live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Тонкощі репродуктивного віку

Все те, що колись було мрією - зараз, завдяки новітнім технологіям репродуктології, є реальністю. Детальніше про це у програмі PROздоров’я.

40 років тому у Великій Британії, вперше народилася дитина, яка була зачата за допомогою метода екстракорпорального запліднення. На той момент лікарі побоювалися, що дівчинка не зможе в майбутньому мати власних дітей. Але на сьогодні це вже доросла жінка Луїза Браун, яка в 2006 році, народила сина, якого було зачато природнім шляхом.

Репродуктивна система – одна з найважливіших в організмі, саме вона дає сенс життя. Репродуктивна система дуже ніжна, навколо безліч факторів, які здатні завдати їй шкоди.  Наприклад, екологічна ситуація, спосіб життя і найстрашніше тут коли жінка курить. В деяких країнах є спеціальні репродуктивні безкоштовні програми і якщо жінка курить, вона не може ними скористатися. Серйозними факторами впливу є захворювання ендокринної системи, діабет, онкологія та хвороби репродуктивної системи.

Лікар репродуктолог, завідуюча репродуктології клініки Адоніс, Наталя Владикіна, розповідає: "Термін репродуктивний вік з’явився не так давно, це чітко встановлений вік, коли людина може народити життєздатних нащадків.

Хоча репродуктивний вік починається вже з моменту статевого дозрівання дівчинки, а це 11-12 років, але в цьому віці, дитина ще не може виносити і народити здорове потомство. Репродуктивний вік, коли жінка може мати дітей розпочинається з 17-18 років і в середньому триває до 40-45 років. Знову ж таки все індивідуально, як збільшення так і зменшення.

Але історії відомі випадки, коли жінка завагітніла і виносила дитину і в 55 років та це поодинокі моменти тут дуже багато ризиків і ускладнень. Тому всьому свій час."

Сучасні люди відкладають народження дитини на потім, хочуть пожити для себе, мають шалений ритм життя і незадоволені умовами, тому прагнуть більшого. Та насправді таке рішення є помилковим, бо дітей дійсно можна народити після 45 років, але найчастіше це трапляється за допомогою лікаря репродуктолога.

Кожна жінка повинна знати, що природа все вирішила і потурбувалася за неї, ще до її появи на світ. Так коли дівчинка знаходиться в утробі матері і сама ще є ембріоном, закладається кількість яйцеклітин, які вона зможе використати впродовж життя. Тому не варто вірити рекламам, які говорять про те, що в світі існують препарати, які здатні зберегти яйцеклітини.

Ви можете дізнатися, який ваш золотий запас фолікул в яєчниках на сьогодні і чи є у вас можливість відкласти народження дитини. Для цього проводиться спеціальний скринінг оваріального запасу. Адже у кожної жінки з моменту народження і впродовж життя він зменшується, і не відновлюється. У кожної свій вік, коли яйцеклітини закінчаться. Тому народити після 45 років можливо, але за умови, що ви скористаєтеся донорськими яйцеклітинами або за умови, що ви заморозили і зберегли свої, щоб використати їх потім.

Сучасні методи репродуктології, такі як екстракорпоральне запліднення дають можливість не просто продовжити репродуктивний вік жінки, а й планувати зачаття дитини.

Краще звісно не втрачати час, якщо пара живе разом і  не оберігається вже рік  та  їм не вдається зачати дитину, це привід звернутися до лікаря за для обстеження. Огляд чоловік та дружина мають проходити разом, бо безпліддя – це діагноз, який встановлюється парі.

Звісно страшно почути термін безпліддя, але на сьогодні - це не вирок!  Завжди є методи вирішення.

Дізнатися більше ви можете переглянувши програму PROздоров’я з Іриною Коваль. 

 

Все по темі

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати