7 українських альбомів року, які варто послухати
Українські артисти продовжують радувати якісною музикою. І цьогоріч побачили світ нові платівки, які приємно буде послухати і наступного року
Введення квот на україномовну музику викликало не лише позитивну реакцію, а й острах багатьох слухачів. Чимало людей переконані, що український радіоефір важко заповнити необхідною кількістю якісної україномовної музики.
Натомість музиканти продовжують спростовувати це, і лише 2016 року побачило світ чимало нових альбомів. Еспресо.TV відібрало 7 збірок українських артистів, які варто послухати.
Onuka – Vidlik
На початку року молодий, але вже доволі популярний електро-фолк-гурт випустив ЕР Vidlik. Новий міні-альбом лідер гурту Ната Жижченко присвятила річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Катастрофа і надихнула на його створення.
До збірки Vidlik увійшло 4 треки – два українською та два англійською. Як пояснила Ната Жижченко, одна з причин такої пильної уваги до трагедії на ЧАЕС пов'язана з тим, що її тато був одним з ліквідаторів наслідків аварії.
Альбом став свого роду експериментом. У ньому вперше електронну музику та етно-інструменти поєднали з оркестром, використали рідкісний музичний інструмент бугай, а особливого драматизму треку "1986" надають реальні уривки з розмов диспетчерів у той трагічний день.
Джамала – "1944"
Українська співачка кримськотатарського походження після тріумфу на "Євробаченні" не зупинилася, а вирішила вражати своїх шанувальників далі. На початку літа вона випустила свій четвертий студійний альбом "1944".
До альбому увійшли 12 композицій, що розкривають теми самотності, кохання та надії на краще майбутнє. Альбом має електронне звучання.
Що вражає не менше, альбом випустив найбільший у світі лейбл Universal Music Group, який працює з Florence + The Machine, Nickelback, Nicki Minaj, John Newman, The Weeknd, Lorde.
Релізом платівки на території Європи займається Universal Music Denmark. В Україні альбом можна слухати на iTunes.
O.Torvald - #нашілюдивсюди
Українські рокери з Полтави представили цьогоріч свій п’ятий студійний альбом. Платівка "#нашілюдивсюди", до якої потрапило 11 композицій, стала результатом експериментів із звучанням та пропонує відчути позитив та ейфорію життя.
Ще однією особливістю альбому стало те, що більшість треків були створені незвичним для гурту способом. Первинним інструментом у новому альбомі стала не гітара, а клавішні.
Як зазначив соліст гурту Женя Галич, альбом "#нашілюдивсюди" – це інша музика, суцільний позитив, жодних шмаркливих страждань.
Kozak System – "НеМоя"
Українські рокери презентували невеликий, але вартий уваги альбом "Не Моя". До нього увійшло 5 композицій, а головною стала пісня "Не Моя", створена на вірш "Ну скажи, хіба не фантастично…" відомого українського поета-шістдесятника Василя Симоненка.
Другий куплет написав Сашко Положинський, лідер гурту "Тартака". Співпродюсером став музикант та аранжувальник гурту "Океан Ельзи" Мілош Єліч. Тож вийшла нова, цілісна композиція.
"ДахаБраха" – "Шлях"
Колоритний етно-хаос-гурт "ДахаБраха", який заслужено вважають найбільшим гастролером країни, після 4-річної перерви випустив новий альбом "Шлях".
Нова платівка присвячена тим, хто віддав своє життя за нашу свободу, тим, хто продовжує стояти на її сторожі, і тим, хто йде непростим шляхом вільної людини, не втрачаючи надії.
Основою альбому стала музична програма "Дорога". З нею гурт минулого року гастролював Україною. Тож пісні представляють різні регіони України. Наприклад, композиції "Чорна хмара" та "А дощик накрапа" один з учасників гурту Марк Галаневич записав від своєї бабусі з села Крушинівка Бершадського району Вінниччини.
Şalğir boyu, або "Берегами Салгиру", - кримськотатарська пісня, записана у селі Маловидне Бахчисарайського району.
Альбом "Шлях" - це притаманне музикантам "ДахаБрахи" переосмислення українських фольклорних пісень та нове, осучаснене звучання старого.
"Антитіла" – "Сонце"
П’ятий альбом цього року випустили і "Антитіла". До збірки увійшли 9 композицій, створених протягом року.
Пісні дуже різні, деякі - кардинально протилежні за емоціями. Як зазначив лідер гурту Тарас Тополя, альбом "Сонце" – це та надія, яку хочеться дати людям цей непростий час.
Альбом став певною мірою експериментом, але зберіг притаманні "Антитілам" чесну лірику, змістовність та драйв.
The Elephants - Colors
Якщо слухати їхню музику, не знаючи нічого про виконавців, важко повірити, що це український гурт. Молоді музиканти з Сум The Elephants стали справжнім відкриттям цього року.
Їхній дебютний альбом Colors – це якісна музика, наповнена мрійністю та легкістю.
Робота над альбомом відбувалася у співпраці з Євгеном Філатовим, який виступив продюсером The Elephants, та лейблом Vidlik Нати Жижченко. Протягом року хлопці писали пісні, виступали на великих фестивалях України, а в грудні презентували збірку, яка стала своєрідним першим підсумком.
Для Філатова робота з The Elephants стала продюсерським дебютом та музичним експериментом, яким він задоволений.
Єдине, до чого можна було б причепитися за великого бажання, - це схожість назви українського гурту із французьким дуетом Elephanz, які існують з 2008 року.
- Актуальне
- Важливе