8 найогидніших будівель центру Києва

29 листопада, 2016 вiвторок
10:02

Редакція Еспресо вирішила нагадати читачам про будівлі, які найбільше дратують киян

Зміст

1. "Крематорій" на Андріївському

Сьогодні на Андріївському узвозі повинні відкрити реконструйований фасад "Театру на Подолі". Сам театр має відчинити двері для глядачів до березня 2017 року.

Як виявилося, зовнішній вигляд будівлі не відповідав очікуванням жителів міста. Тривалий час силует театру, що будується на Андріївському, був таємницею будівельної сітки, але нещодавно вперше стало видно фасад будівлі, який стрімко викликав обурення громадськості.

Верхівка театру, яку побачили кияни, виглядає як металева квадратна конструкція чорного кольору. Будівля вибивається із загальної панорами своєю текстурою і розміром. Ярослав Ємельяненко, директор у "Чорнобиль-Тур", офіс якого розташований саме по сусідству з новобудовою, порівнює театр із Крематорієм або промисловою вентиляційною системою.

Проект театру

Саму будівлю розробляла команда архітекторів, яку очолює Олег Дроздов. Найвідоміший проект архітектора - Торговий Центр Ave Plaza, побудований 2012 року в центрі Харкова. Споруда вирізняється своїми скляними стінками і світло-коричневим кам'яним фасадом серед сірих тонів радянського ампір міста.

Але якщо центр Харкова може вмістити в себе скляний конструктивізм у сіро-бежевих тонах, то строкатому Андріївському узвозу така забаганка може коштувати втрати іміджу.

Цікаво, що спонсорує реконструкцію театру корпорація "Рошен".

2. Висотна будівля на Кловському узвозі, 7а

Лаврська дзвіниця колись була найвищою будівлею на дніпровських схилах, навіть монумент "Батьківщина-Мати" не наважилися проектувати вище. Але зараз дзвіницю затьмарює вид 48-поверхового житлового будинку.

Ще 2012 року ЮНЕСКО зажадало від керівництва міста нейтралізації хмарочосу. Будівлю довелося би скоротити на цілих 12 поверхів, щоб вона перестала псувати краєвид, який відкривається на Лавру, на що власники комплексу так і не зважилися. Однак ЮНЕСКО вже не вперше погрожує віднести Києво-Печерську Лавру до чорного списку, позбавивши свого захисту і фінансування, так як навколо пам'ятника будують велику кількість нових будинків і бізнес-центрів.

160-метровий будинок є частиною житлового комплексу, в який входить і 16-поверхова скляна офісна будівля. Спершу планували лише 40 поверхів, але будівельники так розійшлися, що вийшли всі 48. Однокімнатну квартиру в такому будинку можна придбати від 200 тисяч доларів.

3. Житловий комплекс на вулиці Грушевського, 9

Висотка на Грушевського, або Маріїнський палац-2, була побудована ще 2005 року. Нависаючи над Аскольдовою могилою своїми 22 поверхами, житловий комплекс так і залишається незаселеним, однак помітним у панорамі правого берега.

Зведення будинку було пов'язане зі скандалами, так як спочатку планувалися лише 15 поверхів, але забудовник вирішив збільшити поверховість без дозволу на це Головкиївархітектури. Споруда розміщена на пагорбі, тому ймовірність зсувів за такої маси будинку доволі висока.

У цьому житловому комплексі, якщо вірити знайденим у Межигір'ї документам, є квартира і президента-втікача Януковича, метраж якої перевищує 1000 метрів. Поблизу є не менш одіозний вертолітний майданчик.

4. Вертолітний майданчик Януковича

Майданчик був побудований ще 2012 року, для особистих потреб екс-президента. І якщо зовнішній вигляд майданчика не викликає огиду, то місце його побудови змушує жахнутися потворністю задуму. Річ у тому, що він розташований за адресою Паркова алея, 16, саме навпроти одного з найромантичніших місць Києва. Нехтуючи зацікавленням людей, колишній президент вирішив звести будівлі для особистого користування.

5. Висотка Diamond Hill на вулиці Івана Мазепи, 11б

Ще один архітектурний несмак розташувався неподалік від готелю "Салют". Зведення цієї будівлі також супроводжувалося безліччю скандалів. ТОВ "ВАНТ", яке довгостроково орендувало ділянку, спроектувало на ній споруду житлового елітного комплексу.

