Три дивовижних морських курорти Туреччини, де відпочивають місцеві
Відпочинок у Туреччині асоціюється насамперед з системою "all inclusive" - все включено. Однак це далеко не все, що країна може запропонувати
Говорячи про відпочинок на морі, турки майже стовідсотково обирають узбережжя власної країни. Це і не дивно, оскільки Туреччину омиває відразу чотири моря. І якщо Анталья вважається курортом для іноземців, то самі турки їздять відпочивати в нетуристичні куточки країни.
1. "Бодрум-Бодрум"
Перевагу турки віддають Егейському морю, і в лінійці Бодрум, Чешме і Алачати часто обирають перше. Це повний антипод пасивного відпочинку, оскільки в Бодрумі знаходиться рекордна кількість барів, ресторанів, а також нічних клубів. Селитися тут прийнято в невеликі сімейні готелі зі сніданком, оскільки основний час люди проводять поза готелем.
Тут точно не буде нудно, тому оренда автомобіля зіграє вам на руку. У цьому старовинному місті, що стоїть на вулканічній породі, в третьому столітті до нашої ери знаходився Галикарнасский мавзолей - одне з семи чудес світу.
У Гумуслуке ви можете побачити розкопки стародавнього Міндоса, а в районі Яликавак - вітряні млини. Оскільки для Бодрума характерна вітряна погода, в бухті Гюмбет є всі можливості для серфінгу і підводного плавання.
Головне місце зустрічі - Марина яхт-клуб, де вечорами грає жива музика. У міста навіть є свій власний гімн: пісня "Bodrum Bodrum". З ноткою печалі її співають ті, хто від'їжджає, аби сказати улюбленому місту "до зустрічі".
Дістатися сюди можна декількома шляхами. Турецькі авіалінії пропонують прямий переліт, який займе приблизно 2,5 години. Вартість перельоту - від 7550 грн. Але зазвичай в Бодрум їздять з пересадкою в Стамбулі, квитки до якого на МАУ від 2300 грн. Зі Стамбулу до Бодруму можна дістатися на турецьких авіалініях (квитки від 2205 грн). Також туди можна дістатися з Анкари за приблизно ті самі гроші.
Зі Львова до Анкари курсує авіакомпанія Пегасус (квитки від 2706 грн). Останній варіант - дістатися Бодруму з Анталії, звідки дістаються міста машиною (шлях приблизно 300 км). Вартість квитків Київ- Анталія від 6450 грн в обидві сторони.
Зупинитися можна як в бюджетних пансіонатах, ціни на які коливаються в межах 600-900 грн на добу, так і в п'ятизіркових готелях, ціни на які стартують від 3000грн на добу.
Майте на увазі, що за певних умов сайт booking.com на території Туреччини заблокований. Тому, якщо ви вирішите бронювати житло безпосередньо по прильоту, користуйтеся аналогом букінга - trivago.com.tr.
2. Олюденіз, Мертве море
Все вірно, в Туреччині є своє Мертве море, саме так перекладається з турецького Ölü deniz. Розташований в 15 кілометрах від міста Фетхіє, цей курорт - справжня перлина Егейського регіону.
Оскільки Олюденіз - місто невелике, в основному тут знаходяться готелі категорії 3-4 зірки з помірними цінами. Окрім неймовірної природи, тут знаходиться безліч барів, кафе і магазинів.
Бухта Бельджекиз з невеликими яхтами в ній, прекрасно підійде для відпочинку з дітьми. У ній практично ніколи не буває хвиль, так як бухту перетинає піщана коса. Примітно, що на заході тут море змінює свій колір від бірюзового до фіолетового.
Крім бухти, в Олюденіз є три чудових пляжі: Лагуна, Кідрак і Патара. Блакитна лагуна - національний заповідник країни - оточений сосновими лісами, тому в перший день від незвично свіжого повітря голова може піти обертом.
Це ідеальне місце для занять водними видами спорту і відпочинку з дітьми. Пляж Кідрак - тихе і спокійне місце, яке часто називають Парадайз біч. Однак пляж Патари також прекрасно підходить для пляжного відпочинку.
Завдяки гористій місцевості тут розвинений парапланеризм і спуски на парашуті зі схилів гори Бабадаг. Любителів історії можуть зацікавити грецькі і візантійські руїни. Але головним коником цього міста є по праву той факт, що іноземці про нього практично нічого не чули.
Щоб дістатися до Олюденіза, спочатку необхідно зі Стамбулу прилетіти в місто Даламан (1250 грн переліт в одну сторону). Потім на місцевій маршрутці доїхати до міста Фетхіє (приблизно півтори години в дорозі, вартість проїзду - 80грн). Далі від автовокзалу на долмуші (турецький варіант маршрутки) приблизно годину їхати до Олюденіза.
Ця маршрутка також проходить через бюджетне місце проживання в районі Олюденіза - Хісареню. Там можна орендувати житло від місцевих за допомогою сайту airbnb.com вартістю від 550 грн на добу.
3. Найромантичніше місто - Каш
Недивлячись на те, що назва у міста не дуже романтична (kaş в перекладі на українську - брова), це не заважає йому мати звання найромантичнішого міста у Туреччині. А все тому, що тут зовсім немає готелів "all inclusive", галасливих дискотек чи барів.
Сюди приїжджають сімейні пари насолодитися неймовірною природою і спілкуванням одне з одним. Оселитися можна в бутік-готелях, вартість проживання в яких на кілька порядків нижче, ніж на розкручених курортах.
З харчуванням теж не виникне ніяких проблем. Кафе і ресторани представлені на будь-який смак і гаманець. Середня вартість обіду на двох – 230 грн.
Аж до минулого століття це місто належало грекам, тому грецька архітектура присутня і досі. На заході міста розташовується амфітеатр, звідки видно грецький острів Меіс. Також можна орендувати на один день яхту, щоб подивитися на затонуле місто Кеокова.
Руїни стародавнього міста Патара і долина ксантос на південному заході від району Калкан сподобаються любителям подумати про вічне.
Варто враховувати, що центральний Каш не підходить для відпочинку з дітьми, оскільки пляжі тут оформлені у вигляді бетонних платформ зі сходами в море. А ось пляж Патара в сторону Калкана - один з кращих пляжів світу, відзначений блакитним прапором. На білосніжному піску пляжу черепахи каретта відкладають яйця, тому відразу після заходу сонця територію для відпочиваючих закривають.
Дістатися до Каша можна з двох сторін: від Анталії 190 км або з Даламану 180 км. Дорога на громадському транспорті займе близько трьох-чотирьох годин. Вартість проїзду на автобусі - 175 грн.
Відсутність суєти та настирливих торговців, краса незайманої природи і руїни античності безумовно варті того, щоб замість курортів по системі "все включено" вибрати "некласичний" відпочинок в Туреччині.
Автор: Према Сундарі, журналіст. 3 роки проживає у Туреччині
- Актуальне
- Важливе