Біатлоністи провалюють Олімпіаду. Чому Україна може залишитися без медалей

Дмитро Марценишин
13 лютого, 2018 вiвторок
17:05

Біатлонна збірна, на яку в Україні покладали головні надії на Олімпіаді-2018, виявилася не готовою до Ігор у Пхьончхані

Зміст

Чому на біатлон покладаються сподівання

Головні медальні надії збірної Україна на Олімпіаді у Пхьончхані традиційно пов'язані з біатлоном. Пояснення прості. Із семи нагород, які українська команда здобула за часи участі у зимових Іграх, п'ять виграли саме біатлоністки.

Особливо вдалою для збірної України виявилася Олімпіада-2014, де наша жіноча команда виграла естафету, а Віта Семеренко отримала срібло у спринті.

Непогано українки виглядали і впродовж олімпійського сезону. Юлія Джима та Віта Семеренко виграли по дві бронзові нагороди у особистих гонках на етапах Кубка світу. Жіноча естафетна команда у своєму "золотому" складі стала срібними призерками одного з етапів змагань у австрійському Хохфільцені.

Як українці виступають у Пхьончхані

Анастасія Меркушина

Очікування українських вболівальників були зруйновані уже під час перших двох олімпійських гонок - спринту та пасьюту.

На дистанції 7,5 км кращою з українок виявилася Віта Семеренко, яка з одним промахом фінішувала 14-ю. Решта наших біатлоністок взагалі провалилися - Валя Семеренко з трьома штрафними колами стала 46-ю, Анастасія Меркушина також не закрила три мішені та була 55-ю. Ірина Варвинець з п'ятьма промахами завершила спринт 73-ю та навіть не потрапила до 60 біатлоністок, які кваліфікувалися до гонки переслідування.

Читайте також: Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

 

У пасьюті Віта Семеренко схибила на вогневих рубежах чотири рази та скотилася на 18-у позицію, а Меркушина з п'ятьма промахами фінішувала 46-ю. Валя Семеренко взагалі на старт не вийшла, вочевидь вирішивши, що не має перспектив на високі місця.

У чоловіків ситуація не краща. У спринті вище за всіх фінішував Дмитро Підручний, який за чистої стрільби, програв на дистанції 10 км переможцю Арнду Пайфферу з Німеччини - 48,7 сек та став 21-м. У переслідуванні українець ще й зробив чотири промахи та опинився на 34-у місці.

Найголовніше ж, що й чоловіча, що жіноча збірні, виявилися під час Олімпіади далекими від оптимальної форми. Вони біжать помітно повільніше, ніж на грудневих та січневих етапах Кубка світу.

Які команда має проблеми

Дмитро Підручний

Ще перед Олімпіадою у збірній України почали відбуватися дивні речі. Наша естафетна команда провалила останній перед Іграми старт у німецькому Рупольдингу та фінішувала лише 11-ю. Непереконливими були й результати особистих стартів у італійському Антхольці.

Чоловіча збірна України традиційно виступає гірше за жіночу. Не спромоглася вона на жодну нагороду й нинішнього сезону у Кубку світу. Але залишалися певні надії, що обидві наші команди додадуть на Олімпіаді, під яку тренери обіцяли вивести їх на пік форми.

Але, замість цього, збірна України почала втрачати біатлоністів. Спочатку стало відомо, що на Ігри може не поїхати Олена Підгрушна. Через хворобу вона пропустила вирішальний етап підготовки до Олімпіади та приєдналася до збірної пізніше - безпосередньо у Пхьончхані.

Що трапилося із Джимою

Юлія Джима

Вже у Південній Кореї президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак ошелешив усіх новиною про те, що у спринті та гонці переслідування не виступить лідер нашої команди - Юлія Джима. За словами функціонера, такий крок було зроблено для того, щоб краще підготуватися до індивідуальної гонки на 15 км та мас-старту на 12,5 км.

Але 13 лютого з'ясувалося, що керівники нашої збірної прорахувалися і Джима у гонку з масовим стартом взагалі може не потрапити. За результатами Кубка світу вона туди не відбирається, тому що не входить до топ-15 загального заліку. Тому, щоб опинитися серед 30 найкращих біатлоністок, які виступлять у цій гонці, українці потрібно потрапити до п'ятірки найкращих на дистанції 15 км, яка відбудеться 14 лютого.

Цю інформацію підтвердив тренер жіночої збірної України - словенець Урош Велепець.

"Джима 16-а у загальному заліку Кубка світу і не зможе стартувати в мас-старті за цією квотою. Є шанс набрати хороші очки у індивідуальній гонці, але там треба бути мінімум у топ-5", - пояснив Велепець.

Як долають обставини суперники

Себастьян Самуельссон

Тож тепер відмова від участі у перших двох гонок - виглядає фатальною. Саме у них можна було набрати необхідні бали, а не перетворювати "індивідуалку" на битву за виживання. Та й врешті Олімпіада це не місце де варто економити сили.

А відмова від участі у змаганнях, престижніших за які не існує, це врешті порушення самих олімпійських принципів. Неповага до вболівальників та суперників.

Читайте також: Без Росії та допінгу. Чому Олімпіада-2018 перетворилася на війну добра зі злом

 

І це стосується не лише Джими, але й Валі Семеренко, яка фінішувала у спринті 46-ю та мала з аналогічної позиції розпочинати гонку переслідування. Але на старті пасьюту так і не з'явилася.

Врешті ж представники інших збірних без поважних причин не відмовляються виходити на лижню, а змагаються до кінця. Скажімо, у тій же гонці переслідування Анастасія Кузьміна зі Словаччини спромоглася піднятися з 13-го місця на друге. Анаїс Бескон із Франції взагалі стрибнула з 19-ї позиції на третю. Серед чоловіків 20-річний швед Себастьян Самуельссон також злетів з 14-го місця на друге та створив головну сенсацію біатлонної програми у Пхьончхані.

Хто винен

Урош Велепець

Слід зауважити, що існують й припущення, що причинами відмови від участі у гонках Джими та Валі Семеренко стали застудні хвороби. Офіційної інформації про них з табору збірної у Пхьончхані не надходило.

Але навіть з'явися підтвердження цього, воно однаково було б слабким виправданням. До головних змагань чотириріччя так спортсменок не готують. Хвороби - це також свідчення непрофесіоналізму та відсутності належного медичного забезпечення.

Найприкріше, що до Олімпіади виявилися одночасно неготовими чоловіча і жіноча збірна, хоча готувалися вони до турніру за різними програмами. Жінки з Урошем Велепцем проходили акліматизацію у Казахстані.

Основа чоловічої збірної під керівництвом свого тренера - словака Юрая Санітри - наприкінці січня поїхала на чемпіонат Європи до Італії, де виступали другі склади усіх провідних збірних. Логіка такого кроку незрозуміла, адже у Пхьончхані Володимир Бринзак заявив, що чоловічій команді не вдалося звикнути до зміни часових поясів.

Тож в обох випадках причиною невдач стали тренерські прорахунки, через які збірна України з біатлону поки залишається без медалей і може повернутися із Пхьончхану із порожніми руками. 