Раніше на місці Diamond Hill був дитячий садок заводу "Арсенал", який вирішили знести. Комплекс був побудований 2012 року та має 19 поверхів.

Він так само, як і попередній комплекс, порушує всі норми безпеки, перевищуючи допустиму поверховість, а його верхівка, що "красується" над деревами, псує панораму правого берега.

Тим, у кого є бажання жити в синьо-білому мавзолеї, а з вікон дивитися в спину Андрію Первозваному - будівля виглядає прямо з-за монумента - таке задоволення обійдеться у 6000 доларів за квадратний метр.

6. ЖК "Поділ Престиж"

Історія житлового комплексу на перетині вулиць Нижній Вал та Костянтинівської почалася ще 2008 року. Тоді за проектом забудовника "Пателі Лізинг" будівля передбачала лише п'ять основних поверхів, а також трьох мансардних поверхів, що каскадом йдуть углиб кварталу.

Однак, як і з попередніми будівлями, забудовник раптово вирішив підвищити поверховість комплексу, довівши його до 13 поверхів. Рішення побудувати додаткові п'ять поверхів прийшло значно пізніше, тому будівля виглядає неоднорідною.

Зараз забудовник судиться зі столичною владою за право здати будинок в експлуатацію. І хоча будівлю так і не введено в користування і, можливо, буде заарештовано і знесено, продаж квартир у ній йде на повен хід. Вартість однієї квартири в будинку-монстрі стартує від 1500 доларів за квадратний метр.

7. Споруда "Укрексімбанк"

Будівля розташована за адресою Антоновича, 127, і на відміну від своїх попередників у цьому огляді, крім разючої потворності, нічого небезпечного в собі не таїть.

Вона з'явилася на початку 2000-х, і тоді обшивати споруди мармуром і склом було піком престижу. Метою цього архітектурного творіння було вразити своєю розкішшю клієнта, проте, як і малинові піджаки, так і подібне поєднання виглядало вже тоді дуже зухвалим.

Попри весь несмак споруди, 2001 року авторів нагородили Державною премією з архітектури.

8. Будь-який МАФ у Києві

Як виглядали би європейські міста, якби їхні вулиці заполонили МАФи Києва
 
Крім монструозних житлових комплексів і глянцевих висотних бізнес-центрів, прекрасний антураж міста можуть зіпсувати і малі архітектурні споруди. Причому там, де є одна ятка, відразу з'являється і друга, а до них приростає пара вуличних торговців.

Незважаючи на кількість МАФів у місті, всі вони виконані в різних стилях і виглядають як сумбурне нагромадження в місцях підвищеного скупчення людей. Але, крім естетики, під сумнів можна поставити дотримання пожежних і санітарних норм із боку власників більшості кіосків.

Теги:
Читайте також:
Київ
-2.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.69
    Купівля 41.69
    Продаж 42.2
  • EUR
    Купівля 43.4
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
23 грудня
00:14
У Бразилії розбився літак із пасажирами: щонайменше 10 людей загинули
2024, неділя
22 грудня
23:39
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила БПЛА по Україні: ситуація ввечері 22 грудня
23:36
Роберт Фіцо
"Була відповіддю на заяву Зеленського": Фіцо про зустріч із Путіним
22:36
Війна з Росією, ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 207 боєзіткнень: на Курахівському напрямку українські захисники відбили 26 атак
22:13
Дані про стан здоров’я пацієнтів автоматично передаватимуть до Реєстру військовозобов’язаних "Оберіг"
22:09
Ексклюзив
Вибори Україна
"Їхнє завдання посіяти хаос": нардеп Княжицький про можливість участі в наступних президентських виборах проросійських сил
21:53
Ексклюзив
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
"Ситуація абсолютно ганебна, усі щось зробили не так" - політолог Сумленний про теракт у Магдебурзі
21:42
Ексклюзив
транзит газу, газ
Технічні можливості є, - експерт з енергетики Закревський про можливості постачання газу до Молдови
21:14
Дональд Трамп
Трамп вже чекає на зустріч з Путіним
20:56
Росіяни пригрозили вдарити по Києву новими балістичними ракетами з КНДР: в ЦПД закликали не піддаватися провокаціям ворога
20:20
Оновлено
Усик привіз на бій до Ер-Ріяду справжню шаблю Івана Мазепи XVII століття
20:17
Саломе Зурабішвілі
Зурабішвілі дала "Грузинській мрії" не більше тижня на призначення нових парламентських виборів
20:07
Огляд
атака багатоповерхівок у Казані
Атака на хімпідприємство в Ростовській області, вибух на базі Північного флоту РФ у Муранську і на ТОТ Донеччини: де в росіян вибухало та палало цього тижня
20:00
OPINION
Ми відновлювали українське занадто повільно
19:49
Володимир Путін та Дональд Трамп
"Усе змінюється". Путін вважає, що після війни з Україною країни Європи та США знову будуть союзниками РФ
19:44
Огляд
Зґвалтування дитини
Жизель Пеліко та її чоловік-ґвалтівник: історія зради, насильства та боротьби за справедливість. Пояснюємо
19:25
Ексклюзив
кібератака
"Не лише Мін'юст відповідає, а й Держспецзв’язку" - керівник "Центру безпекових досліджень "СЕНСС" Черниш про кібератаку на держреєстри
19:00
Інтерв’ю
путін
Путін боїться торпедувати мирний план, але все одно це робить, - Фейгін
18:45
Інтерв’ю
Михайло Костів
"Батько конвенції про геноцид" - Рафал Лемкін: як найвизначніший юрист XX століття пов'язаний з Україною
18:29
Оновлено
ЗСУ загиблі
На Донеччині росіяни розстріляли 4 українських полонених зі 110-ї бригади: що відомо
18:07
прем'єрка Італії Мелоні
"Загроза набагато ширша, ніж ми уявляємо": прем'єрка Італії Мелоні попередила, що РФ може використати мігрантів, аби дестабілізувати ситуацію в Європі
18:00
OPINION
Внутрішнє існування РФ — мракобісся
17:42
Саломе Зурабішвілі
Грузинський прем'єр Кобахідзе висунув ультиматум президентці Зурабішвілі. Перед її виступом на мітингу в Тбілісі поліція конфіскувала авто зі звукотехнікою
17:29
курсанти
Міноборони різко збільшить стипендії курсантів: про які суми йдеться
17:14
Олександр Усик
Хоче відпочити й побачити доньку: Усик поділився планами на майбутнє після перемоги над Ф'юрі
17:02
Ексклюзив
волонтерка
Як РФ вдається дискредитувати українські благодійні фонди: пояснив засновник OSINT-агенції Molfar Старосєк
17:00
За добу росіяни обстріляли 8 населених пунктів Донеччини: загинула людина, ще одна поранена
16:44
Комплекс балістичних ракет середньої дальності KN-15 (Pukguksong-2), КНДР
Північна Корея імовірно передала РФ балістичні ракети KN-15: що про них відомо
16:00
OPINION
Чому серед українців розвелося чимало корисних ідіотів?
15:54
МВФ
Коли закінчиться війна: МВФ не виключає бойових дій до середини 2026 року
15:42
Після катастрофи танкерів з мазутом на узбережжя Новоросійська винесло мертвих дельфінів
15:25
Зеленський, Трамп
Трамп запропонував Зеленському почати думати про припинення вогню та відмову від усіх окупованих територій, - El Pais
15:21
Дрони вночі атакували Орловську область РФ: загорілася нафтобаза
15:08
Інфографіка
AGM-88 HARM
Знищують радари й засліплюють ворожу ППО: що таке AGM-88 HARM – американські ракети, якими ЗСУ свого часу шокували росіян
15:07
Оновлено
Стінг
Стінг заспівав Shape of my Heart під бандуру: на інструменті зіграв український військовий бандурист Тарас Столяр
15:03
зарплати
Три місяці без зарплати: на ТОТ росіяни не виплачують кошти працівникам Бердянського порту
15:03
Ексклюзив
Насправді все населення України отримує субсидії на електроенергію, - експерт з питань енергоефективності Павлюк
14:35
Зеленський заявив, що 2025 рік має стати для України роком справедливого миру
14:32
Ексклюзив
Біля столичного ЦУМу зібралися на акцію з вимогою сприяти визволенню полонених (22.12.2024)
"У тебе є завтра, а в них немає сьогодні". Біля столичного ЦУМу зібралися на акцію з вимогою сприяти визволенню полонених
14:10
путін
Путін погрожує Україні "багатократно більшими руйнуваннями" у відповідь на удар по Казані
Більше новин