live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Дмитро Гомон 26 січня, 2017 четвер

Стіна Трампа. Чи виконає президент США свою ключову обіцянку

Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою, але дуже ймовірно, що проект так і не буде втілений у життя

Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою, але дуже ймовірно, що проект так і не буде втілений у життя

Цілком очікувано серед перших рішень Трампа з'явилися укази, які мають на меті зменшити в США кількість нелегальних мігрантів. Один з найбільш дивних проектів - будівництво стіни на кордоні США і Мексики.

Якими будуть довжина, висота та інші характеристики стіни?

Йдеться про лінію кордону довжиною 3200 км. Під час перегонів Трамп скоротив довжину проекту, відзначивши, що частина кордону складається з природних перепон, а подекуди вистачить паркану.

За час дискусій в Twitter, він збільшив висоту стіни. Як підрахував присвячений будівельним проектам сайт B1M.com, згідно з останніми обіцянками висота має складати близько 15 метрів.

Планується, що товщина стіни становитиме 25 см і вона заглибиться на 2 метри в землю, аби перешкодити риттю підкопів і тунелів. Конструкція базуватиметься на фундаменті 1,5 м шириною та 30 см висотою.

Чи були прецеденти будівництва стіни на мексиканському кордоні?

Стіни ні, але з початку 1990-х років близько 1000 км кордону перекрили парканами та іншими схожими конструкціями. У березні 2016 року фотограф Джеймс Вітлоу Делано зробив для журналу National Geographic репортаж про те, як виглядають сьогодні ці паркани.

Подекуди це потужні фортифікаційні споруди висотою 5-6 метрів, а подекуди - низенькі протиавтомобільні "їжаки". Найцікавіше виглядають "ходячі" паркани, пристосовані до рухливих піщаних дюн Каліфорнії.

Мексика кордон стіна

Спеціальний паркан для рухливих пісків. Фото: U.S. Border Patrol

Трамп наполягає, що будуватися буде саме стіна, а не паркан. Він, зокрема, виправив репортера, який питав його про плани будівництва конструкції: "Це не паркан, це стіна. Ви тільки що неправильно повідомили про це".

Скільки це коштуватиме?

Спочатку Трамп називав цифру $8 млрд. Пізніше говорив, що весь проект коштуватиме $10-12 млрд. Проте спеціалісти з будівництва вважають, що сума витрат буде вищою.

Незалежний аналіз інвестиційної компанії Alliance Bernstein свідчить, що проект коштуватиме не менше $15 млрд, а найбільш ймовірно - $25 млрд. Британська консультаційна компанія Gleeds for Building підрахувала, що проект коштуватиме ще більше - $31 млрд.

Втім, усі аналізи застерігають - це приблизні цифри. Адже проект має багато змінних. Окрім вартості матеріалів (скоріш за все, це будуть бетон, цемент і сталь) потрібно витратити чималі суми на дизайн, придбання землі (деякі ділянки знаходяться в приватній власності), транспортування, оплату праці робітників. Окрім того, після будівництва доведеться витрачати чималі кошти на підтримку стіни в належному стані та охорону.

Нарешті, може виявитися, що потрібно збудувати нові дороги для доставки будматеріалів. В Gleeds for Building вважають, що це коштуватиме $900 млн.

Хто заплатить?

В своєму першому інтерв'ю на посаді президента для телеканалу ABCnews Трамп вкотре заявив, що кошти на будівництво відшкодує Мексика. За його словами, будівництво почнеться протягом "найближчих місяців". Тобто на практиці спочатку США витратять на проект кошти власних платників податків. Хоча, обіцяє Трамп, в кінцевому підсумку американцям проект не коштуватиме нічого.

Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто заявив, що його країна не платитиме за стіну. На нього чиниться великий тиск всередині країни - від лідера країни вимагають на знак протесту проти будівництва стіни скасувати візит до США, запланований на наступний тиждень.

Трамп каже, що Ньєто мав сказати те, що сказав. Проте на його переконання Мексику можна змусити заплатити, якщо заблокувати перерахування, які здійснюють мексиканські "заробітчани". Або суму можна буде відшкодувати збільшенням платні за візи для мексиканців, підвищенням мита на мексиканські товари тощо.

Хто виграє?

На перший погляд видається, що для американців поява стіни - це суцільні плюси. Потужний фізичний бар'єр має зменшити наркотрафік, потік контрабанди та кількість нелегальних мігрантів, що прибувають до США в пошуках кращої роботи.

Мексика кордон стіна

Паркан-стіна на кордоні між американським містом Ель-Пасо та мексиканським Сьюдад-Хуарес. Фото: Reuters

Новий президент окрім будівництва стіни має намір переглянути ще й угоду про Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA), підписану США, Мексикою і Канадою. Такі заходи збільшать кількість гострих кутів та непорозумінь між сусідніми країнами.

За іронією долі, на будівництві може найбільше заробити мексиканська компанія Cemex. Виробник будматеріалів розташований найбільш вигідно для постачання цементу і бетону. Тобто в результаті Трамп, який обіцяє повернути робочі місця американцям, може своїм проектом надати роботу мексиканцям - тим самим, проти яких і будують стіну.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати