5 смачних вегетеріанськіх страв, які сподобаються м'ясоїду
Міф про прісні страви вегетеріанців вже давно розвінчаний - їжа без м'яса може бути смачною та ситною
Шашлик із сейтана
Сейтан - це так зване "пшеничне м’ясо" або глютен, як його ще називають. Сейтан за своєю структурою дуже схожий на м’ясо, тому в більшості випадків його так і готують. Роблять шашлик, бургери та інші страви.
Потрібно:
Сейтан:
1 кг борошна
650-700 гр води
Спеції, соєвий соус
Маринад:
40 мл рослинної олії
1 ч. л. паприки
1/2 ч. ложки мускатного горіха, куркуми, чорного меленого перцю
1-2 ст. ложки соєвого соусу
3/4 ч. ложки оцту
Як готувати:
Спочатку з муки та води замісити туге тісто та дати йому постояти одну годину. Пізніше тісто потрібно промити під проточною водою кілька разів, поки вода не стане прозорою - так ми залишаємо лише волокна білка і вимиваємо крохмаль. Отриманий сейтан потрібно відварити у воді і спеціями протягом 40 хвилин. Бульйон має бути ледь солоним.
Тісто остудити та відтиснути від рідини. Порізати на шматки та замаринувати у спеціях та олії на цілу ніч. За бажанням, можна додати цибулю.
Потім замариноване "м’ясо" нанизати на шпажки і запекти на вогні або в духовці. Такий шашлик готується набагато швидше звичайного, тож за ним треба пильнувати, щоб не згорів. Загалом для приготування сейтану потрібно не більше 10 хвилин.
Буряковий фалафель
Ця веганська страва вже давно увійшла в звичне життя багатьох українців. Фалафелем називають смажені у фритюрі кульки з нуту, приправлені прянощами.
Його вважають арабською стравою, найбільш поширеною в Ізраїлі - там він навіть став символом країни. Існує дуже багато модифікацій та рецептів приготування фалафелю. Один із них - далі.
Потрібно:
1 ст. л. оливкової олії
1/2 ч. л. меленої зери
Сіль за смаком
Перець білий за смаком
400 гр відвареного нуту
200 гр дрібно натертого буряка (дрібно натерти)
50 гр манки
Як готувати:
Готовий нут подрібнити у блендері та з’єднати з буряком та іншими інгредієнтами. Мокрими руками виліпити невеличкі кульки та залишити в холдодильнику на 30 хвилин.
Фалафель можна запекти або обсмажити у фритюрі. У першому випадку запікати при 200 градусах 15-20 хвилин.
Фалафель зазвичай подаютьт в піті з овочами та часниковим соусом.
Гарбузовий крем-суп з імбирем
Це традиційна французька страва, яку дуже просто приготувати. Гарбузовий суп готують дуже по-різному. Додають різні спеції та прянощі, однак база залишається нензмінною.
Потрібно:
500 гр гарбуза
200 мл вершків
2 морква
1 цибулина
20 г вершкового масла
0,5 ч. л. подрібненого імбиря
сіль, чорний мелений перець за смаком
Як готувати:
Спочатку почистити гарбуз та цибулю та зварити їх у воді до повної готовності. Можна за бажанням додати кілька картоплин. В кінці додати вершки та довести до кипіння.
Овочі збити блендером до однорідної консистенції, поступово додати розм’якшене масло і ще раз збити до однорідного стану. Приправити суп імбиром, посолити та поперчити за смаком. Можна додати зелень.
Тофу
Соєвий сир або тофу можна приготувати сотнями способів. Його запікають, смажать, роблять різноманітні пудинги та навіть сирники, використовують у випічці та просто їдять на бутербродах.
Сир тофу сам по собі не має вираженого смаку, тож його зазвичай маринують або під час приготування щедро посипають спеціями. Тож він може мати дуже багато різних смаків, залежно які спеції ви використаєте.
Еспресо розповість вам про майже класичний спосіб приготування тофу - смажений в паніровці.
Потрібно:
500 гр. тофу
50 мл. соєвого соусу
2-3 зубчики часнику
1 ч. л. меду або коричневого цукру
рослинна олія
сіль, чорний мелений перець за смаком
борошно та панірувальні сухарі
Як готувати:
Тофу порізати невеликими брусками або трикутниками. Потім шматки сиру на 10-15 хвилин замочити у маринаді: змішати соєвий соус, спеції, часник та мед. Можна додати свої улюблені спеції.
Після кожен шматок обваляти в панірувальних сухарях або борошні та обсмажити з двох сторін до золотистого кольору.
Такий сир можна їсти як основну страву, доповнюючи овочами та різноманітними гарнірами. З обсмаженим тофу роблять бургери та роли.
Банановий суп з каррі
В Україні банани завжди використовують в десертах та випічці, але в інших країнах банани солять та додають в основні страви. Один із них - банановий суп з каррі.
Страва дуже пікантна та із незвичним солодким відтінком. Сподобається тим, кому подобаються незвичні поєднання. До того ж, такий суп дуже швидко готується
Потрібно:
4 банани
2 зубчики часнику
3 ст. вода(можна використовувати овочевий бульйон)
1 цибулина
1,5 ч.л. порошку каррі
Як готувати:
Банани почистити від шкірки та нарізати невеликими шматочками. Дуже важливо, щоб вони були стиглими - тоді суп смакуватиме краще. Подрібнити цибулю та часник.
В кастрюлі змішати воду з порошком каррі, додати банани, цибулю та часник. Спочатку довести до кипіння, а потім на невеликому вогні варити 30-35 хвилин. Після зняти з вогня та блендером перетворити суп у пюре.
Суп зазвичай подають із різноманітними тортильями або звичайним хлібом.
- Актуальне
- Важливе