live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
23 лютого, 2017 четвер

"Гіркі жнива". Чим може вразити канадський фільм про Голодомор

В український прокат вийшов довгоочікуваний канадський фільм "Гіркі жнива": епічна історія кохання на тлі сталінського Голодомору 1932-1933 років

В український прокат вийшов довгоочікуваний канадський фільм "Гіркі жнива": епічна історія кохання на тлі сталінського Голодомору 1932-1933 років

Ніколи раніше страшні події Голодомору не були частиною розважального, мейнстримного твору. Зазвичай, Голодомор у культурі зображають, як черговий доказ приниження українців.

Новий фільм "Гіркі жнива" ламає цю традицію, демонструючи те, що неможливо викорінити жодним голодом: нестримну жагу українців до життя і свободи.

В головній ролі у фільмі - син оскароносного актора Джеремі Айронса - Макс. Актор виявився небезталанним і чудово вписався у образ інтелігентного українця, який з діда-прадіда має козацьке коріння. Його приваблює малювання і дівчина Наталка (чудово грає британка Саманта Баркс), але ідилії кохання завадить колективізація, апогеєм якої буде геноцид українців.

У фільмі, який охоплює значний відрізок української історії, хоч і хаотично, але загалом переконливо показані щоразу важчі випробування, які лягають на плечі головних героїв, змушених розплачуватись за свою національну приналежність.

Герої, втрачаючи найближчих людей, продовжують жити заради інших, не відмовляючи у допомозі однодумцям і не шкодуючи ворога.

Талановито грають не лише молоді виконавці головних ролей, але й жива легенда світового кіно Теренс Стемп, який починав свою кар’єру у Фелліні і Пазоліні. Йому дісталась роль дідуся головного героя, незворушного і мужнього українського патріота, який зберігає честь і гідність навіть за найбільш несприятливих для нього обставин.

Є у фільмі й українські актори. Найвідоміший з них - Остап Ступка, героя якого розкуркулюють "червоні". З невеликою, майже повністю німою роллю Ступка справляється на відмінно.

Але якими б хорошими не були актори, головна складова будь-якого фільму - це сценарій, від якості якого залежить фінальний успіх чи провал. Сюжет "Гірких жнив" насичений різноманітними, захоплюючими подіями.

Від традиційних українських обрядів до сцен розстрілів і самогубств - фільм "Гіркі жнива" тримає увагу глядача та ні на мить не дає занудьгувати.

Дещо штучними видаються сцени з нібито реальним Сталіним: його персону можна було залишити за дужками оповіді. Вона й так перенасичена героями, подіями, словами. Складається враження, що з розказаного за дві години екранного часу вийшов би непоганий серіал.

"Гіркі жнива" - це не лише про про кохання на тлі Голодомору, але й про те, що не можна бути водночас патріотом і комуністом. Загалом, в авторів вийшов фільм про любов до Батьківщини, яка є набагато глибшою, а ніж потяг до іншої людини, їжі чи ідеології.

Фільм рятує те, що він зроблений щиро з любов’ю до матеріалу. Зрозуміло, що в жорстких рамках сучасного кіновиробництва "Гіркі жнива" - це розумний компроміс заради того, щоб масовий глядач дізнався про одну з найстрашніших і маловідомих сторінок людства.

І авторам фільму це вдалося. Ймовріно, що їхній фільм не буде обласканий кінофестивалями і "Оскарами", але точно виконає просвітницьку функцію. Чи не вперше про проблему Голодомору 1932-1933 року дізнається глядач у 45-ти країнах світу, в яких фільм виходить у прокат.

Продюсер фільму Ян Ігнатович повідомив, що Росія не зацікавлена у цьому фільмі, тому його прокат там швидше за все не відбудеться. І це підтверджує той факт, що сьогоднішня агресія колись "братнього народу" має страшні історичні передумови. Як дуже правильно підмітив виконавчий продюсер "Гірких жнив" Денніс Девідсон, західні країни повторюють свої помилки сьогодні, умиротворюючи агресора, як вони це робили під час Голодомору зі Сталіним.

Символічно, що зйомки цього фільму співпали з подіями Революції гідності. Більшість сцен фільму були зняті в Україні на території Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові, незадовго до того, як уряд Азарова відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. Дозняли фільм вже після того як розпочався Євромайдан. Автори кажуть, що це співпадіння ситуативне.

Але якби вони не хотіли абстрагуватись від політики, занурюючись у історію, їхнє кіно піднімає найактуальніше питання постмайданної України: як перемогти "братній народ", агресія якого перейшла всі можливі і неможливі кордони.

"Гіркі жнива" - це один з найважливіших сучасних фільмів про українців і для українців. Бо він вірить в силу духу незламного воюючого народу, а не оплакує його долю. Побачити фільм можна вже від 23 лютого в українському прокаті.

Гіркі жнива

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати