live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Катерина Спориш 23 лютого, 2018 п'ятниця

Що варто знати про таунхауси

Таунхауси – новий для столиці формат житла. "Еспресо" дізналося, звідки почалася мода на таке житло, та для кого вони будувалися. А також, де у Києві є такі будинки, скільки вони коштують та що є в них

Звідки все почалося

Відповідно до історичних даних, townhouse або town house –з’явилися на початку XIX ст у Великій Британії. Так іменували міську резиденцію представників «вершків суспільства», тобто аристократії. Спочатку будинки могли стояти окремо, проте вони найчастіше були поєднані між собою спільними перестінками. Осередком танухаусів в Великій Британії став Лондон.

Пізніше мода поширилася до інших країн – США. За своєю формою вони подібні до британських. Осередки таунхаусів – Нью-Йорк, Вашингтон, Сан-Франсиско та інших. Згодом мода на таунхауси поширилася також до Південної Америки та Азії та навіть Австралії. До речі, якщо говорити про Азію, то навіть у Гонконгу наявні зразки таких будинків і сьогодні. Проте через густонаселеність цього міста такі будівлі, як і колись у Великій Британії, купують дуже багаті люди.

За своєю формою зазвичай таухауси – це 2-4 поверхові будівлі, поєднані між собою. Кожен з будинків має окремий вхід, терасу та навіть інколи присадибну ділянку. Всередині такі будинки мали декілька поверхів з зонами загального користування на першому поверсі та спальнями на наступних. А поруч з ними розвинена інфраструктура.

null

Коли townhous з’явилися в Україні?

До України мода на такі будинки прийшла з Заходу та США не більш як 10 років тому. В Україні перші таунхауси з'явилися в 2009-2010 роках, коли під час кризи необхідно було міняти підхід до заміського будівництва і піти з дорогого сегмента заміських котеджів. Або, в той час забудовники пропонували на одній земельній ділянці як котеджі, так і поруч з ними більш фінансово-привабливі таунхауси.

"Сьогодні ми спостерігаємо, що в Києві також став з'являтися цей формат житла, однак, таунхаусів в столиці вкрай мала кількість, це більше нішевий продукт і, на мій погляд, досить перспективний", - вважає, Михайло Артюхов, керуючий директор компанії ARPA Real Estate.

Чому потрапили такі будинки до України? Багато хто з наших співвітчизників подорожували по різних частинах світу та надихалися ідеями, що реалізовані там. Та навіть відкривали бізнеси. А проживали певний час саме у таких будинках, насолоджувалися перевагами будинка у середміста. Та згодом поверталися до України з бізнес-ідеями, серед яких були і таунхауси.

"Свого часу я прожив 2 тижні у Нью-Йорку. Багато гуляв цим містом, насолоджувався парками та будівлями, серед яких були таунхауси. В Америці взагалі, якщо можна так сказати, культ на такий тип нерухомості. Саме там і народилася ідея побудувати таунхаус у середмісті столиці поруч з парком та ботанічним садом на Печерську імені Н.Н. Гришка. Ми побудували 9 таунхаусів та ще почали будівництво п’яти, об’єднавши їх алеєю та парком", - говорить Євген Леськів, керуючий партнер KBD.

null

Так само, як і за кордоном, столичні таунхауси – це 2-4 поверхові будинки зі спільними перестінками, з розвиненою інфраструктурою. 

За даними порталу Lun.ua на сьогодні продажі ведуться у 16 столичних таунхаусах, а загальна кількість новобудов 360. Класи такого житла від "комфорт" до "преміум". Переважна більшість з них розташована на правому березі столиці, менша на лівому. Найменший розмір житла 85 кв.м, а от найбільший сягає 300 кв. м і більше.

Найменша ціна за квадратний метр від 14 тис грн, найвища ціна наближується до 80 тис грн за квадратний метр.

Розберемо декілька прикладів від найдешевших до більш дорогих. Найдешевший таунхаус –"Альбіон" у Деснянському районі столиці. Забудовник пропонує 2-поверхові будинки класу "комфорт" з мансардою або без неї. Забудовником вказано, що поруч у будинком є ділянка.

null

Ще один варіант «Liverpool House» у Солом’янському районі столиці. Забудовник пропонує 2-3 поверхові будинки класу "комфорт". Зазначається, що у житловому комплексі є спортивний та дитячий майданчики та закрита територія.

Третій варіант на Оболоні – "Італійський квартал". Забудовником вказано, що це 2-3 поверхові будинки. Інфраструктура таунхаусів – дитячий садок, торгівельний центр, парки та дитячі майданчики.

Більш наближений до таунхаусів, з яких все починалося у XIX ст. - це  Struetinsky. Він знаходиться у середмісті столиці – Печерську. Забудовник пропонує 4-поверхові будинки класу "преміум". У будинку планується консьєрж-сервіс. А на території власний парк.

null

Плюси та мінуси

Почнемо з плюсів таунхаусів: по-перше - вартість на рівні квартир у багатоповерхових новобудовах від класу "комфорт" до "преміум". Проте умови подібні до заміського будинка. По-друге, власний вхід у квартиру. По-третє, автономість. Такі будинки хоч і підключені до міських мереж, але також мають автономні системи опалення та гарячого водопостачання. Усе регулюється індивідуально та не залежить від сезону, що надає додатковий комфорт та індивідуальність. По-четверте, розвинена інфраструктура на території будинка або ж поруч з ним. 

"Особливість таких будинків, що в них мешкає невелика кількість сусідів та їх однорідність за фінансовим станом та інтересами. Адже час від часу приємно зібратися у компанії сусідів, поспілкуватися,  та посмажити барбекю", - говорить Євген Леськів. 

А от до мінусів належать – комунальні платежі, бо зрозуміло, що витрати на опалення та електроенергію вище, ніж у квартири, але альтернативні джерела енергії, які інтегруються у системи життєзабезпечення будинків, компенсують цей мінус. Проте вибір за покупцями.

Введіть слово, щоб почати