live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Уляна Букатюк 9 жовтня, 2017 понеділок

Не нудний економіст. Все, що відомо про нобелівського лауреата з економіки

Кіно, книги та телешоу. Цьогорічний лауреат далекий від образу класичного економіста

9 жовтня Шведський банк імені Альфреда Нобеля присудив цьогорічну премію з економіки американцеві Річарду Таллеру. Вчений займається вивченням поведінкової економіки

Економіст народився в 1945 році в штаті Нью-Джерсі. Річард Таллер (Richard Thaler) є академіком Чиказького університету.

Він найбільш знаний за своїми дослідження в царині поведінкової економіки. “Вивчаючи наслідки обмеженої раціональності, соціальні вподобання і відсутність самоконтролю, Таллер показав, як ці людські риси систематично впливають як на індивідуальні, так і на ринкові результати" - йдеться в повідомленні Шведської академія наук.

Читайте також: Кадзуо Ісіґуро: За що письменник отримав Нобелівську премію з літератури

Та має науковець й інші заслуги. Зокрема, він є автором 6 книг, серед яких Advances in Behavioral Finance, Misbehaving: The Making of Behavioral Economics, Nudge ("Поштовх - книга перекладена українською, - ред). Також науковець відомий завдяки своїй співпраці з іншим нобелівським лауреатом та автором книги “Мислення швидке та повільне” Деніелом Канеманом.

«Ми робимо це, тому що всі люди залежні від звичайних пристрастей, які можуть призводити до величезних промахів в галузі освіти, особистих фінансів, охорони здоров'я, іпотеки, кредитних карт, щастя й навіть цілої планети " - пише Таллер в книзі "Поштовх".

Таллер активний й поза межами наукових кіл - академік часто доводить свою теорію на практиці. Він є колумністом New York Times. Економіст допомагав в підготовці британського шоу Golden Balls. Брав участь в кількох популярних телепрограмах на американському телебаченні.

Новоспечений нобелівський лауреат з економіки встиг навіть знятися в кіно. В американській комедійній драмі 2015 року випуску The Big Short (“Гра на пониження”), де зіграли Бред Піт та Раян Гослінг, академік пояснює теорію боргових зобов’язань героїні Селени Гомез.

null

Нобелівський лауреат Річард Таллер ​у фільмі The Big Short 

Нагадаємо, Річард Таллер є 79-м лауреатом нобелівської премії з економіки, яку вручають з 1968 року.

Сам Нобель не був ініціатором запровадження премії з економіки, тож її лише неофіційно так називають. Офіційна ж назва нагороди - "Премія Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля".

Минулого року премія дісталася американським економістам Оліверу Харту і Бенгту Хольмстрьому за їхній внесок у теорію контрактів. В 2015 нагороду отримав ще один американець - Ангус Дітон за аналіз споживання, бідності та добробуту.

Читайте також:  Нобелівську премію миру дали за боротьбу проти ядерної зброї. Усе, що відомо про лауреата

Введіть слово, щоб почати