квітні він нокаутував небезпечного француза Наджіба Мохаммеді та здобув титул чемпіона Північно-Американської боксерської федерації (NABF) у напівважкій вазі.
Після цього Гвоздик двічі захистив титул, здолавши ще двох непростих опонентів. У червні він виграв технічним нокаутом у американця Томмі Карпенсі, а 19 листопада здобув дострокову перемогу над малавійцем Ісааком Чілембою.
Наступним логічним кроком має стати зустріч з топовим бійцем. Гвоздика у рейтингу Boxrec випереджають лише три боксера – американець Андре Ворд, який минулими вихідними відібрав титули WBA, WBO та IBF у росіянина Сергія Ковальова, що йде у списку другим. Третя сходинка належить чемпіону Всесвітньої боксерської ради (WBC) – канадцю Адонісу Стівенсону.
В'ячеслав Шабранський
У напівважкій вазі, окрім Гвоздика, високі позиції займає і українець В'ячеслав Шабранський, який у рейтингу Boxrec йде 15-м.
Шабранський не мав суттєвих досягнень на любительському ринзі, проте добре себе зарекомендував серед професіоналів. Він вже виграв 17 боїв, 14 – нокаутом. Свій перший титул українець здобув ще 2015 року, коли достроково переміг бразильця Фабіано Пенью та став чемпіоном США за версією WBC.
Після цього ще чотири бої Шабранського не були титульними, але 16 грудня українець знову битиметься за вакантний пояс чемпіона США за версією WBC. Його суперником стане кубинець Салліван Баррера.
Євген Хитров
Євген Хитров зробив вражаючу кар'єру на аматорському ринзі. Представник "золотого" покоління збірної України в 2011 році виграв чемпіонат світу у середній вазі (до 72,6 кг).
Серед профі Хитров вже провів 14 поєдинків, 12 з яких виграв нокаутом. Українець проводить свої бої у яскравому атакуючому стилі, який подобається американським вболівальникам.
Хитров переважну більшість боїв провів у США, проте на свій перший титульний поєдинок приїхав до Кривого Рогу. У жовтні минулого року він нокаутував у рідному місті американця Джоша Лютерана і став чемпіоном NABF.
Після цього українець вже двічі захистив титул та, завдяки цьому, піднявся на третє місце у рейтингу WBC. Це дозволяє боксеру уже в 2017 році розраховувати, як мінімум, на бій за звання офіційного претендента на чемпіонство.
Сергій Деревянченко
Ще один перспективний український середньоваговик – Сергій Деревянченко - також входить до топ-10 рейтингу WBC – він посідає у ньому 9-ту позицію. Проте він набагато вище перебуває у класифікації IBF – на 2-й позиції.
Боксер з Феодосії продовжив виступати за Україну, після російської анексії Криму та виходить на бої під українським прапором.
На любительському ринзі Деревянченко тривалий час був другим номером збірної Україні, проте зміг стати бронзовим призером чемпіонату світу-2007.
Про себе Деревянченко примусив говорити у Всесвітній серії боксу, де він виступав за італійський "Мілан Тандер", казахстанський "Астана Арланс" та двічі ставав найкращим боксером у своїй категорії.
Серед профі Деревянченко виграв усі 9 боїв, у останньому з яких здобув титул офіційного претендента на титул IBF, перемігши екс-чемпіона світу австралійця Сема Солімана. Чинним чемпіоном IBF є "зірковий" казахстанець Геннадій Головкін, який також володіє титулами WBA, WBO та IBO.
Денис Берінчик
На відміну від більшості своїх перспективних співвітчизників, Денис Берінчик вирішив будувати професійну кар'єру в Україні, підписавши контракт з промоутерською компанією братів Кличків – K2 Promotions. Що й такий шлях може привести до успіху свідчить приклад Олександра Усика, який виступаючи за K2, вже у десятому бою став чемпіоном світу.
Поки Берінчику заважає нестабільність. На аматорському рівні він був віце-чемпіоном світу-2011 та срібним призером Олімпіади-2012, але після цих успіхів помітно здав.
Нестабільно українець поки що виступає серед профі, де перші два бої провів у першій напівсередній вазі (до 63,5 кг), але потім перейшов до легкої ваги (до 61,2 кг).
Втім попри те, що Берінчик усі свої 5 перемог здобув над маловідомими суперниками, він може розраховувати на чемпіонський бій. K2 довела, що вміє швидко просувати своїх боксерів на вершини рейтингів.
- Актуальне
- Важливе