8 найогидніших будівель центру Києва
Редакція Еспресо вирішила нагадати читачам про будівлі, які найбільше дратують киян
1. "Крематорій" на Андріївському
Сьогодні на Андріївському узвозі повинні відкрити реконструйований фасад "Театру на Подолі". Сам театр має відчинити двері для глядачів до березня 2017 року.
Як виявилося, зовнішній вигляд будівлі не відповідав очікуванням жителів міста. Тривалий час силует театру, що будується на Андріївському, був таємницею будівельної сітки, але нещодавно вперше стало видно фасад будівлі, який стрімко викликав обурення громадськості.
Верхівка театру, яку побачили кияни, виглядає як металева квадратна конструкція чорного кольору. Будівля вибивається із загальної панорами своєю текстурою і розміром. Ярослав Ємельяненко, директор у "Чорнобиль-Тур", офіс якого розташований саме по сусідству з новобудовою, порівнює театр із Крематорієм або промисловою вентиляційною системою.
Проект театру
Саму будівлю розробляла команда архітекторів, яку очолює Олег Дроздов. Найвідоміший проект архітектора - Торговий Центр Ave Plaza, побудований 2012 року в центрі Харкова. Споруда вирізняється своїми скляними стінками і світло-коричневим кам'яним фасадом серед сірих тонів радянського ампір міста.
Але якщо центр Харкова може вмістити в себе скляний конструктивізм у сіро-бежевих тонах, то строкатому Андріївському узвозу така забаганка може коштувати втрати іміджу.
Цікаво, що спонсорує реконструкцію театру корпорація "Рошен".
2. Висотна будівля на Кловському узвозі, 7а
Лаврська дзвіниця колись була найвищою будівлею на дніпровських схилах, навіть монумент "Батьківщина-Мати" не наважилися проектувати вище. Але зараз дзвіницю затьмарює вид 48-поверхового житлового будинку.
Ще 2012 року ЮНЕСКО зажадало від керівництва міста нейтралізації хмарочосу. Будівлю довелося би скоротити на цілих 12 поверхів, щоб вона перестала псувати краєвид, який відкривається на Лавру, на що власники комплексу так і не зважилися. Однак ЮНЕСКО вже не вперше погрожує віднести Києво-Печерську Лавру до чорного списку, позбавивши свого захисту і фінансування, так як навколо пам'ятника будують велику кількість нових будинків і бізнес-центрів.
160-метровий будинок є частиною житлового комплексу, в який входить і 16-поверхова скляна офісна будівля. Спершу планували лише 40 поверхів, але будівельники так розійшлися, що вийшли всі 48. Однокімнатну квартиру в такому будинку можна придбати від 200 тисяч доларів.
3. Житловий комплекс на вулиці Грушевського, 9
Висотка на Грушевського, або Маріїнський палац-2, була побудована ще 2005 року. Нависаючи над Аскольдовою могилою своїми 22 поверхами, житловий комплекс так і залишається незаселеним, однак помітним у панорамі правого берега.
Зведення будинку було пов'язане зі скандалами, так як спочатку планувалися лише 15 поверхів, але забудовник вирішив збільшити поверховість без дозволу на це Головкиївархітектури. Споруда розміщена на пагорбі, тому ймовірність зсувів за такої маси будинку доволі висока.
У цьому житловому комплексі, якщо вірити знайденим у Межигір'ї документам, є квартира і президента-втікача Януковича, метраж якої перевищує 1000 метрів. Поблизу є не менш одіозний вертолітний майданчик.
4. Вертолітний майданчик Януковича
Майданчик був побудований ще 2012 року, для особистих потреб екс-президента. І якщо зовнішній вигляд майданчика не викликає огиду, то місце його побудови змушує жахнутися потворністю задуму. Річ у тому, що він розташований за адресою Паркова алея, 16, саме навпроти одного з найромантичніших місць Києва. Нехтуючи зацікавленням людей, колишній президент вирішив звести будівлі для особистого користування.
5. Висотка Diamond Hill на вулиці Івана Мазепи, 11б
Ще один архітектурний несмак розташувався неподалік від готелю "Салют". Зведення цієї будівлі також супроводжувалося безліччю скандалів. ТОВ "ВАНТ", яке довгостроково орендувало ділянку, спроектувало на ній споруду житлового елітного комплексу.
Раніше на місці Diamond Hill був дитячий садок заводу "Арсенал", який вирішили знести. Комплекс був побудований 2012 року та має 19 поверхів.
Він так само, як і попередній комплекс, порушує всі норми безпеки, перевищуючи допустиму поверховість, а його верхівка, що "красується" над деревами, псує панораму правого берега.
Тим, у кого є бажання жити в синьо-білому мавзолеї, а з вікон дивитися в спину Андрію Первозваному - будівля виглядає прямо з-за монумента - таке задоволення обійдеться у 6000 доларів за квадратний метр.
6. ЖК "Поділ Престиж"
Історія житлового комплексу на перетині вулиць Нижній Вал та Костянтинівської почалася ще 2008 року. Тоді за проектом забудовника "Пателі Лізинг" будівля передбачала лише п'ять основних поверхів, а також трьох мансардних поверхів, що каскадом йдуть углиб кварталу.
Однак, як і з попередніми будівлями, забудовник раптово вирішив підвищити поверховість комплексу, довівши його до 13 поверхів. Рішення побудувати додаткові п'ять поверхів прийшло значно пізніше, тому будівля виглядає неоднорідною.
Зараз забудовник судиться зі столичною владою за право здати будинок в експлуатацію. І хоча будівлю так і не введено в користування і, можливо, буде заарештовано і знесено, продаж квартир у ній йде на повен хід. Вартість однієї квартири в будинку-монстрі стартує від 1500 доларів за квадратний метр.
7. Споруда "Укрексімбанк"
Будівля розташована за адресою Антоновича, 127, і на відміну від своїх попередників у цьому огляді, крім разючої потворності, нічого небезпечного в собі не таїть.
Вона з'явилася на початку 2000-х, і тоді обшивати споруди мармуром і склом було піком престижу. Метою цього архітектурного творіння було вразити своєю розкішшю клієнта, проте, як і малинові піджаки, так і подібне поєднання виглядало вже тоді дуже зухвалим.
Попри весь несмак споруди, 2001 року авторів нагородили Державною премією з архітектури.
8. Будь-який МАФ у Києві
Незважаючи на кількість МАФів у місті, всі вони виконані в різних стилях і виглядають як сумбурне нагромадження в місцях підвищеного скупчення людей. Але, крім естетики, під сумнів можна поставити дотримання пожежних і санітарних норм із боку власників більшості кіосків.
- Актуальне
- Важливе