Біатлоністи провалюють Олімпіаду. Чому Україна може залишитися без медалей

Дмитро Марценишин
13 лютого, 2018 вiвторок
17:05

Біатлонна збірна, на яку в Україні покладали головні надії на Олімпіаді-2018, виявилася не готовою до Ігор у Пхьончхані

Зміст

Чому на біатлон покладаються сподівання

Головні медальні надії збірної Україна на Олімпіаді у Пхьончхані традиційно пов'язані з біатлоном. Пояснення прості. Із семи нагород, які українська команда здобула за часи участі у зимових Іграх, п'ять виграли саме біатлоністки.

Особливо вдалою для збірної України виявилася Олімпіада-2014, де наша жіноча команда виграла естафету, а Віта Семеренко отримала срібло у спринті.

Непогано українки виглядали і впродовж олімпійського сезону. Юлія Джима та Віта Семеренко виграли по дві бронзові нагороди у особистих гонках на етапах Кубка світу. Жіноча естафетна команда у своєму "золотому" складі стала срібними призерками одного з етапів змагань у австрійському Хохфільцені.

Як українці виступають у Пхьончхані

Анастасія Меркушина

Очікування українських вболівальників були зруйновані уже під час перших двох олімпійських гонок - спринту та пасьюту.

На дистанції 7,5 км кращою з українок виявилася Віта Семеренко, яка з одним промахом фінішувала 14-ю. Решта наших біатлоністок взагалі провалилися - Валя Семеренко з трьома штрафними колами стала 46-ю, Анастасія Меркушина також не закрила три мішені та була 55-ю. Ірина Варвинець з п'ятьма промахами завершила спринт 73-ю та навіть не потрапила до 60 біатлоністок, які кваліфікувалися до гонки переслідування.

Читайте також: Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

 

У пасьюті Віта Семеренко схибила на вогневих рубежах чотири рази та скотилася на 18-у позицію, а Меркушина з п'ятьма промахами фінішувала 46-ю. Валя Семеренко взагалі на старт не вийшла, вочевидь вирішивши, що не має перспектив на високі місця.

У чоловіків ситуація не краща. У спринті вище за всіх фінішував Дмитро Підручний, який за чистої стрільби, програв на дистанції 10 км переможцю Арнду Пайфферу з Німеччини - 48,7 сек та став 21-м. У переслідуванні українець ще й зробив чотири промахи та опинився на 34-у місці.

Найголовніше ж, що й чоловіча, що жіноча збірні, виявилися під час Олімпіади далекими від оптимальної форми. Вони біжать помітно повільніше, ніж на грудневих та січневих етапах Кубка світу.

Які команда має проблеми

Дмитро Підручний

Ще перед Олімпіадою у збірній України почали відбуватися дивні речі. Наша естафетна команда провалила останній перед Іграми старт у німецькому Рупольдингу та фінішувала лише 11-ю. Непереконливими були й результати особистих стартів у італійському Антхольці.

Чоловіча збірна України традиційно виступає гірше за жіночу. Не спромоглася вона на жодну нагороду й нинішнього сезону у Кубку світу. Але залишалися певні надії, що обидві наші команди додадуть на Олімпіаді, під яку тренери обіцяли вивести їх на пік форми.

Але, замість цього, збірна України почала втрачати біатлоністів. Спочатку стало відомо, що на Ігри може не поїхати Олена Підгрушна. Через хворобу вона пропустила вирішальний етап підготовки до Олімпіади та приєдналася до збірної пізніше - безпосередньо у Пхьончхані.

Що трапилося із Джимою

Юлія Джима

Вже у Південній Кореї президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак ошелешив усіх новиною про те, що у спринті та гонці переслідування не виступить лідер нашої команди - Юлія Джима. За словами функціонера, такий крок було зроблено для того, щоб краще підготуватися до індивідуальної гонки на 15 км та мас-старту на 12,5 км.

Але 13 лютого з'ясувалося, що керівники нашої збірної прорахувалися і Джима у гонку з масовим стартом взагалі може не потрапити. За результатами Кубка світу вона туди не відбирається, тому що не входить до топ-15 загального заліку. Тому, щоб опинитися серед 30 найкращих біатлоністок, які виступлять у цій гонці, українці потрібно потрапити до п'ятірки найкращих на дистанції 15 км, яка відбудеться 14 лютого.

