live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Батько застреленого Умара Ісраїлова: Кадирівці можуть катувати і вбивати, але операціями керує ФСБ

Алі Ісраїлов, батько Умара Ісраїлова, застреленого в 2009 році у Відні, розповів про кілера Курмакаєва і зв'язок між кадирівцями і російськими спецслужбами

В Україні нещодавно трапився резонансний, кривавий ексцес: людина, яка згодом виявилася бандитом Курмакаєвим, мало не вбила бійця АТО Адама Осмаєва. Дружині Осмаєва Аміні вдалося підстрелити кілера.

Це не людина, це мерзотна тварюка. І я був дуже здивований, що він сплив зараз в Україні, тому що у мене була інформація, після того, як його з Відня відправили в Москву, що його надовго посадили.

Він свого часу вийшов на контакт з моїм сином у Відні. У його завдання не входило фізичне усунення мого сина, його завданням було умовити його забрати документи з Страсбурзького суду і спробувати привезти його в Чечню. Спочатку умовити...

Якщо не вдасться умовити, тоді вже інші методи, що в подальшому вони і зробили (Умара Ісраїлова розстріляли у Відні в 2009 році. - Ред.), Але ця задача вже була доручена іншим людям. Але Курмакаєв його виявив, знайшов, і це він вийшов з ним на контакт.

Наскільки я розумію, розмови подібного роду ведуть одні люди, а стріляють - інші. Тобто ролі розподілені, щоб у разі чого, той, хто говорив з жертвою, не мав особливих проблем.

Якби при перших контактах на нього було покладено завдання фізичного усунення, він, напевно, спробував би це зробити, але, мабуть, на нього такого завдання при першій зустрічі з моїм сином покладено не було.

Але мене здивувала поведінка поліції в даній ситуації: вони могли дуже багато чого довідатися у цього Курмакаєва про плани Кадирова, про їхні методи, про їхні можливості. Але дуже дивно вчинила віденська поліція: вони його просто посадили в літак і відправили в Москву.

Слід пропав після того, як він повернувся в Москву. Потім ходили чутки - а деякі чутки більш точні, ніж офіційна інформація - Кадиров був на нього злий, що той розкрив його перед поліцією, і збирався його знищити.

Але начебто його родичі насилу вмовили Кадирова не вбивати його. Курмакаєва змусили взяти на себе деякі «висяки» і надовго заховали у в'язницю. Тут у мене вся інформація про цю людину закінчується. І ось тепер він спливає там у вас.

А наскільки серйозний вплив зараз Кадирова на людей, подібних до цього нашого затриманого?

Абсолютний вплив! Абсолютний. Я впевнений, що і ця людина, і люди з оточення Кадирова вб'ють власного батька, якщо Кадиров накаже. Я дуже довго сидів у них в підвалі і спостерігав багато речей, коли брат брата приводив до них на розтерзання.

У людей навколо Кадирова межею мрій було когось привести, здати Кадирову і отримати в подарунок «Стєчкіна» і машину. Зараз, напевно, пріоритети у них набагато вищі, тобто запити цих людей інші. Ну і подорослішали, напевно.

А наскільки серйозна зв'язка між російськими спецслужбами, наприклад ФСБ, і людьми Кадирова?

Кадиров за розумовим своїм розвитком для подібних справ - нижче середнього. У нього розуму не вистачить для таких справ. А ці люди не представляються, не світяться в кадрах, але керують. Я сам це бачив. Коли мене привезли до нього додому.

Мова йде про Кадирова?

Так, до Кадирова додому. У нього я побитий лежав в кутку в спортзалі. Там було багато інших людей побитих. І от увечері він заходить. Всі інші як шістки бігають, але був один чоловік у костюмі, незалежний такий, знаєте, як спостерігач.

І я зрозумів, що це, швидше за все, представник ФСБ. Ні сам Кадиров, ні його оточення - у них просто розуму не вистачить, ні досвіду. Вони ж ніде не вчилися, вони крім як катувати, вбивати людей нічому іншому в своєму житті не вчилися і нічого іншого робити не вміють.

А проводити якісь операції, капості робити, цього людей вчать в ФСБ чи КДБ. А цих ніхто нічому не вчив - вони можуть лише забити беззахисну людину, вбити її.

Багато українських політиків отримували погрози. І подібна ситуація може трапитися і в Україні. Мова йде не тільки про військові дії, а й використання людей Кадирова як гарматне м'ясо для виконання путінських наказів. Вони підуть на це?

Їх змусять. Розумієте, все оточення Кадирова, у них методи такі, вони не залишають людині шансу робити зворотний хід - тобто, вийти з цієї структури. Людину обов'язково повинні забруднити чиєюсь кров'ю, щоб вона навіть не думала про те, щоб залишити Кадирова та піти.

Ось мій син, вони його змусили працювати на них, але як тільки ми зуміли зробити документи, він поїхав звідти. Він нічого Кадирову не зробив. Ні Кадирову, ні чеченцям - нікому.

Мій син і його друзі - однокласники, односельці - воювали з окупантами, як вміли, як могли. Але вони були занадто молоді, у них ні досвіду, ні можливостей не було, і вони всі вже загинули. Залишилися пройдисвіти, які з потрохами продалися.

А що такі люди можуть зробити?! Тільки капості, тільки гидоти, тільки вбивства. Нічого іншого вони не вміють, також як і Путін. Путін теж нічого не вміє, він же занапастив країну! Це мерзотна тварюка, причому незаконнонароджена!

Наскільки велика ціна життя Курмакаєва? Тому що ми розуміємо, що розповісти він може досить багато, наприклад, про ті чи інші злочинні схеми Кадирова не тільки в Росії, але і в Європі

Напевно, дуже багато, тому що він безпосередньо в цьому варився, він безпосередньо в цьому брав участь і не раз. Він знає, хто організовував, хто оплачував, хто керував. Повинен знати, я думаю, дуже багато.

А розповісти - він розповість, якщо виживе, якщо йому пообіцяють, що його не віддадуть фсбшникам чи Кадирову. Тоді він розповість, і дуже багато, я так думаю.

 

новини партнерів

17 жовтня, 2017 вівторок

17 жовтня, 2017 вівторок

16 жовтня, 2017 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати