8 "корисних" продуктів, яких вам краще уникати
Фруктові соки, овочеві чіпси та сухофрукти - майже таке саме зло, як кола, звичайні чіпси та цукерки Пояснюємо, чому
Матеріал - адаптований переклад статті "Nine "Health" Foods That You'd Be Better Off Avoiding" на сайті IFL Science.
При такому різноманітті їжі, важко зроpуміти що корисне, а що - ні. Дієтологи вже з’ясували, що хороші жири, вуглеводи і кава зовсім не такі шкідливі, якими їх малювали. Хоча до того вони вважались ворогами.
Але як щодо інших продуктів, яких називають “здоровими”, однак насправді вони не такі хороші для нас.
Фруктові соки та смузі
Фреш із апельсина та зелений смузі прямо з комбайна - що може бути краще. Це ж цілі фрукти та овочі, вони ж мають бути корисними. Але насправді це не зовсім так.
Дієтологи запевняють, що соки в кілька разів кращі за газовані солодкі напої. Зі свіжовитиснутого соку ми отримуємо більшість вітамінів та мінералів з фруктів.
Читайте також: Чорний шоколад раптово став корисним. Як так вийшло і до чого тут виробник снікерсів
Однак в процесі соковитискання, ми позбавляємось майже усієї клітковини, яка відповідає за відчуття ситості та містить у собі дуже багато корисних речовин. І через те, що склянка соку - це далеко не одна порція свіжих фруктів, ми випиваємо набагато більше цукру.
В склянці апельсинового соку - 6 столових ложок цукру. Це майже як в склянці кока-коли. Однак, звісно, цукор із апельсину не такий шкідливий, як в содових. Але це все ж таки цукор, варто не забувати.
Смузі теж не такі безневинні в 100 грамах такого напою близько 13 грамів цукру.
Гранола
Гранола дуже смачна, але в ній знову ж таки дуже багато цукру. А також дуже багато вуглеводів та калорій, але мало білка.
В опитуванні, яке було опубліковано в New York Times, понад 70% опитаних вважають гранолу здоровою їжею. Але лише 28% дієтологів теж так думають.
Гранола багата на клітковину та містить у собі багато корисних горіхів та насіння. Але велика кількість цукру в ній змушує говорити про це як про десерт, а не здоровий сніданок. За винятком, якщо ви звісно не готуєте її вдома та використовуєте лише корисні інгредієнти.
Знежирені продукти
Якщо ви худнете або стараєтесь їсти здорову їжу, замінювати звичайні молодчі продукти на знежирені - велика помилка. Часто виробники додають в знежирені продукти цукор або інші добавки, щоб вони були хоча б трохи смачні. Бо в інших випадках, наприклад, м'який сир 0% жирності - просто без смаку.
Поміж тим, хороші жири дуже корисні для організму. Авокадо, жирна риба та молочні продукти звичайної жирності захищають серце та судини. Цукор, в той же час, підвищує ризик смерті через серцево-судинні захворювання.
Мигдалеве молоко
Заміна звичайного молоко рослинним - не завжди хороша ідея. Окрім якщо ви не вживаєте продуктів тваринного походження. Але в рослинному молоці набагато менше білка, а вітаміни до нього додаються вже в процесі виготовлення. Тож в результаті організм важче їх всмоктує, або взагалі таке молоко не зовсім корисне.
Звичайне коров’яче молоко містить в собі дуже багато важливих елементів, зокрема вітамін А та В12, фосфор, магній, цинк та рибофлавін. Якщо ваш організм нормально сприймає тваринне молоко і ви не веган - немає причин його уникати.
Безглютенові продукти
Глютен - це білок, який міститься в насінні злакових рослин, особливо пшениці, жита, вівса і ячменю. У частини населення землі глютен викликає алегрію. Однак зернові уникає і багато здорових людей.
Якщо на етикетці написано “без глютену” - це ще не означає, що продукт здоровий. В його складі може бути додатково доданий жир та цукор.
Не факт, що глютеновмісні продукти чимось гірші. Звісно, є якісні безглютенові вироби. Наприклад, різні макаронні вироби з бобів. Але дієтологи радять не боятись глютену, хіба якщо у вас його непереносимість.
Сухофрукти
Тут усе складно. Сухофрукти не є шкідливими для людини, а навпаки. У них багато клітковини та антиоксидантів. Однак в той же час у них багато цукру і вони калорійні. Плюс, сушених фруктів ви можете з’їсти набагато більше, ніж якщо вживати їх сирими.
Також виробники, щоб зберегти їх товарний вигляд, обробляють сухофрукти цукровими сиропами та хімією. Це продовжує їх термін придатності. Наприклад, курага не може бути ідеально помаранчевого кольору. Натуральна вона темнуватого кольору.
Кокосова олія
Довгий час її вважали здоровішою альтернативою звичайній соняшниковій олії. Кокосову олію рекоменували для смаження та у випічку. Однак насправді у ній - 82% насичених жирів. А це більше, ніж в оливковій олії (14%) або навіть у вершковому маслі (63%).
Насичені жири піднімають рівень “поганого” холестерину в крові, а він погано впливає на серце.
Овочеві чіпси
Як і картопляні, овочеві чіпси покриті різніми спеціями та сіллю і також обсмажуються у фритюрі. Чіпси є чіпсами, навіть якщо вони зроблені з корисних овочів.
Після обсмажування вони втрачають більшість своєї користі. До того ж містять багато насичених жирів, ароматизаторів та іншого.
Хороші овочеві чіпси - це просто висушені без будь-яких спецій.
Хочеш ще вражень? Підписуйся
- Актуальне
- Важливе