//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сергій Канєв: Україна нафарширована однокурсниками чепіг і мішкіних

Журналіст-розслідувач The Insider і Bellingcat в ефірі програми Еспресо.TV "студія Захід з Антоном Борковським" розказав про участь ГРУ в хіматаці у Солсбері, про причини його провалів, рівень тих, хто міг віддавати подібний наказ, а також про те, наскільки Україна просякнута російськими спецслужбами

Напевно, одне із найбільш сакраментальних питань, хоча і наївних, але, навіщо це все було потрібно робити? Свого часу пролунало  чимало версій, мовляв, від спроб залякування до спроби знищення Скрипаля, як людини, що працювала з різними натівськими розвідками.

Для початку я пропоную звернути увагу, що задіяні два герої Росії! Тобто, який мав бути рівень людини, яка віддала їм наказ, двом героям Росії!? Хто придумав цю операцію – дуже цікаво. Де синтезували "Новичок", звідки його взяли? Що ж стосується способу, яким це все зробили і оці "косяки", яких вони припустились, - це все таки диверсанти. Їх вчили працювати у польових умовах – підривати стовпи, ліквідовувати штаби противників і так далі. А тут міські умови – повно відеокамер, повно очей та вух. Але, судячи з усього, вони розслабились, тож  тому і стільки помилок.

Я вичислив не лише цих двох, я вичислив цілу групу людей, які в один час приїхали з ними в столицю, майже одночасно з ними отримали нові документи. Зараз я їх виявляю у багатьох країнах світу – під прикриттям у посольствах, в якихось торгових представництвах і так далі. 

Мені також дуже цікаво що вони там роблять, якщо їх вчили на диверсантів, а вони працюють в посольствах. Тут у мене – багато запитань.

А яка мета була цієї скандальної хімічної атаки? Тобто, крім найбільш банального пояснення, те, що сказав Путін, що мовляв прибрали нехорошу людину. Але насправді це нонсенс для всіх країн, крім Російської Федерації.

Так. Ну можна висунути таку версію, що замовник – дуже "висока" людина, дуже! Можливо, навіть ..

Найвищий у Російській Федерації.

Так. Грошей, щоб проводити ще якісь войнушки, захоплювати території практично немає. Немає й сил зараз щось робити, тому що війська стоять на кордоні з Україною, воюють в Україні, в Сирії, ось кажуть, ще й у Лівію поїхали, в Центральноафриканську Республіку. Тому можна припустити, що ось ця "висока" людина придумала наносити ось такі точкові удари, тобто в когось конкретно, а не захоплювати території. Тим більше, це було зроблено перед виборами президента Росії, наскільки я пам’ятаю. І все це вкладалось в таку тактику – "підісрати" Заходу, вибачте за мою французьку. Ну, ось в мене якась така версія. Спочатку я, звичайно, думав, припускав, що, можливо, якийсь там олігарх-втікач замовив хлопців, вони там влаштували цю спробу вбивства Скрипалів. Але зараз я бачу двох героїв Росії і просто так їх найняти посторонній людині, практично неможливо.

null

А як ви оцінюєте медичну освіту товариша Мішкіна? Завдяки вам і вашим колегам в принципі і дізнались його справжнє прізвище. Тобто, він повинен був страхувати у випадку, якби Чепіга чи хтось ще із групи супроводу неправильно застосували хімічну зброю у Солсбері?

Я маю сказати, що більшу частину цієї роботи робили Bellingcat і Insider. Я у них був помічником по внутрішніх справах – які паспорти хірург Мішкін отримав, такий фільм був (сміється, - ред.), яка у нього нерухомість була, які автомобілі. Моє завдання полягало  у цьому. Загалом все вкладається в логіку цього хімічного теракту. Отже, Баширов-Чепіга – це колишній спецназівець, який пройшов гарячі точки, володіє рукопашним боєм. І з ним – медик, який розуміє, має елементарні знання, як і з чим поводитись. Знову питання – де синтезували, хто синтезував цю річ, яку назвали "Новичок" - це все дуже цікаво.

Наскільки я розумію, ось ці фігуранти справи, принаймні Чепіга отримав оцю от свою зірку в Україні, чи то за якісь спецоперації в Криму, чи то на сході України.

Вони обоє отримали зірку Героя за події в Україні, як казало моє джерело, за порятунок і евакуацію з України Януковича. На жаль, я не міг розпитати у нього більш детально – де, що, хто ще був. Самі розумієте, мені недавно довелось виїхати з країни. Я, на жаль, не зміг дізнатись усіх подробиць цієї евакуації. Єдине, що він, здається, сказав, що спочатку його хотіли вивезти через Донецьк, але там не вийшло, і вони вернулись і через Крим.

Просто я думаю, якого рівня мали бути завдання Баширова і Петрова - вони ж  Мішкін і Чепіга – щоб їх так відзначили. Я не певен, чи був у стані полковник ГРУ відповідати за операцію по вивозу туші Януковича в Російську Федерацію, але у будь-якому разі вони, очевидно, дуже криваво діяли, можливо, саме в Україні.

