Чому Володимир Кличко мав залишитися, але вирішив піти
Легендарний український боксер Володимир Кличко оголосив про завершення кар'єри. Чому Кличку варто було залишитися
На рішення Володимир Кличка чекали з травня. Вболівальники сподівалися на бій-реванш українця проти Ентоні Джошуа, а наприкінці минулого тижня цей поєдинок навіть анонсував авторитетний сайт Boxrec, який спирається лише на перевірену інформацію. Під поєдинок навіть вже було зарезервовано на 11 листопада арену у Лас-Вегасі.
Проте Кличко вирішив по-іншому. Сьогодні видатний український боксер оголосив про завершення кар'єри.
"У якийсь момент життя ми повинні підготуватися до наступної глави, до нових викликів, випробувань, з якими доведеться зіткнутися. Очевидно, я не виняток з правил - і зараз прийшла моя черга зробити це. Я роблю це з певним хвилюванням, але я абсолютно готовий до нових випробувань. Я очікую і сподіваюся, що моя наступна кар'єра, яку я спланував і вже паралельно почав кілька років тому, стане такою ж успішною, як і попередня", - сказав Кличко у оприлюдненому у мережі відео зверненні.
Таким чином 41-річний Володимир Кличко поставив крапку у своїй блискучій кар‘єрі, яка тривала понад 20 років. Лише на професійному ринзі українець виступав з 1996 року.
Чому Кличку варто було залишитися
Мотиви для продовження кар'єри Володимиром Кличком були досить вагомими. На думку фахівців українець провів 29 квітня проти Джошуа один з найкращих своїх поєдинків не лише за останній час, але й взагалі у кар'єрі.
Попри те, що Кличко побував у нокдауні у 5-му раунді, у наступній трихвилинці він вже сам відправив британця на підлогу та мав усі шанси добити його і завершити поєдинок достроково. Врешті все завершилося у 11-му раунді ще двома нокадуанами Кличка та технічним нокаутом. Попри це, всі залишился у захваті від видовища, яке продемонстрували боксери.
З огляду на перебіг лондонського поєдинку можна було констатувати, що Володимир Кличко, ще багато на що здатен і у бою-реванші має шанси на перемогу. Підігрів інтригу й сам наш важковаговик, який заявив, що поразка для нього не варіант. Він нізащо не хотів залишати ринг переможеним, а прагнув поквитатися з Джошуа.
Читайте також: Чи витримає Кличко бій-реванш із Джошуа
Привабливою виглядала і фінансова сторона можливого реваншу, яка обіцяла перевершити цифри першого бою, у якому боксери поділили на двох близько $40 млн. А від того, щоб отримати перед завершенням кар'єри чек із семизначною сумою не кожен відмовиться.
Але Кличко наприкінці липня, запевнив, що гроші для нього не головне в ухваленні рішення, чи битися знову з Джошуа. Схоже, що більше у реванші був зацікавлений саме британець, адже саме промоутер чемпіона світу - Едді Хірн резервував арену у Лас Вегасі в і всіляко зваблював Кличка казковими гонорарами. Просто з іншим суперником на таку касу Джошуа не зможе розраховувати.
Чому Кличку потрібно було йти
Але Кличко вирішив піти. І на користь такого рішення, насправді, було набагато більше аргументів, ніж щоб залишитися. Найголовніший з них – це 41-річний вік боксера. Володимир з кожним роком втрачав трохи витривалості, швидкості та потужності.
І якщо бути до кінця чесними, то варто констатувати, що ера Кліича завершилася не сьогодні, і навіть не 29 квітня, коли українець програв Джошуа. Вона закінчилася ще 28 листопада 2015 року, коли у Кличка відібрав титули WBA, IBF, WBO та IBO інший британець – Тайсон Ф'юрі.
Читайте також: Чому Кличку не страшно програти Джошуа. 5 легенд боксу, які залишили ринг переможеними
Якщо до 2014 року Кличко перебував на піку своїх фізичних можливостей, то у боях з Джошуа та Ф'юрі відчувалося, що він вже не той. Про це свідчили важкі пропущені удари. Далі ризикувати здоров'ям Кличку було недоречно, тому що у професійному боксі є чимало прикладів, як несвоєчасне завершення кар'єри мало гіркі наслідки.
Згадати хоча б великого Мохаммеда Алі, якому незабаром після завершення кар'єри поставили страшний діагноз - хвороба Паркінсона.
Звичайно, перемога над Джошуа, виглядала гарною вишенькою на торті, але кидатися заради неї у прірву було невиправдано. Ще одна поразка, або виграш, за великим рахунком, нічого кардинально у послужному списку Володимира Кличк не поміняли б. Українець вже давно всім усе довів.
Чому Кличко вже легенда
Своє місце у історії він отримав ще у 1996 році, коли став першим олімпійським чемпіоном з боксу в історії України. Того ж року разом із братом Віталієм перейшов у професіонали, а вже за 4 роки став чемпіоном світу у надважкій вазі, відібравши титул WBO у американця Кріса Бьорда.
Далі у житті Володимира Кличка були важкі випробовування. У 2003 році він програв південноафриканцю Коррі Сандерсу і втратив чемпіонський пояс, потім поступився Леймону Брюстеру, і за власним зізнанням був близьким, аби назавжди залишити бокс.
Але завдяки тому, що Кличко зламав себе та обставини, він став тим, ким став. У 2006 році переміг Бьорда, повернув собі титул та залишався чемпіоном світу до 2015 року.
Майже 10 років Володимир Кличко домінував у надважкому дивізіоні та не дозволив навіть близько наблизитися до себе конкурентам. Він не помітив на рингу, ні узбека Руслана Чагаєва, ні британця Девіда Хея, ні росіянина Олександра Поветкіна.
Об'єднав титули за чотирма версіями – WBO, IBF, WBA та IBO та здійснив свою давню з Віталієм Кличком мірю –одночасно заволодіти усіма титулами у професійному боксі.
Про рішення Володимира Кличка сьогодні згадували найавторитетніші люди зі світу боксу, спортсмени, громадські діячі, політики. Не оминув увагою подію і президент України Петро Порошенко.
А сайт братів Кличків 3 серпня не витримав напливу прихильників і ліг. Поклали його мільйони прихильників Володимира Кличка в усьому світі. Чемпіона, із завершенням кар'єри якого пішла ціла епоха.
- Актуальне
- Важливе