Цю інформацію підтвердив тренер жіночої збірної України - словенець Урош Велепець.

"Джима 16-а у загальному заліку Кубка світу і не зможе стартувати в мас-старті за цією квотою. Є шанс набрати хороші очки у індивідуальній гонці, але там треба бути мінімум у топ-5", - пояснив Велепець.

Як долають обставини суперники

Себастьян Самуельссон

Тож тепер відмова від участі у перших двох гонок - виглядає фатальною. Саме у них можна було набрати необхідні бали, а не перетворювати "індивідуалку" на битву за виживання. Та й врешті Олімпіада це не місце де варто економити сили.

А відмова від участі у змаганнях, престижніших за які не існує, це врешті порушення самих олімпійських принципів. Неповага до вболівальників та суперників.

Читайте також: Без Росії та допінгу. Чому Олімпіада-2018 перетворилася на війну добра зі злом

 

І це стосується не лише Джими, але й Валі Семеренко, яка фінішувала у спринті 46-ю та мала з аналогічної позиції розпочинати гонку переслідування. Але на старті пасьюту так і не з'явилася.

Врешті ж представники інших збірних без поважних причин не відмовляються виходити на лижню, а змагаються до кінця. Скажімо, у тій же гонці переслідування Анастасія Кузьміна зі Словаччини спромоглася піднятися з 13-го місця на друге. Анаїс Бескон із Франції взагалі стрибнула з 19-ї позиції на третю. Серед чоловіків 20-річний швед Себастьян Самуельссон також злетів з 14-го місця на друге та створив головну сенсацію біатлонної програми у Пхьончхані.

Хто винен

Урош Велепець

Слід зауважити, що існують й припущення, що причинами відмови від участі у гонках Джими та Валі Семеренко стали застудні хвороби. Офіційної інформації про них з табору збірної у Пхьончхані не надходило.

Але навіть з'явися підтвердження цього, воно однаково було б слабким виправданням. До головних змагань чотириріччя так спортсменок не готують. Хвороби - це також свідчення непрофесіоналізму та відсутності належного медичного забезпечення.

Найприкріше, що до Олімпіади виявилися одночасно неготовими чоловіча і жіноча збірна, хоча готувалися вони до турніру за різними програмами. Жінки з Урошем Велепцем проходили акліматизацію у Казахстані.

Основа чоловічої збірної під керівництвом свого тренера - словака Юрая Санітри - наприкінці січня поїхала на чемпіонат Європи до Італії, де виступали другі склади усіх провідних збірних. Логіка такого кроку незрозуміла, адже у Пхьончхані Володимир Бринзак заявив, що чоловічій команді не вдалося звикнути до зміни часових поясів.

Тож в обох випадках причиною невдач стали тренерські прорахунки, через які збірна України з біатлону поки залишається без медалей і може повернутися із Пхьончхану із порожніми руками. 