Ну, ми про це ще дізнаємось. І дізнаємось, в яких ще спецопераціях вони брали участь, і хто при цьому загинув. Я вам обіцяю. У мене є джерела, з якими я, ще коли вони були лейтенантами, горілку разом пив і жінок любив. Вони підросли у званнях, у нас як і раніше, хороші стосунки. І вони розуміють, куди котиться країна, як деградують разом з країною силові структури. Звичайно, вони про це голосно не кажуть, але якраз мені вони чесно розповідають,  що відбувається, незважаючи на те, що показують по телевізору – прапори, танки, "ми всіх розіб’ємо, переможемо". Ні, насправді всього цього немає, і вони знають це досконало. Що стосується знову ж таки Путіна, я. коли розмовляв з мужиками – з моїми джерелами, - він взагалі дивувались, для чого він змусив розсекретити цих людей? Він порушив всі інструкції, всі поняття, категорично не можна було розсекречувати. Чому це було зроблено? Ну, і мені кажуть – він спеціально це зробив, щоб підставити армію, і зокрема керівництво ГРУ. Ось про що він думав, коли сказав – там немає нічого кримінального, нехай по телевізору виступлять. Просто немає слів! Я не можу зрозуміти логіку. Щось зірвалось там? Чи він випив? Чи хтось йому щось порадив?

А ваша внутрішня інтуїція вам підказує - як багато таких мішкіних, чепіг і так далі в принципі зараз в Україні? Наскільки вони свого часу, наприклад при Януковичі, впливали на внутрішню українську політику?

Багато українців, як я подивився по своєму списку,  вчились разом з гру-шниками в воєнних училищах. Адже в ГРУ не беруть просто з вулиці. Ні. Це вже має бути сформований офіцер, з ним проводять співбесіду, з’ясовують моральні риси, а вже потім запрошують в ГРУ.

Є дуже багато українців, які вчились в тих же закладах. Тому можна припустити, що вся Україна просто нашпигована друзями, джерелами інформації, а, можливо, і агентурою.  

Навіть, можливо, по-дружньому вони переписуються- "Ну як ти там?", в тих же "однокласниках". – "Нормально, ну ось, ми зараз туди-сюди". Тобто, це таке сито, приховати практично нічого неможливо. Хоча я спостерігав за публічною перепискою в "Однокласниках", між українським офіцером, випускником далекосхідного якогось там військового училища і росіянина. І ось він йому пише – "ти що, здурів? ну які ми тут бандерівці-пособники Гітлера, разом же з тобою служили". Той – "нічого не знаю. Чому ви лягли під американців, бандерівці?". Смішно, звичайно, це все і водночас гірко.

Просто у нас якісь загальні враження про ГРУ склались завдяки книжці Резуна-Суворова "Акваріум". І насправді,  як ця вся диявольська кухня працює зараз – ми й не знаємо, адже досвід Суворова – це все-таки досвід 60-х, 70-х.

Ні, звичайно, зараз світ змінився. Багато кадрових співробітників ГРУ, я бачу у них акаунти в мережі, вони позують там з дівчатами, ще десь. Це живі люди. Вони п’ють у своїх гуртожитках і на роботі. Часто потрапляють у кримінальні зведення, як правило в статусі потерпілих. Я мало бачив, щоб вони когось вбили, згвалтували, є й таке, але переважно в статусі потерпілих, - напився – забув портфель, телефон в ресторані. Напився – забув портфель в машині і злодії його вкрали. Привів проститутку додому.

Один генерал привів проститутку додому, вона його напоїла клофеліном. Він проснувся через добу, вона в нього винесла ордена, медалі і черевики, там були нагороди від Каддафі, Башара Асада і так далі.

Вони живуть в гуртожитках, коли вчаться, а гуртожитки збудовані ще в радянські часи. Двори вузенькі, маленькі, машину поставити нікуди, і вони часом  влаштовують між собою бійки за ці паркомісця.

Просто ви кинули їм виклик, заявивши, що маєте  напрацювання щодо певної кількості агентів ГРУ, які працюють наприклад в Європейському Союзі. Тобто, по суті ви для них – не лише  ворог, який виступає проти їхнього відомства, ви для них – безпосередня загроза. Наскільки я розумію, якщо якихось ідеологічних ворогів вони знищували завжди, але коли справа доходила до безпосередньої загрози, тут вони включають всі свої немалі можливості.

Ну, я завжди був готовий до того, що до мене приїдуть, проведуть обшуки. Я ось з батьками говорив, консультував як поводитися, якщо прийдуть з обшуком,  зокрема якщо будуть якісь провокації. Коли я зайнявся цими серйозними темами, в мене ж вдома стоять всюди камери, в машині – два реєстратори. Я постійно спостерігаю, хто і що, що за машини їдуть слідом. Мені довелось поїхати з країни, і вперше я тут відчув, що в мене зникло оце почуття постійної тривоги і небезпеки. Ось можете собі уявити? Я зранку прокинувся, коли вже тиждень тут побув, – як же добре мені тут! Звісно, не бояться лише відморозки. І якщо вони схочуть дістати мене за мої публікації – а вони ще будуть і вони це знають, я це не приховую – я, звичайно, не сумніваюсь, що вони зможуть мене тут дістати. Але тут все вже залежить від мене. Я до всього готовий. Єдине, я завдам неприємностей, якщо зі мною щось станеться, моїм старим батькам і людям, яким я допомагаю, яким я дорогий. Але я тримаюсь. І скільки матиму сил, стільки і працюватиму.

 

новини партнерів

‡агрузка...

15 липня, 2019 понеділок

15 липня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати