live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українці купили вдвічі більше імпортних авто, аніж минулоріч. Звідки взявся цей автобум


фото: REUTERS
Імпорт автівок до України зріс на 92%, якщо порівнювати з показниками минулого року. Власних авто також вироблено на 77% більше

Звідки купуємо 

За три квартали 2017 року в Україну завезли 110 тис. легкових авто. Загалом імпорт автівок зріс на 92%, якщо порівнювати з показниками минулого року.

Митна вартість всіх імпортованих в Україну автомобілів за 9 місяців 2017 склала $1,5 млрд. З них $1,2 млрд українці заплатили за нові автівки (60,5 тис.шт). На машини з пробігом витратили лише $346 млн (49 тис. шт). Про це повідомляє асоціація “Укравтопром”.

Більше 63% від загального обсягу імпорту легкових автомобілів за дев’ять місяців поточного року було ввезено з країн ЄС – 69,6 тис.шт., що охопило більше 63% від загального обсягу імпорту легкових автомобілів за дев’ять місяців поточного року.

Частка нових авто в імпорті з Європи була тільки 44%, решта 56% припали на автомобілі, що були в експлуатації.

Найбільше українці за цей період купували авто в Німечинні, з якої ввезли 25 тис. машин. Та лише 5-та частина з них були новими (5,5 тис.), решта ж автівок (19,5 тис.) - з пробігом.

Ще одним лідером з постачання в Україну легкових автомобілів є Японія. Та, на відміну від європейських країн, більшість японських авто (88,5%), які купили українці, нові.  

Третє місце за Францією, що відправила в Україну 10 тис. легковиків. Основну масу французького імпорту становили автомобілі з пробігом – 8,9 тис. шт.

Український автопром теж зростає

Та зростає не лише кількість іноземних автівок в Україні. Український автопром також нарощує виробництво. Кількість виготовлених авто порівняно з першими трьома кварталами минулого року теж виросла майже удвічі.

В жовтні 2017 року було вироблено 944 автомобіля. Це на 90,3% більше результату торішнього жовтня, і на 14,8% перевищує вересневий показник цього року.

А за 9 місяців 2017 року Україні вироблено на 77,3% автомобілів більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

null

Джерело: Економічна правда

Звичайно, якщо порівнювати з обсягами імпорту, частка українського автовиробництва вкрай низька, та все ж тенденція до зростання помітна в обох випадках.

Читайте також: Крадуть, штрафують, конфісковують. Що чекає на власників авто на єврономерах

До того ж зростання йде шаленими темпами - майже в два рази за рік. А ще потрібно врахувати фактор автівок на єврономерах, Кількість яких також в останні роки тільки більшає на українських дорогах.

За даними ДФС, станом на 1 листопада 2017 року на території України загалом перебуває понад 383,3 тис. авто з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну – майже 236,6 тис. автомобілів. Тож частка імпорту чи власного виробництва могла б бути ще більшою.

То невже українці за рік стали в два рази багатшими, раз в Україні трапився автомобільний бум?

Чому зростає

Помітно, що частка вживаних автівок в імпорті суттєва - 49 тис. шт. В той час, як нових українці придбали лише незначно більше - 60,5 тис. шт.

За даними ДФС, у січні-жовтні 2017 року обсяги митних оформлень вживаних авто в Україні виросли в 6 разів.  

Якщо раніше в середньому за місяць ввозилося близько 1 тис. вживаних автомобілів, то в цьому році - майже 6 тис. авто щомісяця. А в жовтні ввезено понад 7 тис. таких автомобілів.

У ДФС пояснюють зростання цих показників набуттям чинності змін до Податкового кодексу у 2016 році, згідно з якими ставки акцизного податку на легкові вживані автомобілі скоротилися у 10-20 разів.

Читайте також: Чи зможуть українці привозити дешевші машини з Канади

"Це сприяло зменшенню загального податкового навантаження, яке на сьогодні складає приблизно 35-40% до вартості автомобіля. До набрання чинності закону акцизний податок був настільки великий, що податкове навантаження на вживаний транспортний засіб сягало 90% – майже стільки, скільки коштував цей автомобіль", - пояснюють у ДФС.

Та справа ще й в тім, що цьогоріч придбати вживану автівку можна найдешевше за останні 5 років. Згідно з законом №3251 розмитнити в Україні можливо лише автомобілі з екологічним стандартом "Євро-5", які випускаються з 2010 року. Тож автівки 2010 року випуску цьогоріч найдешевші та поки доступні для українців.

Читайте також: Наскільки здешевить вживані авто двадцятикратне зменшення акцизу

А як пояснити зростання попиту на нові автомобілі?

Генеральний директор Асоціації автомобильних імпортерів і дилерів Олег Назаренко пояснює це перш за все тривалим відкладеним попитом: “В 2015 році продали лише 46 тис нових авто. Люди злякалися війни, боялися, що доведеться витрачатися на ліки чи інші потреби, тож з придбанням автівки чекали. Та зараз українці потрохи починають жити звичайним життям”.

Також експерт пояснює зростання попиту на імпортні авто стабільним курсом гривні, відродженням автокредитування та посиленням ділової активності в країни.

Загалом Назаренко прогнозує продаж нових авто в Україні цьогоріч на рівні 90-100 тис. шт.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати