live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
22 лютого, 2018 четвер

Про космос, мрії та лінь. 7 мотиваційних лекцій українців на TEDx

Чому і як потрібно мріяти, як правильно сприймати успіх і яким чином побороти найбільшого ворога - лінь, розповідають українські бізнесмени та дослідники

Нещодавно київський форум отримав найвищу ліцензію. Тепер він триватиме два дні, сюди зможе потрапити більше глядачів і учасників, а виступи транслюватимуть на ТБ.

Еспресо.TV зібрали найцікавіші виступи українських діячів та бізнесменів на сцені TEDx за минулі роки. 

Олексій Малицький: "Як правильно мріяти"

На думку молодого підприємця Олексія Малицького, успішний проект залежить від вміння правильно мріяти. Тому в своєму виступі він розповідає про сім кроків, які залишаються за кадром кожної успішної мрії.  

До них він додає три правила, які перевірив на власному досвіді.

Та усе це Олексій розповів, не вимовивши жодного слова. Хлопець провів креативну лекцію, зробивши підбірку жартівливих, але мотивуючих слайдів. Розумні ж слова та повчання Олексій залишив "поза кадром".


Олександр Коляда: "Ген старіння"

Що таке старіння, чому наші звичайні уявлення про нього хибні та яка генна спадщина дісталася сьогоднішнім поколінням.

Дослідник та генетик Олександр Коляда вивчає генетику старіння, досліджуючи гени, які дозволяють старожилам "обманювати" природу. У своєму виступі він руйнує стереотипи та розповідає, чому куріння і інші погані звички не не всім вкорочують життя.

"Старіння - це не просто накопичення якихось помилок, які з нами відбуваються. Це не просто вплив зовнішніх чинників, які на нас діють. Це деяка генетична програма, яка природою закладена в нас, тому що у природи були свої плани на наш організм", - говорить у лекції Олександр.


Дмитро Щебетюк: "Як перебороти найкращу відмазку у світі – лінь?"

Дмитро Щебетюк - співзасновник громадської ініціативи "Доступно.ua", яка перевіряє кафе, магазини аптеки та інше на доступність людей на візках. Карта із перевіреними закладами спрощує життя людей із інвалідністю та дозволяє вести активний спосіб життя.

Щоб створити цей ресурс, Дмитру довелося докласти чимало зусиль. Часто на шляху до мети йому заважала лінь. Та все ж активіст зміг знайти у собі сили, і тоді робота над проектом почала приносити кращі результати.

"Потрібно усвідомлювати, чому ти цього не робиш, що ти втрачаєш, коли ти цього не робиш. Лінь — не причина, лінь — це наслідок", - розповів у лекції Дмитро.


Віталій Дейнега: "Ціна життя"

Віталій Дейнега - про таких як він кажуть "взяв і зробив". Прикладний математик, ІТ-ник одного разу почав допомагати воїнам АТО.

"Перша реакція на смерть - це завжди заціпеніння. Ти розбитий, ти почуваєшся слабким. І я вирішив, що якщо смерть розгорнула свій фронт на Сході, то ми, мабуть, можемо щось змінити", - сказав Віталій.

Із цього моменту він та ще кілька активістів почали закуповувати бронежилети. Їх відправляли із написом "Повернись живим". Саме так з’явився новий благодійний проект, який допомагав українцям, що знаходяться у зоні АТО. Пізніше активістам вдалося зберегти не один десяток життів.

У лекції на власному досвіді Віталій допомагає розібратися у тому, що ми знаємо про допомогу, життя та підтримку, і як війна змінює людину.


Андрій Пелюхівський: "Чому потрібно відкрити власну справу"

"Немає ніяких проблем, є задачі, які потрібно вирішувати щодня. Це такий челендж (з англ. "виклик". - Ред.) для мозку, для розуму. Це дуже класний інструмент для того, щоб розширити власний кругозір. Ніякі книжки, ніякі лекції не дадуть вам того, що дає повсякденне життя і своя справа", - так розпочав свою лекцію підприємець Андрій Пелюхівський

Читайте також: Удвічі більше лекцій на київському TEDx. Чому ми отримали найвищу ліцензію і наскільки це важливо

Андрій створив власний бізнес з нуля, керуючись лише сильним бажанням та ідеєю. Він - автор проекту "Розумна кава", концепція якого дуже проста: разом з чашкою кави людина отримує нові знання або естетичні враження.

Як йому вдалося це зробити і чому своя справа – це корисно, він розповів у своїй доповіді на TEDxKyiv.


Юнона Лотоцька: "Від швидкого успіху в долину смерті"

Чому успіх робить нас обережнішими та часто-густо стає запобіжником подальшого розвитку. Як не боятися перемог і йти вперед? 

Факти про успіх у всіх його проявах, про які ніхто із нас ніколи не задумувався, розповіла українська дослідниця, психолог та експериментатор Юнона Лотоцька. Вона порівнює успішність "по-українськи" із тим, як трактують це поняття інші народи.


Павло Пресняков: "Романтична втеча до зірок"

Астрофотографія дозволяє бути ближче до космосу. Це місток між любительством та наукою.

Любителі навчилися моніторити небо, відкривати нові об'єкти. Професіонали ж навчилися довіряти любителям та направляти на ці об'єкти свої телескопи.

"Ми не фріки, які вдягають розшиті зірками ковпаки. До речі, ми такі ковпаки зберігаємо, вони нам дуже подобаються. Усі ми - діти зірок, створені із зіркової речовини", - зазначає Павло Пресняков.

Введіть слово, щоб почати