Шевченко обіцяє вивести Україну на Євро-2020. Чому це буде складно
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко пообіцяв ввести команду на Євро-2020. 5 причин, які можуть завадити цій обіцянці
6 листопада виконавчий комітет Федерації футболу України ухвалив рішення про продовження співпраці із тренером національної команди Андрієм Шевченком. Після узгодження деталей з фахівцем буде продовжено контракт ще на два роки і він тренуватиме збірну у відборі до Євро-2020.
Шевченко вже успів заявити, що гарантує вихід українців до фінальної частини чемпіонату Європи. Проте є чимало причин поставити цю обіцянку під сумнів.
Не вивів збірну на ЧС-2018
Микола Матвієнко (зліва)
Андрій Шевченко очолив збірну України перед стартом відбіркового турніру чемпіонату світу-2018. Наша команда потрапила у достатньо рівну за складом групу зі збірними Хорватії, Ісландії, Туреччини, Фінляндії та Косово – де не було топ-збірних, але й були відсутні відверті аутсайдери.
У порівнянні із провальним Євро-2016, на який Шевченко їздив як асистент Михайла Фоменка, українська команда виглядала краще, але із завданням потрапити на чемпіонат світу все одно не впоралася. Вона фінішувала третьою, в той час, як до фінальної частини потрапляли переможці груп, а другі команди виходили до стикових матчів.
Читайте також: Українцям більше не доведеться сваритись через ЧС-2018 в Росії. Як пройшов матч Україна-Хорватія
Збірній України найкраще вдалися матчі проти Туреччини, з якою вона зіграла у гостях внічию 2:2, а вдома перемогла 2:0. Проте, більш показовим є той факт, що у матчах із головними конкурентами у боротьбі за перші два місця – Хорватією та Ісландією – українці набрали лише 1 очко, зігравши із "вікінгами" у Києві внічию 1:1 на старті відбору.
Шевченкові невдачу пробачили, через те що одним із його завдань також було омолодження збірної та побудова нової команди на перспективу. Але найважливіше, що можлива поїздка збірної України на ЧС-2018 до Росії, вкрай негативно сприймалася у суспільстві. А, оскільки наша збірна на турнір не потрапила - питання відпало саме собою і тренеру вдалося уникнути занадто жорсткої критики.
Був непослідовним у кадровій політиці
Марлос (справа)
Андрій Шевченко на старті відбору дійсно суттєво оновив збірну, майже половину позицій довіривши молодим виконавцям. У півзахисті постійно грали Віктор Коваленко та Олександр Зінченко, в обороні з'явилися Едуард Соболь та Микола Матвієнко. Можливо, вони були дещо нестабільними, але загалом у концепцію побудови нової команди вписувалися.
Та по ходу відбору молодь отримувала мало ігрової практики у своїх клубах і Шевченко був вимушений згадати про таких ветеранів команди, як її 36-річний капітан Руслан Ротань.
Читайте також: Бразильський футболіст Марлос отримав українське громадянство, щоб грати за збірну України. Чи вартий він цього
Але найрезонанснішим виявилося надання українського громадянства бразильському хавбеку "Шахтаря" Марлосу, який зіграв за нашу збірну у двох заключних матчах відбору ЧС-2018 проти Косово та Хорватії.
Шевченко у вирішальній грі з хорватами здивував рішенням поставити на правий фланг півзахисту саме Марлоса, а не лідера збірної – Андрія Ярмоленка, який перебував у відмінній формі, але був пересунутий у центр. Це рішення себе не виправдало, а українці у підсумку програли з рахунком 0:2 і не вийшли з групи.
На початку листопада з'явилася інформація, що український паспорт може отримати ще один бразилець із "Шахтаря" – Ісмаїлі. Якщо це станеться то він закриє дорогу до збірної тим же Соболю та Матвієнку, які раніше були вимушені залишити донецький клуб саме через те, що програвали конкуренцію бразильцю.
Може втратити ключового асистента
Рауль Ріанчо (справа)
Головним недоліком Андрія Шевченка після його призначення тренером збірної називали відсутність досвіду самостійної роботи. Втім, йому вдалося компенсувати це і залучити до свого тренерського штабу досвідчених іноземних асистентів - італійців Мауро Тассотті та Андреа Мальдеру, а також іспанця Рауля Ріанчо.
Саме останнього називали ідеологом переходу збірної України від силового футболу до комбінаційний гри із контролем м'яча за допомогою короткого та середнього пасу. До того ж, перед появою у національній команді Ріанчо успішно попрацював асистентом головного тренера і в "Динамо", яке після тривалої перерви повернуло собі звання чемпіона України.
Проте, після завершення відбору до ЧС-2018, з'явилася інформація, що Ріанчо може залишити збірну України та зосередитися на самостійній роботі. Для команди це може стати великою втратою та призвести до чергових тактичних трансформацій, які не завжди відбуваються легко.
"Динамо" та "Шахтар" погрузли у конфліктах
У двох найсильніших українських клубів – "Динамо" та "Шахтаря" традиційно відносини складалися непросто. Бійка між київськими та донецькими футболістами під час матчу чемпіонату України негативно вплинула й на атмосферу в збірній. Напруга у команді стала однією з причин провалу на Євро-2016.
Черговий виток конфронтації відбувається цього сезону. Президент "Динамо" Ігор Суркіс відверто розкритикував кадрову політику Шевченка, який мало довіряє динамівцям, яких викликає на матчі, надаючи перевагу вихованцям "Шахтаря".
Ще однією причиною для критики стала згадувана натуралізація Марлоса та Ісмаїлі. На думку критиків ФФУ, таким чином, вона допомагає "Шахтарю" обійти ліміт на легіонерів в чемпіонаті України, а не діє в інтересах національної команди.
У відборі на Євро буде новий формат
Нинішній відбірковий турнір до чемпіонату Європи знову проходитиме за новою формулою. Якщо на Євро-2016 виходили по дві команди із кожної групи, а кращі треті збірні потрапляли у стикові матчі, то тепер все буде трохи по-іншому.
До фінальної частини турніру потраплять лише команди, які фінішували на перших двох позиціях. Ще чотири путівки на Євро-2020 отримають переможці чотирьох дивізіонів нового турніру УЄФА - Ліги націй.
Читайте також: Чому Україна може перетворитись на футбольну глухомань
Саме ці змагання стануть для збірної України наступними і стартують восени наступного року. Команда Шевченка зіграє у другому за силою дивізіоні, а двох суперників по групі отримає у січні 2018 року після жеребкування. Разом з українцями до дивізіону B потрапили команди Австрії, Уельсу, Росії, Словаччини, Швеції, Ірландії, Північної Ірландії, Боснії та Герцеговини, Данії, Туреччини та Швеції.
Тобто, потрапити до Євро тепер буде складніше, адже у минулому відборі українцям вистачило третього місця у групі, аби продовжити боротьбу у стикових матчах, де вони перемогли Словенію. Тепер треба вигравати дивізіон B у Лізі націй, або займати перше чи друге місце у своїй відбірковій групі.
- Актуальне
- Важливе