Теги:
Читайте також:
Київ
-2.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.69
    Купівля 41.69
    Продаж 42.2
  • EUR
    Купівля 43.4
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
23 грудня
05:50
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакувала Україну безпілотниками: як рухалися ворожі дрони в ніч на 23 грудня
05:43
Папа Римський Франциск
"Хай змовкне зброя і зазвучить коляда": Папа Римський вкотре закликав до різдвяного перемир'я в усьому світі
05:30
армія КНДР
У ССО показали документи, які Росія видає військовим з КНДР, аби приховати їхню присутність на фронті 
00:14
У Бразилії розбився літак із пасажирами: щонайменше 10 людей загинули
2024, неділя
22 грудня
23:36
Роберт Фіцо
"Була відповіддю на заяву Зеленського": Фіцо про зустріч із Путіним
22:36
Війна з Росією, ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 207 боєзіткнень: на Курахівському напрямку українські захисники відбили 26 атак
22:13
Дані про стан здоров’я пацієнтів автоматично передаватимуть до Реєстру військовозобов’язаних "Оберіг"
22:09
Ексклюзив
Вибори Україна
"Їхнє завдання посіяти хаос": нардеп Княжицький про можливість участі в наступних президентських виборах проросійських сил
21:53
Ексклюзив
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
"Ситуація абсолютно ганебна, усі щось зробили не так" - політолог Сумленний про теракт у Магдебурзі
21:42
Ексклюзив
транзит газу, газ
Технічні можливості є, - експерт з енергетики Закревський про можливості постачання газу до Молдови
21:14
Дональд Трамп
Трамп вже чекає на зустріч з Путіним
20:56
Росіяни пригрозили вдарити по Києву новими балістичними ракетами з КНДР: в ЦПД закликали не піддаватися провокаціям ворога
20:20
Оновлено
Усик привіз на бій до Ер-Ріяду справжню шаблю Івана Мазепи XVII століття
20:17
Саломе Зурабішвілі
Зурабішвілі дала "Грузинській мрії" не більше тижня на призначення нових парламентських виборів
20:07
Огляд
атака багатоповерхівок у Казані
Атака на хімпідприємство в Ростовській області, вибух на базі Північного флоту РФ у Муранську і на ТОТ Донеччини: де в росіян вибухало та палало цього тижня
20:00
OPINION
Ми відновлювали українське занадто повільно
19:49
Володимир Путін та Дональд Трамп
"Усе змінюється". Путін вважає, що після війни з Україною країни Європи та США знову будуть союзниками РФ
19:44
Огляд
Зґвалтування дитини
Жизель Пеліко та її чоловік-ґвалтівник: історія зради, насильства та боротьби за справедливість. Пояснюємо
19:25
Ексклюзив
кібератака
"Не лише Мін'юст відповідає, а й Держспецзв’язку" - керівник "Центру безпекових досліджень "СЕНСС" Черниш про кібератаку на держреєстри
19:00
Інтерв’ю
путін
Путін боїться торпедувати мирний план, але все одно це робить, - Фейгін
18:45
Інтерв’ю
Михайло Костів
"Батько конвенції про геноцид" - Рафал Лемкін: як найвизначніший юрист XX століття пов'язаний з Україною
18:29
Оновлено
ЗСУ загиблі
На Донеччині росіяни розстріляли 4 українських полонених зі 110-ї бригади: що відомо
18:07
прем'єрка Італії Мелоні
"Загроза набагато ширша, ніж ми уявляємо": прем'єрка Італії Мелоні попередила, що РФ може використати мігрантів, аби дестабілізувати ситуацію в Європі
18:00
OPINION
Внутрішнє існування РФ — мракобісся
17:42
Саломе Зурабішвілі
Грузинський прем'єр Кобахідзе висунув ультиматум президентці Зурабішвілі. Перед її виступом на мітингу в Тбілісі поліція конфіскувала авто зі звукотехнікою
17:29
курсанти
Міноборони різко збільшить стипендії курсантів: про які суми йдеться
17:14
Олександр Усик
Хоче відпочити й побачити доньку: Усик поділився планами на майбутнє після перемоги над Ф'юрі
17:02
Ексклюзив
волонтерка
Як РФ вдається дискредитувати українські благодійні фонди: пояснив засновник OSINT-агенції Molfar Старосєк
17:00
За добу росіяни обстріляли 8 населених пунктів Донеччини: загинула людина, ще одна поранена
16:44
Комплекс балістичних ракет середньої дальності KN-15 (Pukguksong-2), КНДР
Північна Корея імовірно передала РФ балістичні ракети KN-15: що про них відомо
16:00
OPINION
Чому серед українців розвелося чимало корисних ідіотів?
15:54
МВФ
Коли закінчиться війна: МВФ не виключає бойових дій до середини 2026 року
15:42
Після катастрофи танкерів з мазутом на узбережжя Новоросійська винесло мертвих дельфінів
15:25
Зеленський, Трамп
Трамп запропонував Зеленському почати думати про припинення вогню та відмову від усіх окупованих територій, - El Pais
15:21
Дрони вночі атакували Орловську область РФ: загорілася нафтобаза
15:08
Інфографіка
AGM-88 HARM
Знищують радари й засліплюють ворожу ППО: що таке AGM-88 HARM – американські ракети, якими ЗСУ свого часу шокували росіян
15:07
Оновлено
Стінг
Стінг заспівав Shape of my Heart під бандуру: на інструменті зіграв український військовий бандурист Тарас Столяр
15:03
зарплати
Три місяці без зарплати: на ТОТ росіяни не виплачують кошти працівникам Бердянського порту
15:03
Ексклюзив
Насправді все населення України отримує субсидії на електроенергію, - експерт з питань енергоефективності Павлюк
14:35
Зеленський заявив, що 2025 рік має стати для України роком справедливого миру
Більше новин