Біатлоністи провалюють Олімпіаду. Чому Україна може залишитися без медалей
Біатлонна збірна, на яку в Україні покладали головні надії на Олімпіаді-2018, виявилася не готовою до Ігор у Пхьончхані
Чому на біатлон покладаються сподівання
Головні медальні надії збірної Україна на Олімпіаді у Пхьончхані традиційно пов'язані з біатлоном. Пояснення прості. Із семи нагород, які українська команда здобула за часи участі у зимових Іграх, п'ять виграли саме біатлоністки.
Особливо вдалою для збірної України виявилася Олімпіада-2014, де наша жіноча команда виграла естафету, а Віта Семеренко отримала срібло у спринті.
Непогано українки виглядали і впродовж олімпійського сезону. Юлія Джима та Віта Семеренко виграли по дві бронзові нагороди у особистих гонках на етапах Кубка світу. Жіноча естафетна команда у своєму "золотому" складі стала срібними призерками одного з етапів змагань у австрійському Хохфільцені.
Як українці виступають у Пхьончхані
Анастасія Меркушина
Очікування українських вболівальників були зруйновані уже під час перших двох олімпійських гонок - спринту та пасьюту.
На дистанції 7,5 км кращою з українок виявилася Віта Семеренко, яка з одним промахом фінішувала 14-ю. Решта наших біатлоністок взагалі провалилися - Валя Семеренко з трьома штрафними колами стала 46-ю, Анастасія Меркушина також не закрила три мішені та була 55-ю. Ірина Варвинець з п'ятьма промахами завершила спринт 73-ю та навіть не потрапила до 60 біатлоністок, які кваліфікувалися до гонки переслідування.
Читайте також: Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018
У пасьюті Віта Семеренко схибила на вогневих рубежах чотири рази та скотилася на 18-у позицію, а Меркушина з п'ятьма промахами фінішувала 46-ю. Валя Семеренко взагалі на старт не вийшла, вочевидь вирішивши, що не має перспектив на високі місця.
У чоловіків ситуація не краща. У спринті вище за всіх фінішував Дмитро Підручний, який за чистої стрільби, програв на дистанції 10 км переможцю Арнду Пайфферу з Німеччини - 48,7 сек та став 21-м. У переслідуванні українець ще й зробив чотири промахи та опинився на 34-у місці.
Найголовніше ж, що й чоловіча, що жіноча збірні, виявилися під час Олімпіади далекими від оптимальної форми. Вони біжать помітно повільніше, ніж на грудневих та січневих етапах Кубка світу.
Які команда має проблеми
Дмитро Підручний
Ще перед Олімпіадою у збірній України почали відбуватися дивні речі. Наша естафетна команда провалила останній перед Іграми старт у німецькому Рупольдингу та фінішувала лише 11-ю. Непереконливими були й результати особистих стартів у італійському Антхольці.
Чоловіча збірна України традиційно виступає гірше за жіночу. Не спромоглася вона на жодну нагороду й нинішнього сезону у Кубку світу. Але залишалися певні надії, що обидві наші команди додадуть на Олімпіаді, під яку тренери обіцяли вивести їх на пік форми.
Але, замість цього, збірна України почала втрачати біатлоністів. Спочатку стало відомо, що на Ігри може не поїхати Олена Підгрушна. Через хворобу вона пропустила вирішальний етап підготовки до Олімпіади та приєдналася до збірної пізніше - безпосередньо у Пхьончхані.
Що трапилося із Джимою
Юлія Джима
Вже у Південній Кореї президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак ошелешив усіх новиною про те, що у спринті та гонці переслідування не виступить лідер нашої команди - Юлія Джима. За словами функціонера, такий крок було зроблено для того, щоб краще підготуватися до індивідуальної гонки на 15 км та мас-старту на 12,5 км.
Але 13 лютого з'ясувалося, що керівники нашої збірної прорахувалися і Джима у гонку з масовим стартом взагалі може не потрапити. За результатами Кубка світу вона туди не відбирається, тому що не входить до топ-15 загального заліку. Тому, щоб опинитися серед 30 найкращих біатлоністок, які виступлять у цій гонці, українці потрібно потрапити до п'ятірки найкращих на дистанції 15 км, яка відбудеться 14 лютого.
Цю інформацію підтвердив тренер жіночої збірної України - словенець Урош Велепець.
"Джима 16-а у загальному заліку Кубка світу і не зможе стартувати в мас-старті за цією квотою. Є шанс набрати хороші очки у індивідуальній гонці, але там треба бути мінімум у топ-5", - пояснив Велепець.
Як долають обставини суперники
Себастьян Самуельссон
Тож тепер відмова від участі у перших двох гонок - виглядає фатальною. Саме у них можна було набрати необхідні бали, а не перетворювати "індивідуалку" на битву за виживання. Та й врешті Олімпіада це не місце де варто економити сили.
А відмова від участі у змаганнях, престижніших за які не існує, це врешті порушення самих олімпійських принципів. Неповага до вболівальників та суперників.
Читайте також: Без Росії та допінгу. Чому Олімпіада-2018 перетворилася на війну добра зі злом
І це стосується не лише Джими, але й Валі Семеренко, яка фінішувала у спринті 46-ю та мала з аналогічної позиції розпочинати гонку переслідування. Але на старті пасьюту так і не з'явилася.
Врешті ж представники інших збірних без поважних причин не відмовляються виходити на лижню, а змагаються до кінця. Скажімо, у тій же гонці переслідування Анастасія Кузьміна зі Словаччини спромоглася піднятися з 13-го місця на друге. Анаїс Бескон із Франції взагалі стрибнула з 19-ї позиції на третю. Серед чоловіків 20-річний швед Себастьян Самуельссон також злетів з 14-го місця на друге та створив головну сенсацію біатлонної програми у Пхьончхані.
Хто винен
Урош Велепець
Слід зауважити, що існують й припущення, що причинами відмови від участі у гонках Джими та Валі Семеренко стали застудні хвороби. Офіційної інформації про них з табору збірної у Пхьончхані не надходило.
Але навіть з'явися підтвердження цього, воно однаково було б слабким виправданням. До головних змагань чотириріччя так спортсменок не готують. Хвороби - це також свідчення непрофесіоналізму та відсутності належного медичного забезпечення.
Найприкріше, що до Олімпіади виявилися одночасно неготовими чоловіча і жіноча збірна, хоча готувалися вони до турніру за різними програмами. Жінки з Урошем Велепцем проходили акліматизацію у Казахстані.
Основа чоловічої збірної під керівництвом свого тренера - словака Юрая Санітри - наприкінці січня поїхала на чемпіонат Європи до Італії, де виступали другі склади усіх провідних збірних. Логіка такого кроку незрозуміла, адже у Пхьончхані Володимир Бринзак заявив, що чоловічій команді не вдалося звикнути до зміни часових поясів.
Тож в обох випадках причиною невдач стали тренерські прорахунки, через які збірна України з біатлону поки залишається без медалей і може повернутися із Пхьончхану із порожніми руками.
- Актуальне
- Важливе