Теги:
Читайте також:
Київ
-6.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 43.97
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
23 лютого
23:56
Ексклюзив
Білий Дім
Люди хочуть думати, що Макрон і Стармер намагатимуться змінити позицію Трампа, - політичний оглядач Колесник
23:39
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Рф не може закласти повістку дня, але може вносити свої корективи, - політолог Денисенко про те, навіщо Путіну вибори в Україні
23:07
Огляд
Володимир Зеленський
Гранти від Байдена, а не борги, корисні копалини для США, ставка на Європу і європейську армію та неможливість виборів. Основне з пресконференції Зеленського 23 лютого
22:22
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Ще зарано думати, що Сполучені Штати нас кинули": політолог Фарапонов
21:47
Оновлено
Папа Римський, Папа Франциск
У Папи Франциска на додаток до проблем з кров'ю розвивається ниркова недостатність
21:41
Ексклюзив
росія
Росіяни готові прийняти будь-який варіант завершення війни, який буде представлений, як перемога, - соціолог Шульга
21:13
Ексклюзив
Китай, Росія, США
Поворот США в бік Росії був неочікуваним для Китаю, України і самої РФ, - китаєзнавиця Голод
21:05
Стів Віткофф
Перемовник з росіянами Віткофф: мирна угода між РФ та Україною буде на основі "путівника" у вигляді Стамбульських домовленостей
21:04
Володимир Зеленський
Зеленський: не можна буде визнати вибори, на яких не зможе проголосувати половина населення
20:13
Зеленський про суди над командирами з Харківщини: через недбалість гинуть солдати і відповідати має керівництво
20:11
Оновлено
Динамо, Андрій Ярмоленко
"Динамо" розбило "Карпати": результати матчів і розклад трансляцій 18-го туру УПЛ
20:07
OPINION
Думати про себе у смузі невизначеності
19:53
Дональд Трамп
Якщо Трамп спершу домовиться з Путіним, українці втратять довіру до США, - Зеленський
19:48
Німеччина уряд
Вибори у Німеччині: екзитпол свідчить про перемогу ХДС/ХСС, друге місце - у АдН, яка пропонує Мерцу створити коаліцію
19:30
Анджей Дуда
Дуда чекав Трампа у Вашингтоні близько години, а той приділив йому лише 10 хвилин, - ЗМІ
19:10
Інтерв’ю
Путін Медведчук
Путін пропихає сценарій виборів, щоб вони розірвали Україну зсередини, - Рибачук
18:33
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Лубінець: росіяни знову розстріляли українських полонених, імовірно, це були бійці 82-ї бригади на Курщині
18:25
Оновлено
Україна США
"Просуваємося в роботі": Єрмак про результат нового раунду перемовин з представниками США
18:17
"Потрібна ратифікація парламентом": Зеленський про економічну угоду зі Сполученими Штатами
18:17
З Хмельницького військовим передали 120 FPV-дронів власної збірки
Торік Україна виготовила понад 2 млн FPV-дронів, цього року буде більше, - Зеленський
18:10
Андрій Сибіга
Китай не зацікавлений у продовженні війни на території Європи, - Сибіга
18:01
OPINION
Насправді мирна угода неможлива. В принципі
18:00
Інфографіка
пожежа у Москві
Масштабна пожежа у Москві, вибух на нафтовому родовищі у Тюменській області та на Кубані: де у ворога вибухало та палало цього тижня
17:55
Володимир Зеленський
Зеленський: об'єднану армію Європи можна побудувати на основі контингенту миротворців та ЗСУ
17:30
Інтерв’ю
путін трамп
Трамп стає корисним ідіотом в руках Путіна, - американський дипломат Брайза
17:25
Володимир Зеленський
Зеленський: ми не визнаємо гранти від Байдена як борги
17:25
Володимир Зеленський в Давосі
В проєкті угоди зі США поки що нема гарантій безпеки, - Зеленський
17:06
Володимир Зеленський
Скільки Україна, Європа та США витратили на війну проти Росії. Пояснення від Зеленського
16:52
Володимир Зеленський
Я готовий залишити пост президента, якщо це принесе мир для України, - Зеленський
16:49
військові КНДР
Буданов: КНДР задовольняє 50% потреб Росії у боєприпасах
16:44
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 47 боєзіткнень: окупанти 11 разів намагалися витіснити позиції ЗСУ на Покровському напрямку
16:37
Олег Іващенко
Голова зовнішньої розвідки Іващенко: наприкінці 2025 року в економіці Росії почнуться незворотні зміни на гірше
16:31
Кирило Буданов
"У мене війна": Буданов відповів, чи планує йти в політику
16:12
Кирило Буданов
Повномасштабне вторгнення РФ ґрунтувалося на абсолютно недостовірних даних їхньої розвідки, - Буданов
16:09
Олег Іващенко
РФ планує виготовити 3000 ракет великої дальності у 2025 році, – голова СЗР Іващенко
16:03
OPINION
Зараз Україна субʼєктивізує Європу, даючи їй шанс себе знову проявити
16:00
Огляд
Двері у вирій, пристрасне кохання і жалюгідна слава – 5 книг, де борються за справедливість
15:58
Головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський
Командирами корпусів ЗСУ призначать найбільш підготовлених комбригів, - Сирський
15:58
Київ, Майдан Незалежності
У центрі Києва 24 лютого обмежать рух і паркування, а громадський транспорт курсуватиме за зміненими маршрутами
15:38
Рустем Умєров
В Україні купують або виробляють 96% дронів, - Умєров
Більше новин