Чому українському боксеру Усику ще рано у надважку вагу
Переможний бій Олександра Усика проти Майріса Брієдіса довів, що українському боксеру поки не варто переходити у надважку вагу
Амбітні плани
Олександр Усик перед боєм проти Майріса Брієдіса вважався беззаперечним фаворитом та випромінював впевненість. Він більше говорив не про поєдинок з латвійцем, а будував плани на майбутнє.
Зокрема, українець заявив, що після перемоги у Всесвітній боксерській суперсерії, має намір перейти до надважкої ваги. А вже там Усик прагне зустрітися із Ентоні Джошуа, якого після минулорічної перемоги над Володимиром Кличком вважають новим лідером хевівейту.
У амбітні плани Олександра Усика бій проти Майріса Брієдіса вніс суттєві корективи. Цей поєдинок просто виявився найскладнішим у професійній кар'єрі українця та разом із позитивними якостями, виявив багато недоліків.
Читайте також: Бій Усик - Брієдіс. Все про чемпіонський поєдинок українця проти латвійця
Усик несподівано зустрівся із запеклим опором Брієдіса, який "на папері" виглядав аутсайдером. Латвієць краще розпочав бій і за підсумками перших шести раундів вигравав за очками.
Проте, українець у другій половині поєдинку зумів додати. Він перехопив ініціативу та почав діяти "першим номером". Зробити Усику це дозволила краща, ніж у суперника, фізична форма.
У підсумку, один суддя зафіксував нічию 114:114, а двоє інших - віддали перемогу нашому боксеру - 115:113. А те, що бій був рівним визнав навіть промоутер українця - Олександр Красюк.
За його словами, якщо б один із суддів не віддав Усику перевагу у 12 раунді, то перемога дісталася б Брієдісу.
"Якби цей суддя не віддав Усику останній раунд, то була б нічия за більшістю рішень. Оскільки нічия, то йдуть до записок четвертого арбітра, у нього теж нічия. У такому випадку переможцем стає той, хто виграв у 12-му раунді. А там переміг Брієдіс - 2:1", - пояснив Красюк.
Сувора реальність
Олександр Усик у бою проти Майріса Брієдіса продемонстрував міцний характер. Він повернув на свою користь поєдинок, який складався для нього невдало.
Втім, зробив це українець, передовсім, завдяки своїм видатним природнім даним. Витривалості, перевазі у зрості та вмінню тримати удар. Попри пропущені 150 силових ударів, він встояв на ногах.
Водночас, Усик не запропонував супернику жодних тактичних сюрпризів. Навпроти, склалося враження, що команді Брієдіса вдалося самій здивувати суперника. Латвієць мав чіткий план на бій та досконало вивчив усі слабкі сторони опонента.
Читайте також: Як Усик покарав Хука за нахабство
А спрогнозувати, як діятиме Олександр Усик можна було за його попередніми поєдинками у 2016-2017 роках. Вони майже не відрізнялися за сценарієм. Три-чотири стартових раунди українець присвячував розвідці та діяв обережно. Темп нарощував починаючи з п'ятого-шостого раунду. Поступово виснажував суперника та дотискав у заключних трихвилинках.
Щось схоже ми побачили і минулої суботи. З тією лише різницею, що Брієдіс, на відміну від інших суперників українця, не був пасивним спостерігачем. Він розпочав бій агресивно, що виявилося для Усика несподіванкою. Припустити, що саме таким був план неможливо. Адже виривати перемогу українцеві довелося за рахунок неймовірних зусиль.
Тренерське питання
Підготовка плану на бій належить до компетенції тренера. Тобто, Сергія Ватаманюка, який давно працює з Усиком, але раніше був асистентом головного тренера. У 2017 році саме Ватаманюк став основним наставником Усика.
До чемпіонського титулу WBO українського боксера привів американець Джеймс Алі Башир. Він майже все життя працював у команді Емануеля Стюарда - фахівця, який перетворив Володимира Кличка на багаторічного чемпіона світу. А у 1970-х роках Башир був у команді легендарного Мохаммеда Алі.
Читайте також: Чому Усик може пожалкувати про звільнення тренера
Усик несподівано розлучився із Баширом на початку 2017 року - за кілька місяців після перемоги над поляком Кшиштофом Гловацьки та здобуття чемпіонства. Тренер на боксера образився та заявив, що причиною розриву став його власний конфлікт з новим менеджером українця - Егісом Клімасом. З ним Усик почав співпрацювати восени 2016-го року, коли виграв титул.
Тоді Усик заявив, що він повертається до Анатолія Ломаченка, який тренував його під час виступів серед аматорів. Але наш відомий фахівець не зміг поєднати ці функції з роботою зі своїм сином - Василем Ломаченком.
До наступного після відставки Башира бою, проти Майкла Хантера зі США, Усика готував Рас Абнер, який раніше був його катменом (фахівець, який прибирає наслідки розсічень).
Нові виклики
У підсумку, всі ці перестановки призвели до того, що Усик припинив прогресувати. Бій з Брієдісом показав, що українцеві зарано переходити у надважку вагу. Поки нашому боксеру є, що доводити і у нинішній категорії.
Найперше - на Усика ще чекає фінал Всесвітньої серії боксу, запланований на 11 травня 2018 року. Там українець зустрінеться із переможцем бою між росіянином Муратом Гассієвим та кубинцем Юнієром Дортікосом. Ці боксери з'ясують стосунки 3 лютого у Сочі.
Залишилися запитання без відповідей і у протистоянні Олександра Усика та Майріса Брієдіса. Латвієць заявив, що не вважає себе переможеним та прагне провести з українцем бій-реванш. Після яскравого першого поєдинку можна не сумніватися, що й друга зустріч боксерів викличе величезний інтерес.
Крім цього, про бажання битися із Усиком, у разі його перемоги у WBSS, розповів Тоні Беллью. Британець був чемпіоном світу WBC у першій важкій вазі до Брієдіса. Він залишив титул вакантним на початку минулого року та перейшов у надважку вагу заради бою з іншим представником Великої Британії - Девідом Хеєм. Його він переміг технічним нокаутом та вже домовився про реванш, який відбудеться у травні 2018 року. Головне, що Белллью залишився почесним чемпіоном світу WBC у вазі до 91 кг. А це звання дозволяє негайно отримати право на титульний бій, у разі повернення у попередню категорію.
У Олександра Усика вимальовуються три цікаві бої у крузервейті. Тому, раніше, ніж у 2019 році у надважкій вазі ми українця не побачимо.
- Актуальне
- Важливе