live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: миру з Росією у Курца не вийде

Сергій Лавров та Себастьян Курц
фото: ТАСС
Є можливою або ганебна капітуляція ЄС перед Росією, або затяжний конфлікт з Кремлем

Новий австрійський канцлер Себастьян Курц напередодні свого першого візиту до Москви порадував господарів словами про те, що "довгостроковий мир в Європі можливий тільки з Росією, а не проти Росії".

Ніхто не стане сперечатися з цими словами молодого політика. Але ж не європейські країни починали конфлікт з Москвою, не Україна напала на Росію. Все з точністю до навпаки: це Росія порушила територіальну цілісність України, як перед цим - територіальну цілісність Грузії і Молдови. І конфлікт Європейського Союзу з Росією пов'язаний саме з агресивними діями Москви.

Мир в Європі з Росією дуже легко встановити - для цього сама Росія повинна відмовитися від своїх агресивних амбіцій, вивести війська з Донбасу і Криму, сприяти відновленню територіальної цілісності Грузії і Молдови. Просте домашнє завдання - якщо не для Путіна, з яким буде зустрічатися Себастьян Курц, так для його наступників.

Курц молодший Путіна на кілька десятиліть - і якщо він збереже політичну гідність, то у нього є всі шанси побачити саме той мир з Росією, про який він говорить.

Але австрійському канцлеру хочеться "миру вже сьогодні". А такий мир має на увазі не врегулювання, а його імітацію.

Саме тому Себастьян Курц виявився серед політиків, які говорять про поступове скасування санкцій проти Москви - в обмін на виконання Росією своєї частини Мінських угод. Першим, хто висунув таку концепцію, став нинішній президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Його підтримує голова німецького зовнішньополітичного відомства Зігмар Габріель.

І ось тепер в клубі "поступового скасування" виявився австрійський канцлер. Що й не дивно, якщо врахувати інтереси російського бізнесу в Австрії та специфічний з точки зору європейських цінностей склад нинішнього коаліційного уряду цієї країни.

Але у Курца, як і у Штайнмаєра, нічого не вийде. Для танго, як відомо, потрібні двоє. Путін не збирається танцювати з європейцями. Якби російський президент був би зацікавлений в частковому послабленні санкцій в обмін на часткове виконання Мінських угод, він давно б уже на це погодився. Але не погоджується ж! І це логічно.

Тому що часткове виконання Мінських угод передбачає - для початку - припинення військових дій на лінії розмежування. І початок мирного життя для громадян - тих самих громадян, про долю яких турбується австрійський канцлер.

Але ось тільки Путіну це навіщо? Навіщо йому Донбас, з території якого не будуть стріляти? Який з незагоєної рани перетвориться просто в об'єкт для нескінченних переговорів про статус регіону, порядок проведення виборів і місця розміщення миротворців? Донбас, про який забудуть наступного дня після того, як припиниться війна?

І не тільки в світі забудуть. В Україні - теж. Тому що це буде як відрізана скиба, яка коли-небудь повернеться до складу країни. Навіщо це Путіну? Як це допоможе його плану дестабілізації України і повернення всієї нашої країни "до рідної гавані" російського імперіалізму?

Саме тому хороші побажання Курца - як і раніше пропозиції німецьких політиків - так і залишаться словами. Європейські візитери можуть розраховувати, що Путін дасть їм можливість зберегти обличчя - але не дочекаються від російського президента такого подарунку.

Насправді формула Курца звучить трохи інакше. Є можливою або ганебна капітуляція Європейського Союзу перед Росією, або затяжний конфлікт з Кремлем. На мир найближчим часом розраховувати не доводиться.

новини партнерів

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати