live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Доктор Ліза. Ширма для режиму чи ангел, що служив злу

8 грудня 2016 року Доктор Ліза отримала від Путіна премію за правозахисну діяльність
"Доктор Ліза" рятувала життя дітей на війні, яку розв'язав путінський режим. І не сказала проти нього жодного кривого слова, й брала з рук Путіна державні нагороди

Найбільше емоцій у росіян після катастрофи літака Міноборони РФ викликала смерть Доктора Лізи - керівниці благодійного фонду "Справедлива допомога" Єлизавети Глінки. За офіційною російською версією вона супроводжувала гуманітарний вантаж (медикаменти) для університетського шпиталю в Латакії.

Російські ЗМІ присвячують Глінці особливе місце на шпальтах, в сюжетах та на сайтах, про неї збирають спогади інших благодійників та відомих діячів різних сфер життя. З приводу її загибелі особливо багато скорботи - вона допомагала безпритульним, алкоголікам, інвалідам та іншим знедоленим.

Читайте також: Російська карма. Все про катастрофу Ту-154 під Сочі

В Україні, можливо, до її смерті поставились би так само, якби благодійниця обмежилася благодійністю. Але її робота в останні роки мала й пропагандистську мету.

Вона надавала путінському режиму людського виразу обличчя, за що й отримувала з рук російського президента нагороди. Фактично, Доктор Ліза виявилась одним з успішних проектів Кремля.

Київське та московське минуле "Доктора Лізи"

Якщо покопатися в архівах української преси, наприклад, за 2006 рік, ми дізнаємося, що перший хоспіс для онкохворих у Києві заснувала громадянка США Ліза Глінка. У ті часи благодійниця ще не використовувала псевдонім Доктор Ліза. Це ім'я для власного блогу вона обрала після переїзду до Москви у 2007 році.

Хоспіс представляв собою 10 палат на 7-му поверсі онкологічного диспансеру в Святошино. Сучасну будівлю цього хоспісу почали зводити завдяки її ж зусиллям, про що писали, наприклад, газети "Дзеркало тижня" та "Факти".

Проте, відкрили корпус лише в 2008 році, коли Глінка вже працювала у Росії, а всі заслуги взяла собі команда тодішнього мера Києва Леоніда Черновецького.

Глінку у 2007 році запросили до Москви очолити фонд "Справедлива допомога", спонсором якого була і донині є партія "Справедливая Россия". Власне, це прояснює, чому далі з "Доктором Лізою" сталося те, що сталося.

null

Доктор Ліза та лідер "Справедливой России" Сергій Миронов

"Справедливая Россия" - це політичне дітище Сергія Миронова, якого українські правоохоронні органи звинувачують у підтримці та фінансуванні терористів на Донбасі.

Його політичний проект свого часу розпочався як створення ручної опозиційної політичної сили. Партії давали кілька процентів на виборах у Держдуму, а Миронову навіть дозволили 10 років посидіти на високій, але абсолютно імпотентній посаді голови Ради Федерації. Миронов, як і Жириновський, мали створювати видимість, нібито в російському парламенті існує більше, ніж одна політична сила.

Доктор Ліза лишалась безпартійною та загравала з ліберальною опозицією. Наприклад, у 2012 році вона стала одним із співзасновників "Ліги виборців", яка виступала за чесні вибори.

Російських солдат на Донбасі не побачила

Проте вже з початком війни в Україні їй поставили інші задачі. Глінка не менше 20 разів їздила в так звані "ДНР" та "ЛНР" і вивозила звідти хворих українських дітей у Росію. Проте робила це незаконно, без погодження української влади. Сама вона стверджувала, що частину дітей забирали до Харкова, а ті, хто поїхав у Росію, самі хотіли цього.

Глінка у своїх інтерв'ю розповідала, що в Україні немає російських військ, а люди гинуть від обстрілів Нацгвардії. Про неї збирався зняти кіно Грем Філіппс - той самий, що знущався над скаліченим українським воїном Володимиром Жемчуговим перед обміном та запостив на Youtube відео з трупами українських військових, які загинули на Світлодарській дузі.

null

Одне з найбільш одіозних інтерв'ю з Глінкою вийшло на порталі pravmir ("Православие и мир"). Його критикували навіть у Росії, після чого в текст нібито вносили правки. 

Так це чи ні, можна сперечатись, але принаймні зараз горезвісний абзац про російські війська виглядає так: "Як людина, яка регулярно буває в Донецьку, я не бачила там російських військ, подобається це комусь чути чи не подобається. Є ополчення і є українські війська, які з'ясовують між собою стосунки. Йде громадянська війна, це визнав і Червоний хрест".

Історія життя доктора Лізи свідчить, що, як то не банально повторювати, життя складається не лише з чорного та білого. А ще воно доводить, що не можна лишатись ангелом, працюючи на зло.

Фактично, виходить так, що "доктор Ліза" рятувала життя дітей на війні, яку розв'язав путінський режим. І не сказала проти нього жодного кривого слова, й брала з рук Путіна державні нагороди. Останню таку вона отримала за 18 днів до своєї смерті.

новини партнерів

19 листопада, 2017 неділя

18 листопада, 2017 субота

19 листопада, 2017 неділя

18 листопада, 2017 субота

17 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати